dnes je 16.12.2017 a svátek má Albína

Italská škola designu a umění nově od ledna 2018 i v Miami

Špičková umělecká a designová škola otevře od ledna svůj školní areál i ve městě Miami. Nakonec je to právě Miami, které je známo jako čtvrť designu a umění.

 „Přinášíme Instituto Marangoni do Ameriky v rámci plnění dlouhodobé vize, podpory a rozvoje mládeže se zájmem o módu a design z celého světa,“ řekl Roberto Riccio, generální ředitel Istituto Marangoni. „Jsme nadšení příležitostí poskytnout v Americe prostor pro získání nových dovedností a realizaci jejich skutečného potenciálu v tomto průmyslu.“

Proč právě Miami? Italské Istituto Marangoni hledalo místo, které by bylo nejenom kulturním centrem umění, ale také snadno dostupným místem z jiných oblastí, jako je Latinská Amerika. Hakan Baykam, prezident nové školy, pracuje na vybudování vysoce profilovaného týmu vedoucích osob pro nový areál. Jeho seznam zahrnuje jména jako Massimo Casagrande, který je absolventem Istituto Marangoni a bývalým návrhářem značky Versace nebo také Pablo Arbelaez. „Chtěli jsme vytvořit novou globální módní destinaci a vybrali jsme Miami za své stávající mezinárodní místo pro potřebu založit novou módní školu. Rychlý růst města v oblasti designu a umění společně s jeho dostupností do Latinské Ameriky z něj činí perfektní volbu,“ řekl Baykam.

Učební plán bude kombinací metod, které jsou již více než 80 let pro společnost Istituto Marangoni známé. Tedy pomocí hodnot „Made in Italy" s novým důrazem na jedinečné kulturní prvky Miami, jako je například přijetí inovací a udržitelnosti města. S renomovanou základnou absolventů celebrit v zahraničí, včetně Domenica Dolce, Franco Moschina, Alessandra Sartoriho a Julie de Libranové ze Sonia Rykiel, je Istituto Marangoni nyní připraven přilákat další skvělé mladé talenty i v USA.

fashionista.com
 

DESIGN ŠKOLA ITÁLIE MIAMI

Související články

Tereza Otahalíková: Fashion illustration

V pondělí odstartuje na Senovážném náměstí v Praze vernisáž, která vás provede světem módy, koláží, skic, mood boardů a kreseb.

Celý článek

Nový pop-up store Chanel zahalen do zlaté

Značka Chanel v rámci obchodu Nordstrom otevřela vlastní pop-up store. Inspirovala ho svou kolekcí Cruise 2017-2018. 

Celý článek

Jak je vyzdoben Bílý dům na Vánoce?

Pojďte na okamžik nahlédnout za zdi amerického Bílého domu a užijte si jeho vánoční výzdoby. 

Celý článek

10 designových jídelen pro velkou rodinu

Máte velkou rodinu a uvažujete, jak by mohl vypadat váš jídelní stůl, abyste se k němu všichni vešli? Pojďte se inspirovat.

Celý článek

Z českých oveček, v české tkalcovně, českýma rukama - poctivý český kabát

V projektu designérky Daniely Ettlerové, která pod svou značkou DAYA startuje výrobu unikátních vlněných kabátů, vznikají osobité kousky, které jsou krásnou ukázkou kvalitní lokální práce a příkladem toho, co znamená Slow fashion - Pomalá móda.

 

Celý článek

Jojo, kelímky na pití nebo pálky - exkluzivní předměty s designem Tiffany & Co.

Známá společnost Tiffany & Co. přišla s netradičním nápadem, ve svém designu navrhla několik předmětů denní potřeby. 

Celý článek

Kolekce Artesano Montagne propojuje tradici s moderním designem

Proč by se tradice a moderní design měly vylučovat? V kolekci Artesano Montagne od značky Villeroy & Boch se oboje mísí a zve vás, ať si harmonické spojení přijdete užít ke sváteční tabuli.

Celý článek

Toužíte po originálním dětském pokojíčku přesně dle vašich představ?

Ráda byste svým dětem zařídila jedinečný pokojíček, který žádná jiná ratolest mít nebude? Pomůže vám k tomu designová metráž. 

Celý článek