dnes je 25.10.2020 a svátek má Beáta

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Přidat na Seznam.cz
Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Naše země je již několikátý týden sužována nákazou koronaviru Covid-19. V tak těžkých časech se ukazuje, jak se náš národ dokáže semknout a bojovat pospolu s pomocí solidarity, odvahy a vytrvalosti. Bylo neuvěřitelné, jak se za pouhé dva dny celá republika zahalila do roušek, které si jako nedostatkové zboží lidé vyrobili i svépomocí ve svých domovech. Dokázali jsme, že nám není naše okolí lhostejné a že s jistou dávkou kreativity dokážeme překonat nesnáze, které krize přinesla. Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Nošení roušky je aktuálně z nařízení vlády povinnost. Ať už při cestě do práce, při procházce či při nákupu. Ne pro všechny je ale nošení roušky ideální a bez překážkové omezení. Například nositelé brýlí se jistě potýkají s velkým nešvarem. Dýcháním v roušce se stává, že teplý vzduch zamlží skla brýlí. Jak bojovat proti tomuto nešvaru nám poradí optometrista společnosti Alensa Kristýna Štěbetáková.

1.Vyberte si správnou roušku

Na trhu naleznete několik typů roušek. Ne všechny jsou však k dispozici. Mnoho tipů na jejich výrobu najdete i na internetu. Pro nositele brýlí je nejdůležitější, aby rouška seděla na nose, tedy přiléhala v horní části. K tomu jsou vhodné například roušky se všitým drátkem, díky kterému si tvar horní části můžete vymodelovat podle svých parametrů.

2. Roušku natáhněte až k očím

Pokud si roušku natáhnete co nejvýše a brýle naopak posunete na spodní hranici nosu, zamezíte tak neustálému mlžení. 

3. Použijte Jar

Pravidelné čištění brýlí je velmi důležité. Nejen v době krize a hrozby nákazy nebezpečným virem, ale je to také dobrý návyk, který je třeba si osvojit obecně. Jar navíc pomůže při zamlžování brýlí. Můžete použít i speciální postřiky na brýle.

4. Zkuste mýdlo

Pokud po ruce nemáte speciální postřik, ani speciální vlhčené ubrousky na brýle nebo Jar, zkuste obyčejné tuhé mýdlo. Brýle se vám nebudou mlžit a částečně je i vydezinfikujete.

5. Noste čočky

Kontaktní čočky jsou snad nejjednodušším řešením při problémech se zamlžováním brýlí, když nosíme roušky. Nejideálnější jsou pak jednorázové kontaktní čočky, které po použití vyhodíte a zamezíte tak přenosu virů a bakterií.

6. Pořiďte si brýle s hydrofobní úpravou skel

Hydrofobní skla jsou speciální skla, která dokážou odpuzovat vodu. Jedná se o úpravu povrchu skel. Brýle se tak rychle odmlžují a nezůstávají na nich nečistoty, které bychom pak museli složitě odstraňovat. Tyto skla si navíc můžete objednat online bez potřeby návštěvy optika s použitím virtuálních skel. Vaše brýle vám tak přijdou za několik dnů poštou.

A na závěr si pro vás optometrista společnosti Alensa Kristýna Štěbetáková připravila ještě jeden tip. Věděli jste, že proti zamlžování brýlí pomůže i obyčejná pěna na holení? Pomocí hadříku a pěny vyleštíte skla brýlí do sucha. Ochranná vrstva, která na brýlích ulpí, pak udělá svoje. Tento jednoduchý trik určitě vyzkoušejte. A nezapomeňte chránit sebe a své okolí. Společně to zvládneme!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ BRYLE-ONLINE ZE SPOLEČNOSTI KORONAVIRUS ROUŠKY ZDRAVOTNICKÉ ROUŠKY

Související články

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Nejluxusnější rouška na světe má 3 040 diamantů a je od značky Jacob & Co

Roušky jsou momentálně součástí života nás všech. Jak ale vypadá ta nejluxusnější? Zdobí ji 3040 diamantů a představuje ji značka Jacob & Co, špičkový prodejce luxusních dámských i pánských hodinek a šperků. 

Celý článek

Nové fitness hodinky HONOR Watch ES – soukromý trenér na vašem zápěstí

S druhou vlnou epidemie koronaviru jsou i návštěvy fitness center pasé. Čím dál tím větší riziko nákazy, by nás mělo motivovat k pohybu venku, v přírodě, a to i přes nevlídné podzimní počasí.

Celý článek

Ženy ženám. Výstižné heslo pro Denisu Navrátilovou, zakladatelku značky LOTA

Mladá a energická žena, která se spojila s týmem odborníků a po několika testováních se jim podařilo vytvořit organické menstruační tampony. Tampony ze 100% biobavlny bez umělé hmoty, chloru, chemických barviv, dioxinu a parfemace. Co vše značka LOTA ženám nabízí a proč je menstruace stále kontroverzní téma?

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek