dnes je 07.05.2021 a svátek má Stanislav

Inspirace lidovými tradicemi a dechberoucí focení na farmě pro projekt FolklorStyl

Přidat na Seznam.cz
Oprýskané cihly, volně pobíhající slepice, ztrouchnivělé schody, seno a sláma. A někde mezitím vzniklo naprosto unikátní focení módy inspirované lidovými tradicemi.

Focení a modely pod názvem FolklorStyl vznikly jako výsledek spolupráce VOŠ oděvního designu Brno a firmy Folklorstyl. Jedná se o kolekci volnočasových oděvů inspirovaných lidovými prvky z Kyjovska. Aby se při realizaci zachovala autentičnost, spojili se odborníci z oboru etnologie, oděvního designu, textilních technologií a zpracování oděvů. Kolekci se tým rozhodl nafotit na venkově. Modely tak dokonale zapadají do prostředí stájí, stodoly i na dvůr se slepicemi. Byť se stylově k vybranému prostředí hodí, jistě vám neunikne jistý kontrast mezi obyčejným prostředím a precizním zpracováním kvalitních materiálů, jenž je patrné jen z fotek. Kolekce je výsledkem poctivé práce navazující na um našich předků, díky níž můžeme udržovat tyto dovednosti stále živé. Pro dostupnost nových modelů široké veřejnosti bylo využito nejnovějších technologií oděvního a textilního průmyslu doposud existujícího v ČR. 

Foto: Lubomír Buchta

Návrhář: Petr Kalouda

MUA: Simona Buchtová

Modelka: Saskie Olašáková

Model: Pavel Řezáč

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DOMÁCÍ TVORBA VENKOVSKÁ MÓDA LIDOVÉ KROJE MODA.CZ #moda ČERVEN FOLKLORSTYL LUBOMÍR BUCHTA

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková přináší ve spojení s módní značkou Tedys stylový Hacafrák

Herečka a fotografka Andrea Růžičková ve spojení s českou módní značkou Tedys navrhuje a tvoří nové módní kousky pod taktovkou kolekce #nARuby. Hlavní slovo zde má Hacafrák.

Celý článek

5 nejnovějších trendů sezóny na jaro/léto 2021 bez rozdílu konfekční velikosti

I mezi nejžádanějšími modelkami světa najdeme krásné a plné ženské tvary z kategorie plus size. Podívejte se na nejnovější módní trendy bez rozdílu konfekční velikosti.

Celý článek

Stylové a měkoučké oblečení s vášní pro design si na jaře i v létě zamilujete

Designérka Zuzana Bačkádyová přináší novou kolekci slovenské značky LULL pro každodenní nošení. Tyhle kousky jsou pohodlné, stylové a zároveň s respektem k udržitelné módě.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek