dnes je 09.12.2021 a svátek má Vratislav

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

Přidat na Seznam.cz
IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

foto se svolením IKEA

Sympatická spolupráce

IKEA se pomalu vrací do starých kolejí. Nechala se dokonce inspirovat samotnou pandemií. Právě tak vznikla kolekce s názvem KARISMATISK, na které se podílela i britská ikona módního návrhářství a designu Zandra Rhodes.

Hvězdná minulost

Její jméno možná budete znát ve spojení se slavnými osobnostmi. Zandra Rhodes totiž v minulosti spolupracovala například s rockovými hvězdami Marcem Bolanem nebo Freddiem Mercury. Zasáhla dokonce i do šatníku princezny Diany.

foto se svolením IKEA

Barev a vzorů není nikdy dost!

Teď spolu se švédským gigantem připravila kolekci 26 designérských unikátů. Kolekce se řídí heslem "loud and proud" - a opravdu je doslova nabyta neobvyklou paletou barev a vzorů. Díky této kreativitě jde jinak strohý design švédské nábytkářské špičky dopředu v neotřelosti.

foto se svolením IKEA

Neotřelost a zvláštní inspirace

Kolekce KARISMATISK vznikala více než 2 roky a designérka Zandra Rhodes se inspirovala především časy Covidu -19, nucené karantény a celkovou potřebou domácího zázemí. Domov bezesporu pro nás jako společnost hraje mnohem větší roli než před pandemií. Spolupráce s IKEA je navíc podle designérky úžasnou příležitostí, jak dostat své výtvory k široké veřejnosti, a navíc za zvýhodněnou cenu.

"Lockdown nás přiměl uvědomit si, jak důležité jsou naše domovy. Trávili jsme v nich svůj čas, navzájem se poznávali, namísto spěchu do práce," řekla Zandra Rhodes deníku The Guardian.

foto se svolením IKEA

Kolekci najdete v obchodních domech IKEA už 1. září, stejně tak bude kolekce k dostání i on-line. Kolekce je podle odborníků unikátním důkazem spojení módy a moderních trendů s domácím designem interiérů. Spolupráce se odráží i v ekonomice - spotřebitelé totiž stále častěji nakupují domácí designerské produkty pro zvelebení svého interiéru. Takto nastavená spolupráce je tedy rozhodně slibným krokem i do budoucna.

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZE SPOLEČNOSTI ZANDRA RHODES IKEA

Související články

Návrat do práce po mateřské je těžký, stát v tomto selhal, říká předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je předsedkyní Národní rozpočtové rady. Mimo to je však také schopnou manažerkou, milující matkou, módní fanynkou i celoživotním konzervativcem. Rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka vám přinášíme zde.

Celý článek

Mezinárodní hvězdy na Fashion Awards 2021 i porota a soutěžící na Superstar zazářili v nové exkluzivní kolekci H&M Circular Design Story!

Už tento týden jste mohli vidět některé kousky z nové exkluzivní kolekce Circular Design Story, kterou značka H&M uvede příští týden 9. prosince.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek

Červený kotlík proslavila například Phoebe ze seriálu Přátelé. Letos je tomu 130 let, co pomáhá potřebným

Armáda spásy tak jako každý rok bude i letos pořádat celosvětově známou kotlíkovou sbírku, která pomáhá potřebným. Typický červený kotlík byl proslaven nejednou známou celebritou jako například Mr. Beanem či Phoebe z oblíbeného seriálu Přátelé.

Celý článek

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Jsem žena, jsem kněžka

V Centru současného umění DOX se uskutečnila výstava  uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové, partnerky Karla Janečka. Akce spojená s dražbou uměleckých fotografií pomohla navíc získat přes 155 tisíc Kč ve prospěch tří neziskových organizací.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Interiérový design má velký vliv na psychickou pohodu a po období, kdy jsme na delší dobu uvízli ve svých domovech, si to uvědomujeme mnohem intenzivněji. Pokud nás pandemie něco naučila, je to hlubší poznání toho, že náš domov je náš hrad a oáza.

Celý článek