dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

Přidat na Seznam.cz
IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

foto se svolením IKEA

Sympatická spolupráce

IKEA se pomalu vrací do starých kolejí. Nechala se dokonce inspirovat samotnou pandemií. Právě tak vznikla kolekce s názvem KARISMATISK, na které se podílela i britská ikona módního návrhářství a designu Zandra Rhodes.

Hvězdná minulost

Její jméno možná budete znát ve spojení se slavnými osobnostmi. Zandra Rhodes totiž v minulosti spolupracovala například s rockovými hvězdami Marcem Bolanem nebo Freddiem Mercury. Zasáhla dokonce i do šatníku princezny Diany.

foto se svolením IKEA

Barev a vzorů není nikdy dost!

Teď spolu se švédským gigantem připravila kolekci 26 designérských unikátů. Kolekce se řídí heslem "loud and proud" - a opravdu je doslova nabyta neobvyklou paletou barev a vzorů. Díky této kreativitě jde jinak strohý design švédské nábytkářské špičky dopředu v neotřelosti.

foto se svolením IKEA

Neotřelost a zvláštní inspirace

Kolekce KARISMATISK vznikala více než 2 roky a designérka Zandra Rhodes se inspirovala především časy Covidu -19, nucené karantény a celkovou potřebou domácího zázemí. Domov bezesporu pro nás jako společnost hraje mnohem větší roli než před pandemií. Spolupráce s IKEA je navíc podle designérky úžasnou příležitostí, jak dostat své výtvory k široké veřejnosti, a navíc za zvýhodněnou cenu.

"Lockdown nás přiměl uvědomit si, jak důležité jsou naše domovy. Trávili jsme v nich svůj čas, navzájem se poznávali, namísto spěchu do práce," řekla Zandra Rhodes deníku The Guardian.

foto se svolením IKEA

Kolekci najdete v obchodních domech IKEA už 1. září, stejně tak bude kolekce k dostání i on-line. Kolekce je podle odborníků unikátním důkazem spojení módy a moderních trendů s domácím designem interiérů. Spolupráce se odráží i v ekonomice - spotřebitelé totiž stále častěji nakupují domácí designerské produkty pro zvelebení svého interiéru. Takto nastavená spolupráce je tedy rozhodně slibným krokem i do budoucna.

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZE SPOLEČNOSTI ZANDRA RHODES IKEA

Související články

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

ALEXMONHART představuje svou podzimní novinku

O české značce ALEXMONHART jsme vám psali již několikrát a stále nás překvapuje svou neutuchající kreativitou a novinkami, se kterými přichází. 

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

FASHION MUST HAVE: Září je měsícem módy!

Babí léto, láska, příroda, ale také největší módní týden v Praze. To vše vyjadřuje září. Připravte si lehké kabátky, načerpejte poslední sluneční paprsky a obklopte se láskou i módou. Nebo také láskou k módě.

Celý článek

„Michelinská hvězda“ pro CYBEX

Když se návštěva promění v zážitek. Jedinečná vlajková prodejna v srdci Prahy sbírá ocenění krátce po otevření.

Celý článek

Iva Kubelková uváděla módní přehlídku v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Červený koberec se prohýbá pod českými i zahraničními známými osobnostmi a kromě filmů jsou součástí i módní přehlídky.

Celý článek