dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Intimní hygiena pro krásu vašeho těla

Přidat na Seznam.cz
Péče o ženské tělo nejsou jen krémy proti vráskám, gely proti celulitidě nebo peelingy pro partie obličeje a dekoltu. Kvůli příjemnému pocitu a především kvůli zdraví, pečují ženy i o své intimní partie. Pečují o ně velmi promyšleně speciální kosmetikou a nikdy je nezanedbávají, protože vědí, že se jim péče mnohokrát vrátí.

Dnešní moderní ženy totiž vědí, že péče o intimní partie je nezbytnou součástí každodenní hygieny a proto si směle pořizují různé kosmetické přípravky speciálně určené pro intimní oblasti ženského těla. Na trhu je jich k sehnání dostatek, jako příklad můžeme uvést kosmetické řady různých kosmetických firem, těmi jsou Nivea se speciální řadou Intimo, dále Oriflame s kosmetickou řadou Intimate, Avon s řadou Simply Delicate nebo třeba Lactacyd femina.

Jednotlivé kosmetické řady výrobků se skládají z různých kusů, konkrétně například ze sprchových gelů, vlhčených ubrousků pro intimní partie nebo krémů pro zklidnění pokožky. K výrobkům, které jsou velmi prospěšné, patří takové, které obsahují tea-tree olej nebo laktobacily, což jsou složky, které mnoha ženám velmi vyhovují a příznivě působí při obnově normální mikroflóry. Rovnováha prostředí se zaslouží o běžné fungování prospěšných bakterií, které pak ničí ty nežádoucí a pochva tak zůstane v bezpečí a naprosto zdravá.

Výrobky pro intimní hygienu obecně se vyznačují nižším pH než mají ostatní kosmetické výrobky pro hygienu celého těla. Díky nižšímu pH, a tedy i kyselejšímu prostředí, se výrazně sníží riziko průniku a množení různých mikroorganismů, které mohou oblast genitálu ohrožovat. Zajistíte-li správnou mikroflóru této oblasti pomocí používání speciálních přípravků pro intimní hygienu, vyhnete se bakteriální i kvasinkové infekci, nebo alespoň zmírníte její průběh a pomůžete při jejím léčení. Používání speciálních přípravků pro intimní hygienu však nemůže zaručit zázraky. Infekce, nepříjemné výtoky a další problémy vás mohou i přesto trápit z nejrůznějších důvodů. V každém případě vám s řešením pomůže váš lékař, který vám kromě antibiotik nebo jiných léků jistě doporučí i speciální výrobky pro intimní hygienu. Pokud jste zatím tyto výrobky neobjevila, jejich používání by se ode dneška mělo stát součástí vaší každodenní hygieny.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA KOSMETIKA PEELIMNG HYGIENA KOSMETICKÉ VÝROBKY PH NIVEA AVON ORIFLAME SIMPLY GELY BAKTERIE KVASINKY ANTIBIOATIKA ŽENY

Související články

Silná imunita díky jídlu. Co byste měli na podzim zařadit do jídelníčku? 

Podzimní mlhy a nevlídné počasí s deštěm a větrem nahrávají nejrůznějším virózám a nachlazení. Abyste neměli každý druhý týden rýmu a kašel, je nutné posílit imunitu, ale nemusíte hned běžet do lékárny, vystačíte si s tím, co máte doma v ledničce nebo ve spíži. Jaké potraviny skvěle posilují imunitu? 

Celý článek

Restart pro unavenou podzimní pleť

Také se poslední dobou cítíte unavené a zrcadlo vám vrací odraz ženy, která vypadá mnohem starší, než ukazuje její rodný list? Pak je nejvyšší čas dopřát vám i vaší pleti podzimní restart. Chcete přeci zářit na vánočních večírcích i u stromečku.

Celý článek

Zařaďte pleťové rituály do své rutiny, stačí k tomu 5 minut denně

V průběhu života se seznámíme s různými společenskými rituály. Ten, který dodržujeme všichni napříč kulturami, se týká stravování. Už jen usednutí s druhým strávníkem ke stejnému stolu se dá považovat za rituál.

Celý článek
Podzimní novinky Dermacol

DERMACOL PŘEDSTAVUJE PODZIMNÍ NOVINKY

Zajímá vás, jaké novinky si připravila značka Dermacol na tento podzim? Pokud očekáváte něco s vůní skořice, jablka či jiných typicky podzimních tónů, překvapíme vás. Novinky tentokrát voní magnoliemi, citrusy, zázvorem, jasmínem či vanilkou.

Celý článek

Adventní kalendář: ideální dárek pro všechny milovníky kosmetiky

Prosinec je dlouhý měsíc a někdo by si určitě rád zkrátil čekání na Štědrý den adventním kalendářem. A ne jen tak ledajakým. Máme pro vás výběr těch nejlepších adventních kalendářů, které jsou přímo nabité kosmetickými bestsellery.

Celý článek

Víkendový workshop s WIM HOF METODOU

Sportoviště města Sušice pořádají v termínu od 25. do 27. listopadu 2022 víkendový workshop s certifikovaným instruktorem Wim Hof metody Filipem Zemanem.

Celý článek

Přírodní zázraky v péči o pleť

Kosmetický průmysl nabízí mnohé vychytávky pro péči o pleť a tělo, avšak doslova zázraky s pokožkou často dělají ty nejjednodušší produkty založené na tom, co nám dává příroda.

Celý článek

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek