dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Přidat na Seznam.cz
Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

zdroj: pexels.com

Předně je nutné si ujasnit, kdo by měl být hlavním organizátorem rozlučky se svobodou. Nejčastěji to bývá hlavní družička případně svědkyně. Není však nic proti ničemu, když se dohodne společná organizace v partě. Jednoduší je pak i vybírání data a dělení nákladů.

Pamatujte, že loučení se svobodou je akce jednou za život (ve šťastných případech samozřejmě), proto by tato akce měla vyhovovat především tomu, pro koho je určená. Ačkoli si většina nevěst přeje rozlučku plnou překvapení, jedno by být překvapením nemělo, a to výběr účastníků. Výběr rozlučkových slavících nechte rozhodně na nevěstě. Požádejte ji o seznam dam, které by zde ráda měla. Nemusíte totiž znát všechny její přátele nebo se může stát, že pozvete někoho, koho nevěsta v žádném případě na své rozlučce nechtěla.

zdroj: pexels.com

Dále se můžete přesunout k organizaci jako takové. Pozvánku s termínem rozešlete co nejdříve, aby s rozlučkou hosté dopředu počítali. Je dobré, aby termín vyhovoval pokud možno všem. Doporučujeme proto použít výdobytků moderní techniky. Nabídku termínů můžete hostům poskytnout například pomocí Google Formuláře. Stejně tak můžete vybrat vhodnou lokaci, aktivity či časové možnosti.

Výdaje na rozlučku si tradičně dělí hosté mezi sebou. Nevěsta by měla mít všechny aktivity gratis. V těchto nákladech je vhodné zahrnout například občerstvení, materiální zajištění i organizační náklady. Jako občerstvení můžete zvolit zahradní čajový dýchánek, slavnostní večeři nebo hodovou tabuli. Mezi materiálními zajištěními rozlučky by neměla chybět korunka či čelenka se závojem pro nevěstu, odznáčky pro účastnice i vzpomínkový dárek.

Zdroj:narozlucku.cz

 

Vzpomínkový dárek je nutností každé rozlučky, a to nejen pro nevěstu, ale i pro všechny účastníky. Vhodné je vzpomínkové album, tričko či památník se vzkazy od účastníků. Hlavní roli celého dne by však měla být samozřejmě nevěsta, a proto by se vše mělo přizpůsobit právě jí. Rozlučky pak mohou být v gala stylu, přírodního či vesnického rázu. Nezapomeňte na předsvatební kvíz, s odpověďmi vám může pomoct ženich a společně se pak druhý den s nevěstou nad otázkami zasmát. Z oblíbených aktivit můžeme jmenovat lanové centrum, laser game, jízdu v limuzíně, nebo třeba únikovou hru. Věřte nám, sedět v restauraci u limonády můžete kdykoliv, připravte své kamarádce nezapomenutelnou rozlučku a ona vám to třeba jednou vrátí.

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE SVATBY SVATBA ROZLOUČENÍ NEVĚSTA PRO NEVĚSTY

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Domácí pohodlíčko aneb dupačky pro dospělé - ideál letošního vánočního dárku

Blíží se Vánoce a s ním i hon na vánoční dárky. Letos je všechno trochu jiné. Většina z nás musela letošní rok strávit převážně v našich domovech. Pohodlí je a bude pro nás velmi důležité a my vám poradíme, jak jej můžete darovat pod stromeček svým blízkým i sami sobě.

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Jak připravit dokonalý horký nápoj? Začněte tím, že voda je matkou čaje

Zachumlat se pod deku s napínavou knížkou a kvalitním čajem nebo kávou, to je to, po čem v chladných měsících nezřídka zatoužíme. Jak si připravit dokonalý horký nápoj? Jak praví čínské přísloví: „Voda je matkou čaje“.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek