dnes je 16.07.2018 a svátek má Luboš

Jak a proč vytvářet módní nástěnky

Módní nástěnka. Metaforicky i doslovně. Záleží, jak si pojem fashion mood board chcete přeložit.

Nástěnka nálady?

Mood board - v překladu opravdu nástěnka, která reflektuje určité pocitové ladění člověka, které se odráží v jeho náladě. V tomto případě nám slovo nálada slouží i jako označení pro ucelení jisté kompozice. Módní mood boardy se vytváří s dvěma hlavními cíly - kreativně se projevit a zároveň inspirovat. Proto bývají laděné do jedné barvy a jejích odstínů. Právě barva bývá nejčastějším jednotícím prvkem celé koláže. Fashion mood board se může sestávat z mnoha věcí, které ve výsledku ani nemají nic společného s oblečením. Každá ale plní svůj účel. Buď je do nástěnky zařazená kvůli své nápaditosti, barvě nebo proto, že celkovou koláž vyvažuje. Do módních nástěnek můžete kromě módy zapojit fotky jídla, kresby, přírodu, vzorníky barev a design. 

Být kreativní a inspirovat!

Čas rozhodnutí - digitální nebo papírová podoba

Fashion mood board můžete vytvořit jak na počítači, tak na papíře. Co je vám bližší? Digitální podoba skýtá více možností a všechny výhody papíru se vám pokusí vynahradit. Ve speciálních programech nebo třeba zdarma online na Polyvore si můžete vybrat z tisíců a desetitisíců oblečení pro ženy i muže, bytové doplňky, nábytek a kosmetiku. Koláž můžete doplňovat texty, různými povrchy, vzorníky barev, piktogramy a fotkami. Všechno to, co umí online podoba, však umíte s trochou šikovnosti i vy na papíře. Fyzická papírová podoba vám navíc umožní použít odstín vaší oblíbené rtěnky, který stačí přelepit izolepou, zaprášit papír očními stíny nebo vyhrát si s 3D a navrstvit temperu nebo přilepit kusy látek. 

Olepené zbarvené prsty a výsledek na papíře, nebo pěkně načisto v digitálu s nekonečnem možností?  

Bláznivá směsice, nebo řád a pořádek

Možná, že když se řekne mood board, představíte si směsici výstřižků z novin i časopisů bez ladu a skladu nalepených přes sebe. Ano, i tak může vypadat módní nástěnka a nezáleží, jestli v digitální, nebo fyzické podobě. Pokud se vám daleko více zamlouvá předem určená struktura a řád, můžete si mood board udělat systematický a pravidelný. Ostatně jde o vaši nástěnku módních nápadů a nálad, nemusíte ji komukoli podřizovat. 

Fotky, lepidlo, štětce, barvy a bílý papír. Čas začít. 

   

pinterest.com

LIFESTYLE FASHION MÓDNÍ NÁSTĚNKA FASHION MOOD BOARD KREATIVITA

Související články

Cestovní outfity, které budete chtít hned obléknout

Vyrážíte na dovolenou a nevíte, jak se obléct pohodlně, ale stylově? My vám s tím pomůžeme! Připravili jsme 7 inspirativních cestovních outfitů, které si zamilujete.

Celý článek
udržitelná móda

Jak z fast-fashion udělat módu udržitelnou

Udržitelná móda nutně neznamená, že musí být výhradně od návrhářů, co šijí za etických podmínek a která nepodléhá tzv. fast fashion. Tyto dva pojmy lze perfektně kombinovat. 

Celý článek

Červnové Must Haves? Vzdušnost a svoboda

Horké červnové dny, které se blíží, si žádají své. Třeba vyměnit těžké materiály za lehčí nebo se jen zastavit a svobodně se nadechnout.

Celý článek

Stylové sportování - raději jógu, běh nebo plavání?

S teplejším počasím se nám také otevírá více možností ku sportování. Z pásu můžete seběhnout do parku a z bazénu pod zářivkami vyplavat pod širé nebe. 

Celý článek

Inspirativní instagramové profily vol. IV

Náš dubnový výběr inspirativních instagramových profilů je plný cestování, tajemna a přírody.

Celý článek

Jaké trendy vládly světu v uplynulých měsících?

Jaké lifestylové trendy ovládly loňskou sezónu? Na prvních příčkách se umístil wellness ale také denim.

Celý článek

Avantgardní ples SOBJE. Stane se průkopníkem nového plesového trendu?

V sobotu proběhla jedna z nejočekávanějších událostí tohoto dubna. Jaký byl ples SOBJE? Bude průkopníkem nového stylu plesání?

Celý článek

Proč za módními fotografiemi stojí převážně muži?

Módní fotografie má skutečný problém. Vyváženost mezi ženami a muži je momentálně v nedohlednu. Lepšími fotografy jsou jednoznačně muži.

Celý článek