dnes je 25.03.2018 a svátek má Marián

Italská škola designu a umění nově od ledna 2018 i v Miami

Špičková umělecká a designová škola otevře od ledna svůj školní areál i ve městě Miami. Nakonec je to právě Miami, které je známo jako čtvrť designu a umění.

 „Přinášíme Instituto Marangoni do Ameriky v rámci plnění dlouhodobé vize, podpory a rozvoje mládeže se zájmem o módu a design z celého světa,“ řekl Roberto Riccio, generální ředitel Istituto Marangoni. „Jsme nadšení příležitostí poskytnout v Americe prostor pro získání nových dovedností a realizaci jejich skutečného potenciálu v tomto průmyslu.“

Proč právě Miami? Italské Istituto Marangoni hledalo místo, které by bylo nejenom kulturním centrem umění, ale také snadno dostupným místem z jiných oblastí, jako je Latinská Amerika. Hakan Baykam, prezident nové školy, pracuje na vybudování vysoce profilovaného týmu vedoucích osob pro nový areál. Jeho seznam zahrnuje jména jako Massimo Casagrande, který je absolventem Istituto Marangoni a bývalým návrhářem značky Versace nebo také Pablo Arbelaez. „Chtěli jsme vytvořit novou globální módní destinaci a vybrali jsme Miami za své stávající mezinárodní místo pro potřebu založit novou módní školu. Rychlý růst města v oblasti designu a umění společně s jeho dostupností do Latinské Ameriky z něj činí perfektní volbu,“ řekl Baykam.

Učební plán bude kombinací metod, které jsou již více než 80 let pro společnost Istituto Marangoni známé. Tedy pomocí hodnot „Made in Italy" s novým důrazem na jedinečné kulturní prvky Miami, jako je například přijetí inovací a udržitelnosti města. S renomovanou základnou absolventů celebrit v zahraničí, včetně Domenica Dolce, Franco Moschina, Alessandra Sartoriho a Julie de Libranové ze Sonia Rykiel, je Istituto Marangoni nyní připraven přilákat další skvělé mladé talenty i v USA.

fashionista.com
 

DESIGN ŠKOLA ITÁLIE MIAMI

Související články

Jak využít krásu a sílu mramoru v interiéru?

Mramor je využíván po staletí a pořád nepřestává být in. Existuje mnoho způsobů, jak tento elegantní materiál ve vaší domácnosti využít, podívejte se, jaké to jsou!

Celý článek

Designérský výběr - Únor 2018

Jaké produkty jsme v únoru vyzkoušeli, nakoupili nebo objevili? Přinášíme vám seznam designérských kousků, které vám nesmí uniknout.

Celý článek

Jak vybrat sedačku, kterou využijete naplno

Sedačka je tak trochu dominanta - minimálně obývacího pokoje. Pomůžeme vám najít tu správnou.

Celý článek

Industriální styl a jeho výjimečnost

Měli jsme jedinečnou možnost, nahlédnout do zákulisí industrial antiku a položili jsme majitelům několik otázek.

Celý článek

Designérský výběr - Leden 2018

Leden se nám pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak vám přinášíme výběr od českých designérů aneb, co nás tento měsíc bavilo.

Celý článek

Bývalý dům Gianniho Versace v Miami dnes luxusním hotelem

Kdybyste měli zájem přespat v bývalém domě Gianniho Versace, není problém. Jeden apartmánový pokoj na noc začíná v přepočtu na 16 tisících korun. 

Celý článek

Designové židle, které promění váš interiér

Jsou židle. A pak jsou Židle s velkým Ž. Na těch prvních si dobře posedíte, ty druhé vám dají daleko víc. Doplněk do interiéru, kterému dodají šmrnc a milovanou autenticitu. A to chcete.

Celý článek

Tipy, jak oživit interiér

Nebaví vás pořád sedět ve stejném obýváku a chtěli byste jej oživit? Máme pro vás pár tipů na dekorace v bytě, které vaše pokoje rozhodně oživí!

Celý článek