dnes je 21.08.2019 a svátek má Johana

IKEA vytvořila speciální kolekce nábytku ze seriálů Přátelé, Simpsonovi a Stranger Things

Přidat na Seznam.cz
Chtěli jste někdy žít jako v seriálu? Nyní můžete. Švédská značka IKEA vytvořila speciální kolekce nábytku inspirované obýváky ze slavných seriálů jako Přátelé, Simpsonovi nebo Strangers things.

Z televizní obrazovky až k vám domů

Všichni je známe a milujeme. Již 32 let baví celý svět. Řeč je o žluté rodince, která měla dle původního konceptu seriálu Simpsonovi zobrazovat tradiční stereotypy americké typické rodinky. A tento plán se povedl na jedničku. Podobné oblíbenosti se těší i seriál Přátelé, který po posledním dílu 10. série odvysílaném v roce 2004 sice skončil, ale cestu k němu nacházejí i dnešní generace. A konečně novinka online televize Netflix Stranger Things.

Kdo usedne na trůn?

To všechno uhranulo designéry ze společnosti Ikea, kde se rozhodli přetvořit obývací pokoje z těchto seriálů, které jsou často ústřední lokalitou hlavního dějiště, v unikátní kolekci nábytku. Teď si můžete svůj oblíbený seriál přinést až k vám domů. Nápad se nejspíše zrodil v hlavách top managementu švédské společnosti IKEA v době, kdy vrcholila hysterie kolem finále Hry o trůny. Tehdy IKEA zveřejnila na svém facebookovém profilu novou koupelnovou koncepci, připomínající železný trůn z tohoto seriálu.

Život je jako seriál

Vytvořením kolekcí Real Life Series je však jasné, že společnost hodlá v tomto trendu zajít mnohem dál. Kolekce se v první řadě stala součástí kampaně značky ve Spojených arabských emirátech a celé kolekce spolu s možností kusového prodeje budou proto zatím ke koupi pouze v zemích na Blízkém východě. Ceny přitom ale nebudou nijak nadsazeny, IKEA při vytváření kolekcí dbala na svou značku a jméno retailera, který umí dělat věci za velmi nízké ceny. Nábytek je tedy vlastně obyčejný a originalita tkví pouze v nápadu na sestavení obýváku, který často denně vídáme na obrazovkách.

„Tým Ikea na tomto projektu pracoval celé měsíce společně s několika kreativci. Procházeli stovky různých předmětů, aby našli to, co zapadne do těchto ikonických pokojů. Tato skvělá spolupráce a píle vedla ke skvělému výsledku, " řekl pro server Ad Week Vinod Jayan, manager týmu Ikea ve Spojených arabských emirátech.

Obývák Moniky Gellerové z Přátel je sice trochu odlišný od toho originálního, přeci jen jeho součástí jsou i celé další místnosti, které nemohou být zkopírovány do každého bytu. Sami designéři přiznávají, že svou rozlohou je spíše vhodný pro spolubydlící, kteří mají obývák jako open space a společné prostory v kuchyni i v koupelně, jak to ostatně začalo i v samotném seriálu. Obývák ze Simpsonů byl o něco jednodušší, jelikož originál je kreslený a doposud vlastně nikdy nikdo takový v reálném světě nesestavil. A tak i zde mohli designéři popustit uzdu fantazii. V pokoji ale nechybí typická růžová stěna a Homerův hnědý polstrovaný gauč. V obývacím pokoji ze Stranger Things zase najdete kuriózní vánoční světla.

Ikea;BuzzFeed; The Independent

Přidat na Seznam.cz
DESIGN DESIGNOVÝ NÁBYTEK NÁBYTEK MODERNÍ NÁBYTEK SERIÁLY IKEA PŘÁTELÉ SIMPSONOVI STRANGER THINGS NÁKUPY A OBCHOD

Související články

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek

Vkus není otázkou peněz, ale osobnosti, říká designérka interiéru Kateřina Šindelářová

Pro vytvoření dokonalého prostoru ať už pro rodinný život, nebo pro práci, je nezbytné vnímat první dojem z celého projektu. Pocit, který na vás daná místnost či budova dýchne, je základním stavebním kamenem. Pak už společně stavíte svůj vlastní sen…

Celý článek

Drew Barrymore představila svou vlastní kolekci nábytku a designu pro děti

Drew Barrymore, americká hvězda a ikona, nám přináší svou novou kolekci, kterou vytvořila nejen pro své děti. Najdeme v ní cenově dostupný nábytek do dětských pokojů, doplňky, pestrobarevné obrázky nebo polštářky a také spoustu nápadů, jak vyzdobit útočiště malých dobrodruhů.

Celý článek

Designérka Bea Dušková je truhlář, lakýrník i čalouník v jednom

Stará křesla nevnímá jen jako kus nábytku k vyhození. Renovuje je, aby jim vdechla novou duši. Stejně tak tvoří nová, vlastní a moc jí to baví. Kdo je Bea Dušková a co všechno umí? Přečtěte si náš rozhovor.

Celý článek

Představujeme vám Danu Kleinert, slovenskou designérku a návrhářku

Kdo by si nepamatoval fialové šaty Zuzany Čaputové, které měla na sobě ve chvíli, kdy se dozvěděla, že se stane příští slovenskou prezidentkou. Za těmito a mnoha dalšími šaty stojí výrazná slovenská designérka a ředitelka organizace Slovak Fashion Council. Aktivit, kterými se tato multifunkční žena zabývá, je ale mnohem více.

Celý článek