dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

IKEA vytvořila speciální kolekce nábytku ze seriálů Přátelé, Simpsonovi a Stranger Things

Přidat na Seznam.cz
Chtěli jste někdy žít jako v seriálu? Nyní můžete. Švédská značka IKEA vytvořila speciální kolekce nábytku inspirované obýváky ze slavných seriálů jako Přátelé, Simpsonovi nebo Strangers things.

Z televizní obrazovky až k vám domů

Všichni je známe a milujeme. Již 32 let baví celý svět. Řeč je o žluté rodince, která měla dle původního konceptu seriálu Simpsonovi zobrazovat tradiční stereotypy americké typické rodinky. A tento plán se povedl na jedničku. Podobné oblíbenosti se těší i seriál Přátelé, který po posledním dílu 10. série odvysílaném v roce 2004 sice skončil, ale cestu k němu nacházejí i dnešní generace. A konečně novinka online televize Netflix Stranger Things.

Kdo usedne na trůn?

To všechno uhranulo designéry ze společnosti Ikea, kde se rozhodli přetvořit obývací pokoje z těchto seriálů, které jsou často ústřední lokalitou hlavního dějiště, v unikátní kolekci nábytku. Teď si můžete svůj oblíbený seriál přinést až k vám domů. Nápad se nejspíše zrodil v hlavách top managementu švédské společnosti IKEA v době, kdy vrcholila hysterie kolem finále Hry o trůny. Tehdy IKEA zveřejnila na svém facebookovém profilu novou koupelnovou koncepci, připomínající železný trůn z tohoto seriálu.

Život je jako seriál

Vytvořením kolekcí Real Life Series je však jasné, že společnost hodlá v tomto trendu zajít mnohem dál. Kolekce se v první řadě stala součástí kampaně značky ve Spojených arabských emirátech a celé kolekce spolu s možností kusového prodeje budou proto zatím ke koupi pouze v zemích na Blízkém východě. Ceny přitom ale nebudou nijak nadsazeny, IKEA při vytváření kolekcí dbala na svou značku a jméno retailera, který umí dělat věci za velmi nízké ceny. Nábytek je tedy vlastně obyčejný a originalita tkví pouze v nápadu na sestavení obýváku, který často denně vídáme na obrazovkách.

„Tým Ikea na tomto projektu pracoval celé měsíce společně s několika kreativci. Procházeli stovky různých předmětů, aby našli to, co zapadne do těchto ikonických pokojů. Tato skvělá spolupráce a píle vedla ke skvělému výsledku, " řekl pro server Ad Week Vinod Jayan, manager týmu Ikea ve Spojených arabských emirátech.

Obývák Moniky Gellerové z Přátel je sice trochu odlišný od toho originálního, přeci jen jeho součástí jsou i celé další místnosti, které nemohou být zkopírovány do každého bytu. Sami designéři přiznávají, že svou rozlohou je spíše vhodný pro spolubydlící, kteří mají obývák jako open space a společné prostory v kuchyni i v koupelně, jak to ostatně začalo i v samotném seriálu. Obývák ze Simpsonů byl o něco jednodušší, jelikož originál je kreslený a doposud vlastně nikdy nikdo takový v reálném světě nesestavil. A tak i zde mohli designéři popustit uzdu fantazii. V pokoji ale nechybí typická růžová stěna a Homerův hnědý polstrovaný gauč. V obývacím pokoji ze Stranger Things zase najdete kuriózní vánoční světla.

Ikea;BuzzFeed; The Independent

Přidat na Seznam.cz
DESIGN DESIGNOVÝ NÁBYTEK NÁBYTEK MODERNÍ NÁBYTEK SERIÁLY IKEA PŘÁTELÉ SIMPSONOVI STRANGER THINGS NÁKUPY A OBCHOD

Související články

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Jak se obléknout na brunch? Inspirujte se u známých osobností ve Varech

Existuje spousta společenských akcí s jasně daným dress code. Pokud jde o to, co si vzít na brunch, pravidla jsou méně přísná, avšak pokud ještě váháte, podívejte se, jak probíhal brunch v Karlových Varech.

Celý článek

Sebevědomá jako Christina Aguilera

Vždy byla svá a přesně věděla, co chce. Christina Aguilera nahrála ve čtrnácti letech svůj první singl, v devatenácti vydala první, veleúspěšné album a v sedmadvaceti uvedla na trh svůj první parfém. 

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nakupujte lokální potraviny od českých farmářů. Nikdy to nebylo tak snadné jako dnes

Ekonomické i ekologické dopady při nákupu lokálních potravin od českých farmářů jsou v porovnání nákupů běžných potravin nesrovnatelné. Rohlík.cz navíc dokazuje, že nemusí jít vždy o výrazně dražší potraviny. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co svému tělu dopřáváte a za jakou cenu.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Univerzální módní doplněk: Dioptrické brýle na všechny výjimečné události

Brýle jsou objekty dvojího vnímání. Jednak jsou spojeny s těmi, kteří je musí nosit, protože mají jasné problémy s rozostřeným viděním, jednak jsou efektním a úhledným doplňkem oblečení. Využijte dioptrické brýle jako univerzální módní doplněk.

Celý článek