dnes je 16.04.2021 a svátek má Irena

Jak docílit perfektního sestřihu?

Přidat na Seznam.cz
Dvakrát rozmýšlejte, než se k radikální změně rozhodnete

Nechat se ostříhat, to je poměrně běžná záležitost, ovšem vybrat ten správný sestřih, to už je jiné kafe. Jistě už jste nejednou odcházela z kadeřnického salonu nejen o několik stovek chudší, ale také se slzami v očích kvůli tomu, co vám to na hlavě udělali.

Více účesů pro Vaší inspiraci zde

Jistě, vlasy zase dorostou, a i když vám váš nový sestřih úplně nesedí, jsou jistě i horší věci na světě, ale proč si kazit náladu špatným sestřihem, když stačí jen dodržet pár drobných zásad. V následujících několika odstavcích jsme si pro vás připravili pětici hlavních cenných rad, které vám prozradí, jak se jednoduše vyhnout zásadním chybám při pořizování nového sestřihu.

Nestříhejte se v krizi
Pokud váš románek právě skončil, vyhodili vás z práce nebo ze školy a vy se teď utápíte v depresi a pociťujete potřebu udělat nějakou radikální změnu, zkuste si raději doma přestavět nábytek nebo si koupit nové závěsy. Věřte, že ustřižených loken byste mohla hořce litovat dříve než si myslíte. Návštěva kadeřníka, především pokud chcete výraznou změnu účesu, by měla být rozhodně výsledkem delšího zamyšlení. Některé impulzivní činy mohou sice být zábavné, ovšem dejte pozor aby se vaše okolí nebavilo víc než vy, a navíc ještě na váš účet.

Nečekejte že kadeřník umí číst myšlenky
Váš kadeřník s největší pravděpodobností umí odhadnout jaký sestřih se k vašemu tvaru obličeje a typu vlasů bude nejlépe hodit, ale rozhodně neumí číst vaše myšlenky ani předvídat přání. Pokud tedy máte svou představu a chcete na ní trvat, sdělte to kadeřníkovi hned na začátku. Jistě vám vaše přání ohledně účesu (v mezích možností) rád splní, ale musí je znát. Nezapomínejte, že „Holá huba, hotové neštěstí“. Ovšem pozor, pokud jde o fotografie vystřižené z časopisů, pomocí kterých se snažíte kadeřníkovi vysvětlit, jak byste přesně chtěla vypadat, buďte opatrní. Nejen že má každý jiný typ a strukturu vlasů, ale také jiný tvar obličeje, takže kopírování účesů není příliš vhodné, a ani kadeřníci sami si nepříliš rádi hrají na plagiátory. Inspirovat ano, ale kopírovat rozhodně ne!

Volte s rozvahou
Pokud se rozhodnete pro návštěvu kadeřnického salonu, jistě víte jaká kritéria by měl váš budoucí sestřih splňovat. Přidejte pak zohlednění na tvar a rysy vašeho obličeje, kvalitu vlasů, postavu a náročnost údržby účesu. Samozřejmě ne každý, kdo se chce nechat ostříhat, je v této problematice expert, takže se bez obav poraďte se svým kadeřníkem a prokonzultujte veškeré vaše potřeby i přání. Ne každý účes může být aplikován na každé vlasy. Velkou roli hraje i kvalita vlasů a jejich vrozené vlastnosti. Máte-li od přírody černé kudrnaté vlasy, jen s velkou námahou a za cenu jejich možného poškození budete vytvářet rovný blond účes. Zda je účes vhodný pro váš typ vlasů či nikoliv, by měl rozhodnout kadeřník. Optimální je využít co nejlépe přirozených vlastností vlasů a udělat si z nich přednost. Pokud jde o náročnost na úpravu, rozhodně volte typ který bude vyhovovat vaší povaze a životnímu stylu. Jsou účesy, které stačí ráno pouze pročesat kartáčem a za pár minut je vše hotovo, ale existují i takové, jejichž úpravou je třeba zabývat se déle a společně s fénem, kulmou či žehličkou na vlasy každé ráno kouzlit.

Sestřih nezmění vaše vlasy
Pokud doufáte, že novým sestřihem nějak závratně změníte své vlasy, pak vězte, že jste na omylu. Ostříháním se sice odstraní roztřepené konečky, ale pokud chcete řešit to, že jsou vaše vlasy příliš suché, bez lesku či se hodně lámou, zkuste změnit spíše životosprávu a pořiďte si kvalitní vlasové přípravky. Věřte, že tato cesta je mnohem efektivnější.

Více účesů pro Vaší inspiraci zde

Do salonu vždy včas
Pokud se rozhodnete nechat si změnit či upravit účes, přijďte na domluvený termín včas, a nejlépe ještě o něco dříve, pokud můžete. Dokážete tak kadeřníkovi, že je vám známo, že i jeho čas je cenný a atmosféra při stříhání bude pak mnohem příjemnější, než když by na vás musel čekat a snažil se pak celý proces urychlit, čímž samozřejmě snadno dochází ke snížení kvality výsledného sestřihu. Přestože vám možná desetiminutové zpoždění způsobené jedním kafíčkem navíc nebo problémy s parkováním přijde jako zanedbatelná chvilička, ovšem kadeřník má pro vás pravděpodobně ve svém denním plánu vyhrazené jen omezené množství času a zdržení jednoho zákazníka pak obvykle vyvolává řetězovou reakci, což je nepříjemné jak kadeřníkovi samotnému, tak samozřejmě i dalším zákaznicím které jsou pak nuceny čekat. Také se pokuste „nekecat“ vašemu holiči do práce a vyčkejte až na konečnou verzi. Přílišné dotazování a komentování může mnohdy více uškodit než prospět vašemu budoucímu účesu. (To ale samozřejmě neznamená že byste se měla nechat ostříhat na centimetrového ježka a až po půl hodině se teprve ozvat, že tohle jste nechtěla vy, ale ten pán co sedí na vedlejší židličce. To určitě ne..) Pokud jde ale o nezávaznou konverzaci, na tu se kadeřníci prý doslova těší, takže šetřit určitě nemusíte.

Jedno moudré přísloví praví: „Neexistují ošklivé ženy, jsou jen ty, které se neumí udělat krásné“. A tak naplňme toto přísloví a buďme krásné! Správně zvolený účes tomu jistě napomůže. A aby vám váš účes přidal na kráse a podtrhl ji, využijte předchozích rad pro jeho správný výběr. A nezapomeňte, že při výběru účesu je důležité zvážit následující faktory: tvar a rysy obličeje, kvalitu vlasů, postavu a náročnost údržby účesu. S tím vám ale samozřejmě každý lepší kadeřník sám rád a ochotně pomůže.

 

Zdroj fotografií: Hairstylesplus.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY SAM ÚČES KADEŘNÍK SESTŘIH JAK SE

Související články

Vlasové doplňky: Jak chránit vlasy před sluncem a větrem

Teplé počasí pomalu začíná a je nutné se na jarní a letní sezónu připravit. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Víte, jak si správně chránit vlasy i pokožku před sluncem a větrem?

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

10 účesů, které zvládnete i doma

Možná už vás nebaví každé ráno zamotat vlasy do drdolu nebo jen vyčesat culík. Dali jsme dohromady deset jednoduchých účesů, které zvládnete během chvíle i doma.

Celý článek

Jak upravit ofinu doma

S ofinou to není lehké, ale co si budeme povídat, ten efekt stojí zato. Jednoduchá úprava ofiny ve vaší koupelně s výsledkem jako z kadeřnictví. Pojďte to zkusit s námi. 

Celý článek

5 trendy účesů, které ovládly Instagram

Řekněme si narovinu, že život v karanténě není úplná výhra. Ale na všem se dají najít pozitiva! Máme více času samy na sebe, a to můžeme skvěle využít v náš prospěch. Sociální sítě a zejména pak Instagram se začaly plnit novými trendy účesy, kterými se může inspirovat každá z nás. Díky nim po lockdownu zazáříte! 

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek