dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

Přidat na Seznam.cz
IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

foto se svolením IKEA

Sympatická spolupráce

IKEA se pomalu vrací do starých kolejí. Nechala se dokonce inspirovat samotnou pandemií. Právě tak vznikla kolekce s názvem KARISMATISK, na které se podílela i britská ikona módního návrhářství a designu Zandra Rhodes.

Hvězdná minulost

Její jméno možná budete znát ve spojení se slavnými osobnostmi. Zandra Rhodes totiž v minulosti spolupracovala například s rockovými hvězdami Marcem Bolanem nebo Freddiem Mercury. Zasáhla dokonce i do šatníku princezny Diany.

foto se svolením IKEA

Barev a vzorů není nikdy dost!

Teď spolu se švédským gigantem připravila kolekci 26 designérských unikátů. Kolekce se řídí heslem "loud and proud" - a opravdu je doslova nabyta neobvyklou paletou barev a vzorů. Díky této kreativitě jde jinak strohý design švédské nábytkářské špičky dopředu v neotřelosti.

foto se svolením IKEA

Neotřelost a zvláštní inspirace

Kolekce KARISMATISK vznikala více než 2 roky a designérka Zandra Rhodes se inspirovala především časy Covidu -19, nucené karantény a celkovou potřebou domácího zázemí. Domov bezesporu pro nás jako společnost hraje mnohem větší roli než před pandemií. Spolupráce s IKEA je navíc podle designérky úžasnou příležitostí, jak dostat své výtvory k široké veřejnosti, a navíc za zvýhodněnou cenu.

"Lockdown nás přiměl uvědomit si, jak důležité jsou naše domovy. Trávili jsme v nich svůj čas, navzájem se poznávali, namísto spěchu do práce," řekla Zandra Rhodes deníku The Guardian.

foto se svolením IKEA

Kolekci najdete v obchodních domech IKEA už 1. září, stejně tak bude kolekce k dostání i on-line. Kolekce je podle odborníků unikátním důkazem spojení módy a moderních trendů s domácím designem interiérů. Spolupráce se odráží i v ekonomice - spotřebitelé totiž stále častěji nakupují domácí designerské produkty pro zvelebení svého interiéru. Takto nastavená spolupráce je tedy rozhodně slibným krokem i do budoucna.

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZE SPOLEČNOSTI ZANDRA RHODES IKEA

Související články

Záhada botoxu - fakta, která možná neznáte

Společnost jde kupředu stejně jako technický pokrok. Jakou roli má v dnešní společnosti technická krása? Co byste měli vědět o botoxu? A které celebrity jdou příkladem? Dozvíte se v článku.

Celý článek

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.
 

Celý článek

Obroučky brýlí nemusí být jen rutinní záležitostí, najděte takové, které podtrhnou váš celkový outfit

Pokud vás zajímají módní novinky, stejně tak vás jistě nadchnou stylové doplňky, mezi nimi i brýle. Podívejte se, jaké trendy vládnou v brýlových obroučkách pro podzim a zimu 2021 / 2022.

Celý článek

Pandora ve své nové kolekci vsází na originalitu jedince

Největší světová šperkařská značka znovu uvedla svou kolekci Pandora ME, které ale dala úplně nový rozměr: porušování pravidel, odmítání toho, co se od nás očekává a nošení věcí tak, jak to komu vyhovuje.

Celý článek

Converse X paria/FARZANEH vzdává hold íránské kultuře

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

Celý článek

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek