dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Italská škola designu a umění nově od ledna 2018 i v Miami

Špičková umělecká a designová škola otevře od ledna svůj školní areál i ve městě Miami. Nakonec je to právě Miami, které je známo jako čtvrť designu a umění.

 „Přinášíme Instituto Marangoni do Ameriky v rámci plnění dlouhodobé vize, podpory a rozvoje mládeže se zájmem o módu a design z celého světa,“ řekl Roberto Riccio, generální ředitel Istituto Marangoni. „Jsme nadšení příležitostí poskytnout v Americe prostor pro získání nových dovedností a realizaci jejich skutečného potenciálu v tomto průmyslu.“

Proč právě Miami? Italské Istituto Marangoni hledalo místo, které by bylo nejenom kulturním centrem umění, ale také snadno dostupným místem z jiných oblastí, jako je Latinská Amerika. Hakan Baykam, prezident nové školy, pracuje na vybudování vysoce profilovaného týmu vedoucích osob pro nový areál. Jeho seznam zahrnuje jména jako Massimo Casagrande, který je absolventem Istituto Marangoni a bývalým návrhářem značky Versace nebo také Pablo Arbelaez. „Chtěli jsme vytvořit novou globální módní destinaci a vybrali jsme Miami za své stávající mezinárodní místo pro potřebu založit novou módní školu. Rychlý růst města v oblasti designu a umění společně s jeho dostupností do Latinské Ameriky z něj činí perfektní volbu,“ řekl Baykam.

Učební plán bude kombinací metod, které jsou již více než 80 let pro společnost Istituto Marangoni známé. Tedy pomocí hodnot „Made in Italy" s novým důrazem na jedinečné kulturní prvky Miami, jako je například přijetí inovací a udržitelnosti města. S renomovanou základnou absolventů celebrit v zahraničí, včetně Domenica Dolce, Franco Moschina, Alessandra Sartoriho a Julie de Libranové ze Sonia Rykiel, je Istituto Marangoni nyní připraven přilákat další skvělé mladé talenty i v USA.

fashionista.com
 

DESIGN ŠKOLA ITÁLIE MIAMI

Související články

Měla by Česká republika zavést školní uniformy?

Téma školních uniforem v Čechách je velmi zajímavé a není divu, že se ve společnosti drželo a drží dodnes. Zeptali jsme se na názor poslankyně Parlamentu ČR Zuzany Majerová a ředitele střední školy v Prostějově Marka Moudrého.

Celý článek

Inspirace pro maminky: Jak se obléknout na první školní dny svých dětí

Školní rok je během pár dní v plném proudu a prázdniny už jen vzpomínkou. Co obléknout dětem na první i následující dny do školy není tak složité, ale jak obléknout samu sebe?

Celý článek

V jakém domě trávili Obamovi prázdniny?

Nahlédněte s námi již tradičně do dalšího luxusního domu známých osobností. Tentokrát to bude prázdninová vilka rodiny bývalého amerického prezidenta - Baracka Obamy. 

Celý článek

Meryl Streep prodává svůj newyorský byt

Luxusní prosvětlený interiér oživený zajímavými barvami vás rozhodně zaujme. 

Celý článek

Stylové povlečení z příjemné bavlny od Sleeptime

Už žádné bezesné noci, s novým povlečením od Sleeptime budete spát spokojeně jako v bavlnce. 

Celý článek

Bývalé vile Sainta Laurenta kraluje barevná mozaika

Nahlédněte do prestižní vili, v níž bydlel renovovaný návrhář Yves Saint Laurent.

Celý článek

Burberry narychlo přichází s novým logem

Změna po téměř dvaceti letech musela být hotová do 4 týdnů.

Celý článek

Design pro život je mou prioritou, říká Katka Čábelková za Brunetti Design

Jak probíhá navrhování interiérů, jaké to je, dát důvěru lidem, aby se vaše podnikání mohlo rozrůstat a jak se propojuje rukopis designérky s představou klientů.

Celý článek