dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Jak pečovat o kabelku z krokodýlí kůže

Přidat na Seznam.cz
Kabelka se vzorem připomínajícím krokodýlí kůži je vrcholem elegance a jedna taková by měla být ve skříni každé ženy. Všechny chceme, aby nám naše oblíbené módní kousky vydržely dlouhé roky nebo ideálně navždy.

Zdroj: se svolením Agnieszka Kozlowská

Jak toho docílit u kožené kabelky? Jedině pravidelnou péčí. Své triky nám prozradila Agnieszka Kozlowská. Stačí dodržovat několik základních pravidel a vaše kabelka se vzorem krokodýla se stane nesmrtelnou.

Prevence 

Základem správné péče je prevence. Aby nám kabelka vydržela co nejdéle jako nová, musíme ji chránit před vodou a sluncem a nevystavovat ji zbytečně nepříznivému počasí. Kůže nemá ráda voda a kvůli nadměrnému vystavování slunečním paprskům bledne a ztrácí elasticitu. Pomoci zde může pravidelná impregnace, která zvyšuje elasticitu a voděodolnost kůže. 


Zdroj: se svolením Agnieszka Kozlowská

Skladování 

I to, jak svou kabelku skladujete, je velice důležité. Když ji nenosíte moc často a ona tak tráví hodně času uložená ve skříni, může se snadno poškodit. Deformace se potom těžko napravují.  Nejlepším způsobem, jak zachovat její původní tvar, je kabelku vyplnit papírem a postavit ji nebo položit. Jednou za čas je dobré papír uvnitř kabelky vyměnit a nechat ji takzvaně provětrat. “Já si jednou za čas udělám takový kabelkový den. Vyměním všechny výplně a kabelky nechám vydýchat. Vypadají díky tomu stále jako nové,” doporučuje Agnieszka Kozlowská.

Nečistoty

Dlouhodobě perfektního vzhledu kůže dosáhneme jen pravidelným odstraňováním i drobných nečistot. Základem je nenechat špínu zaschnout a odstranit ji hned. “Naši kůži s krokodýlím reliéfem nejdříve zkuste očistit pouze navlhčeným bavlněným hadříkem a když to nepomůže, přidejte do vody trochu octa,”


Zdroj: se svolením Agnieszka Kozlowská

Pravidelnost 

I když na kabelce nejsou větší nečistoty nebo flíčky, přesto se musí jednou za čas otřít vlhkým hadříkem, vyčistit zvenku i zevnitř, a poté namastit a vyživit. Ideálně k tomu poslouží ricinový olej, včelí vosk nebo různé balzámy na kůži. Díky takové péči se naší kabelce vyhne popraskání kůže a bude se vždy krásně lesknout. Zbavíme se tím i menších škrábanců a nedokonalostí.

 

 

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ KABELKA MYBELKA

Související články

Mybelka - už žádné kabelkové kompromisy

Mybelka je česká značka kabelek na míru. Stojí za ní pár mladých lidí - Agnieszka Kozłowska a Adam Farny. Agnieszka s Adamem spolu chodí, žijí i podnikají. Společně vymysleli koncept, který umožňuje zákaznicím stát se návrhářkou vlastní kabelky.

Celý článek

Nová kolekce kabelek značky Mybelka je nadčasová a voní létem

Pro Mybelku, českou značku kabelek na míru, je přání zákaznic na prvním místě. Splněné kabelkové sny jsou samotnou esencí tohoto brandu.

Celý článek

FASHION MUST HAVE: LEDEN S LÁSKOU K SOBĚ I ČESKÝM VÝROBKŮM

Špetka módní vášně, pár chvil strávených na designových akcích a čas pro sebe jsou tím, na co bychom v letošním roce neměli zapomínat. K tomu jedna osobní kabelka nebo kvalitní kosmetika nepřijdou nazmar. Zejména, pokud jde o české výrobky.

Celý článek

Nakupujte vánoční dárky včas. S tímto výběrem rozhodně zabodujete

Už jen pouhý měsíc a jedno z nejkrásnějších období v roce je tu! Nezapomeňte letos vyřešit dárky včas. Připravili jsme pro vás pár ideálních tipů pro dámy, pány i děti.

Celý článek

JAK SE STÁT NÁVRHÁŘKOU KOŽENÉ KABELKY NA MÍRU

Chcete si navrhnout vlastní kabelku? Zvolte si tvar, materiál i doplňky a staňte se tak na chvíli módními návrháři.

Celý článek

Showroom originálního módního obchodu Minimalista

Módní obchod Minimalista představil ve svém novém showroomu aktuální kolekci, kterou přišly obdivovat i herečky Andrea Růžičková a Marika Šoposká.

Celý článek

Typologie cestovatelů. Zjistěte, jaký jste vy!

Vánoční výzdoba v obchodních centrech může být pro někoho signálem, že je ten pravý čas, najít si letenky do exotických krajin.

Celý článek

Dcery Sylvestera Stallona v kampani THE DAILY EDITED

Akční hvězda Sylvester Stallon má za sebou úspěšnou kariéru herce a za ty roky nám přinesl plno kvalitních trháků, ale také tři krásné dcery, které jak to tak vypadá, jdou vstříc úspěchu přesně jako jejich taťka. 

Celý článek