dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Jak na jizvy? Zbavte se jich jednou provždy

Přidat na Seznam.cz
Trápí vás nějaká ta jizvička na viditelném místě, které byste se nejraději zbavili, ale nevíte, jak na to? Nemusíte se bát, korekce jizev již není v současnosti ničím neobvyklým. Existuje mnoho způsobů, jak jizvičky odstranit jednou provždy.

U korekce nebo odstraňování jizev je nejdůležitějším faktorem při posuzování vhodné metody stáří jizvy. Čerstvější jizvy se odstraňují mnohem snadněji a efekt je ve většině případů velmi výrazný - nejčastěji jizvy mizí stoprocentně.

Jak dlouhý je proces odstraňování jizev?
U starších jizev je potřeba dlouhodobějšího procesu léčby a také více úsilí, ale ani v takovýchto případech není nic ztraceno. Pokud se nepodaří jizvu zničit úplně, nejnovější metody dokáží zredukovat její viditelnost téměř na minimum. Jizvy mají mnoho příčin a také podle nich je důležité odvíjet budoucí metodu léčení. Jizva je trvalé poškození kůže, které může vzniknout následkem úrazu, operace, popálení, kožního onemocnění (neštovice, akné) nebo také rychlou změnou tělesných proporcí (tzv. strie).

Jak se starat o pleť po odstranění jizvy?
Pro odstranění jizev je nejdůležitější jejich dostatečná hydratace. Postižené místo často jemně masírujte speciáním krémem s vysokým obsahem kolagenu nebo enzymů, které jizvu změkčují. Takové krémy jsou k dostání v každé lékárně. Tlakové masáže jsou mnohem účinnější než klasické masírování jizvičky krémem. Takové masáže se provádí tak, že na dané místo 20 sekund v kuse tlačíte a potom tlak povolíte. Díky tomuto tlaku dochází k odkysličení krve z jizvy a přívodu nové, okysličené krve, na toto místo. Ta pomáhá rychlejšímu hojení. Zároveň tím předcházíte vystupování jizvy nad povrch okolní kůže. Tyto masáže se musí opakovat každý den. Dále je nutné kůži pečlivě dezinfikovat. V jizvě nesmí zůstávat nečistoty, a proto je důležité oplachovat ji studenou vodou. Po konzultaci s kožním lékařem nebo lékárníkem je možné použít i lehký desinfekční prostředek, nikdy však s obsahem jódu! Ten totiž zásadně brání hojivému procesu. Místo, na kterém se jizvy nachází, by se nemělo přetěžovat. Tomu napomůžete speciálním stahovacím prádlem nebo bandážemi, které dostatečně ochrání kůži před zbytečným natahováním.

Nejzásadnějším zásahem je bezesporu použití estetické chirurgie. Zde je již záležitostí každé konkrétní kliniky, jakou metodu pro odstraňování jizev využívá. Velmi častá jsou ošetřování laserem, injekčním v preparováním kortikoidů či výplňových materiálů nebo přímo chirurgické odstranění, tedy vyříznutí jizvy.

Trápí vás strie?
Mnoho žen, ale i mužů, trápí minijizvičky, tzv.strie. Ty se objevují nejčastěji v oblasti boků, ňader, hýždí, bříška a podkoleních jamek. Jsou způsobeny rychlým natahováním kůže, přičemž kůže není natolik pružná, aby se stačila přizpůsobovat tomuto vypínání a v důsledku nakonec popraská. Strie vznikají rychlým růstem, změnou tělesné hmotnosti nebo v období těhotenství. Pro odstranění strií je nejdůležitější pravidelné cvičení a masírování pokožky. Díky pohybu se kůže stává pružnější a strie mizí. Tak tedy při odstraňování vašich nechtěných jizev přeji hodně štěstí!

 

Zdroj informací: Pharmanews.cz

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA JIZVA JIZVY STRIE MASÁŽE KŮŽE LASER CHIRURGIE

Související články

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek