dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Přidat na Seznam.cz
Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Naše země je již několikátý týden sužována nákazou koronaviru Covid-19. V tak těžkých časech se ukazuje, jak se náš národ dokáže semknout a bojovat pospolu s pomocí solidarity, odvahy a vytrvalosti. Bylo neuvěřitelné, jak se za pouhé dva dny celá republika zahalila do roušek, které si jako nedostatkové zboží lidé vyrobili i svépomocí ve svých domovech. Dokázali jsme, že nám není naše okolí lhostejné a že s jistou dávkou kreativity dokážeme překonat nesnáze, které krize přinesla. Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Nošení roušky je aktuálně z nařízení vlády povinnost. Ať už při cestě do práce, při procházce či při nákupu. Ne pro všechny je ale nošení roušky ideální a bez překážkové omezení. Například nositelé brýlí se jistě potýkají s velkým nešvarem. Dýcháním v roušce se stává, že teplý vzduch zamlží skla brýlí. Jak bojovat proti tomuto nešvaru nám poradí optometrista společnosti Alensa Kristýna Štěbetáková.

1.Vyberte si správnou roušku

Na trhu naleznete několik typů roušek. Ne všechny jsou však k dispozici. Mnoho tipů na jejich výrobu najdete i na internetu. Pro nositele brýlí je nejdůležitější, aby rouška seděla na nose, tedy přiléhala v horní části. K tomu jsou vhodné například roušky se všitým drátkem, díky kterému si tvar horní části můžete vymodelovat podle svých parametrů.

2. Roušku natáhněte až k očím

Pokud si roušku natáhnete co nejvýše a brýle naopak posunete na spodní hranici nosu, zamezíte tak neustálému mlžení. 

3. Použijte Jar

Pravidelné čištění brýlí je velmi důležité. Nejen v době krize a hrozby nákazy nebezpečným virem, ale je to také dobrý návyk, který je třeba si osvojit obecně. Jar navíc pomůže při zamlžování brýlí. Můžete použít i speciální postřiky na brýle.

4. Zkuste mýdlo

Pokud po ruce nemáte speciální postřik, ani speciální vlhčené ubrousky na brýle nebo Jar, zkuste obyčejné tuhé mýdlo. Brýle se vám nebudou mlžit a částečně je i vydezinfikujete.

5. Noste čočky

Kontaktní čočky jsou snad nejjednodušším řešením při problémech se zamlžováním brýlí, když nosíme roušky. Nejideálnější jsou pak jednorázové kontaktní čočky, které po použití vyhodíte a zamezíte tak přenosu virů a bakterií.

6. Pořiďte si brýle s hydrofobní úpravou skel

Hydrofobní skla jsou speciální skla, která dokážou odpuzovat vodu. Jedná se o úpravu povrchu skel. Brýle se tak rychle odmlžují a nezůstávají na nich nečistoty, které bychom pak museli složitě odstraňovat. Tyto skla si navíc můžete objednat online bez potřeby návštěvy optika s použitím virtuálních skel. Vaše brýle vám tak přijdou za několik dnů poštou.

A na závěr si pro vás optometrista společnosti Alensa Kristýna Štěbetáková připravila ještě jeden tip. Věděli jste, že proti zamlžování brýlí pomůže i obyčejná pěna na holení? Pomocí hadříku a pěny vyleštíte skla brýlí do sucha. Ochranná vrstva, která na brýlích ulpí, pak udělá svoje. Tento jednoduchý trik určitě vyzkoušejte. A nezapomeňte chránit sebe a své okolí. Společně to zvládneme!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ BRYLE-ONLINE ZE SPOLEČNOSTI KORONAVIRUS ROUŠKY ZDRAVOTNICKÉ ROUŠKY

Související články

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Celý článek
Koronavirus COVID-19

Pandemie z druhé strany: Přináší i svá pozitiva

„Každé zlo je pro něco dobré“. Současná izolace lidí od společnosti přináší své klady. Na přírodě, na sobě samých.

Celý článek