dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Jak na detox? Hodně pít, vyhýbat se syrovým jídlům při únavě a večer hlavně - pořádně žvýkat!

Přidat na Seznam.cz
Pravidelná očista a detoxikace těla je důležitým předpokladem pro zdravý trávicí systém, fungující metabolismus, silný imunitní systém a celkový pocit dobrého zdraví.

Moderní Mayrova kúra kombinuje holistické diagnostické a terapeutické přístupy s výživou a pohybem a je ideálním základem, jak podpořit dlouhodobou prevenci proti nemocem.

Kdo by si za vlahého letního večera nedopřál sklenku vína nebo nějakou jinou nevinnou dobrotu? S lahůdkami do svého organizmu často dostáváme, většinou nevědomky, i škodliviny, které mohou být pro zdravý metabolismus jedovaté. "Naše tělo je příliš otrávené. Disponujeme sice velmi dobrým odpadním systémem, ale neustále ho zas a znovu přetěžujeme, “vysvětluje Dr. Peter Gartner, lékařský ředitel zdravotního střediska Park Igls a odborník na moderní Mayrovu metodu.


Zdroj: park-igls.at

Jak funguje náš „odpadní systém“

Dr. Gartner porovnává naše tělo s domem s kuchyní, obývacím pokojem, ložnicí, dílnou a mnoha dalšími místnostmi. Ve všech těchto pokojích se každý den hromadí odpadky, které ukládáme do pytlů a dáváme před dveře. Odpadky v ideálním případě takto shromáždíme jednou denně. "Víme ale, že kapacity pro likvidaci odpadu nejsou neomezené. Pokud například žijeme takovým způsobem, že každý den vyprodukujeme o jeden pytel odpadků víc, než jaký se nám vejde do popelnice, zůstává nám tento pytel navíc doma. Uskladníme ho nejspíš na místě, které pro každodenní provoz nepovažujeme za tolik důležitý. V případě našeho těla je podobným místem vazivo, pojivové tkáně,“ vysvětluje Dr. Gartner. Pokud máme v pojivové tkáni uloženo příliš mnoho přebytečného odpadu z nesprávné výživy, nadměrné konzumace alkoholu nebo toxinů z životního prostředí, stlačují se nejmenší krevní cévy a krev nemůže pořádně cirkulovat. Vitamíny a živiny se nedopravují tam, kam mají a toxiny se nemohou správně eliminovat a vylučovat prostřednictvím jater a ledvin. To vytváří živnou půdu pro chronická onemocnění," uvádí Dr. Gartner.

Správnou detoxikační kúrou můžeme takový stav napravit, očistit tělo a ulevit střevům. Připravíme tím základ pro fungující metabolismus a neporušený imunitní systém.


Zdroj: park-igls.at

Náš trávicí systém - klíč k detoxikaci

„Pokud chcete detoxikovat, musíte pít hodně vody nebo neslazeného čaje,“ vysvětluje Dr. Gartner. Tekutina odstraňuje toxiny z pojivové tkáně a vrací je zpět do krve, odkud se mohou vylučovat játry, ledvinami a nakonec střevy. "Játra fungují hlavně v noci. Odpadní látky se v nich smíchají se žlučí. Výsledkem je, že když se ráno probudíte, jsou játra naplněná toxickou žlučí, “ vysvětluje Dr. Gartner. Pokud použijete hořké kapky nebo síran hořečnatý, podpoříte játra v tom, aby žluč rozpustily – dostává se do střev, odkud se vyloučí. Účinky hořkých látek můžeme využívat také v každodenním životě. Pokud budeme jíst hořká jídla, budeme stimulovat žlučový tok a prostřednictvím metabolismu a střev zneškodníme víc toxinů.


Zdroj: park-igls.at

Detox podle moderní Mayrovy metody

S pomocí moderní Mayrovy kúry se tělo vyčistí a detoxikuje. Tělu tímto způsobem připravíme ideální základ pro regeneraci a dlouhodobou prevenci nemocí. Správná detoxikace se vyplatí z dlouhodobého hlediska, zůstaneme déle zdraví a budeme se dobře cítit.

Očista a detox je podle Dr. Gartnera „malou násobilkou detoxikace“. Následujícím krokem je regenerace střev. V Centru zdraví Parku Igls v Tyrolsku, které se specializuje na moderní Mayrovu metodu, věnují zvláštní pozornost výživě. Každý host dostane vlastní jídelníček na míru se zeleninou, ovocem a jiným snadno stravitelným jídlem, chutně připraveným podle moderní Mayrovy kuchyně. Detox a vynikající chuť se v žádném případě nemusí vzájemně vylučovat. Vedle výběru a přípravy potravin je kromě samotné kúry nejdůležitější, jak vysvětluje Dr. Gartner, aby se jídlo podle Mayrovy metody důkladně rozžvýkalo a promíchalo se slinami.


Zdroj: park-igls.at

Takto se už v ústech částečně natráví a automaticky uleví střevům. Součástí kúry je i speciální školení, jak správně žvýkat a stravovat se. Díky němu zostříte všechny smysly a „naučíte se jíst úplně nově a od nuly“. Na podporu detoxikačního procesu budete užívat hořké látky. V případě, že je toho zapotřebí, do organizmu se doplňují minerály, zásadité látky, stopové prvky a vitamíny. Fyzická aktivita a psychická pohoda je pro úplnou regeneraci a dlouhodobé zdraví faktorem číslo jedna. V Centru zdraví Parku Igls proto detoxikaci doprovází široká škála cvičebních programů s nejrůznějšími terapeutickými metodami.


Zdroj: park-igls.at

Detoxikujte správnými domácími prostředky

„Ze zkušenosti víme, že léčebná kúra je úspěšnější, pokud můžete vybočit z každodenní rutiny a absolvovat detoxikační léčení na místě, kde nežijete ani nepracujete,“ říká Dr. Gartner. V ideálním případě byste měli kúru podstoupit jednou nebo dvakrát ročně. Nicméně také v běžném životě můžete udělat mnoho pro to, abyste tělo v detoxikaci podpořili a odlehčili střevům při jejich každodenní práci:

 

  • Když máte žízeň, vypijte vždy několik doušků vody nebo neslazeného čaje navíc, aby se toxiny a odpadní látky rozpustily v krvi a poté vyloučily.
  • Syrovým jídlům byste se měli vyhýbat večer, nebo když jste unavení, tělo je pak nemůže dostatečně strávit a zatěžujete střeva. To platí také pro jinak “detoxové zázraky”, jako jsou saláty a smoothies.
  • Dávejte pozor na stravu! Každý den byste měli mít trochu ovoce, spoustu (dušené) zeleniny a potraviny, které mají základní vliv na náš metabolismus.
  • Během detoxikační kúry je potřeba, abyste zcela vyloučili alkohol.
  • A pro každé jídlo platí následující: žvýkat, žvýkat a znovu žvýkat!

Ti, kteří chtějí moderní Mayrovu metodu otestovat, budou v Centru zdraví Parku Igls v Tyrolsku v nejlepších rukou. Čtyřhvězdičkový hotel, založený na moderní Mayrově metodě, nabízí individuálně přizpůsobené koncepty cvičení, výživy, regenerace a vynikající diagnostickou techniku.

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA DETOX PREVENCE DETOXIKACE Dr.GARTNER CVIČENÍ TYROLSKO UBYTOVÁNÍ NA HORÁCH

Související články

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek

Dopřejte svým chodidlům potřebnou péči! Tisíckrát vám to vrátí

Unavené a těžké nohy se zrohovatělou kůži nejspíš důvěrně znáte. A my zase známe tři vitalizující výrobky, které jim dopřejí maximální regeneraci. Značka Kneipp uvedla novou řadu péče o chodidla, která je ideální pro domácí manikúru.

Celý článek

Dovolená v Rakousku. Letní svěžest s alpskou silou hor

Konečně! Hranice s Rakouskem je opět otevřená a léto stojí přede dveřmi! Je nejvyšší čas se zhluboka nadechnout a rezervovat bezpečnou dovolenou uprostřed nedotčené přírody. Toužíme po snových horských scenériích, křišťálově čistých jezerech a fantastických příležitostech pro volný čas.

Celý článek

Připravte sebe a svou pleť na teplé dny

Každý z nás si nejspíš vzpomíná, jak nás maminka s babičkou natíraly krémy na opalování, abychom se na slunci nespálili. Neustálé patlání krému na obličej i tělo nám šlo krkem, ale mělo to svůj důvod.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Bio okénko: Dekorativní kosmetika, která neškodí zdraví

Netoxická krása aneb kosmetika v souladu s přírodou jsou tím, co ženy v posledních letech čím dál více vyhledávají. I nás tento směr baví, proto přinášíme malé bio okénko do světa kvalitnější a pro zdraví sympatičtější kosmetiky.

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek