dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Jak a proč vytvářet módní nástěnky

Módní nástěnka. Metaforicky i doslovně. Záleží, jak si pojem fashion mood board chcete přeložit.

Nástěnka nálady?

Mood board - v překladu opravdu nástěnka, která reflektuje určité pocitové ladění člověka, které se odráží v jeho náladě. V tomto případě nám slovo nálada slouží i jako označení pro ucelení jisté kompozice. Módní mood boardy se vytváří s dvěma hlavními cíly - kreativně se projevit a zároveň inspirovat. Proto bývají laděné do jedné barvy a jejích odstínů. Právě barva bývá nejčastějším jednotícím prvkem celé koláže. Fashion mood board se může sestávat z mnoha věcí, které ve výsledku ani nemají nic společného s oblečením. Každá ale plní svůj účel. Buď je do nástěnky zařazená kvůli své nápaditosti, barvě nebo proto, že celkovou koláž vyvažuje. Do módních nástěnek můžete kromě módy zapojit fotky jídla, kresby, přírodu, vzorníky barev a design. 

Být kreativní a inspirovat!

Čas rozhodnutí - digitální nebo papírová podoba

Fashion mood board můžete vytvořit jak na počítači, tak na papíře. Co je vám bližší? Digitální podoba skýtá více možností a všechny výhody papíru se vám pokusí vynahradit. Ve speciálních programech nebo třeba zdarma online na Polyvore si můžete vybrat z tisíců a desetitisíců oblečení pro ženy i muže, bytové doplňky, nábytek a kosmetiku. Koláž můžete doplňovat texty, různými povrchy, vzorníky barev, piktogramy a fotkami. Všechno to, co umí online podoba, však umíte s trochou šikovnosti i vy na papíře. Fyzická papírová podoba vám navíc umožní použít odstín vaší oblíbené rtěnky, který stačí přelepit izolepou, zaprášit papír očními stíny nebo vyhrát si s 3D a navrstvit temperu nebo přilepit kusy látek. 

Olepené zbarvené prsty a výsledek na papíře, nebo pěkně načisto v digitálu s nekonečnem možností?  

Bláznivá směsice, nebo řád a pořádek

Možná, že když se řekne mood board, představíte si směsici výstřižků z novin i časopisů bez ladu a skladu nalepených přes sebe. Ano, i tak může vypadat módní nástěnka a nezáleží, jestli v digitální, nebo fyzické podobě. Pokud se vám daleko více zamlouvá předem určená struktura a řád, můžete si mood board udělat systematický a pravidelný. Ostatně jde o vaši nástěnku módních nápadů a nálad, nemusíte ji komukoli podřizovat. 

Fotky, lepidlo, štětce, barvy a bílý papír. Čas začít. 

   

pinterest.com

LIFESTYLE FASHION MÓDNÍ NÁSTĚNKA FASHION MOOD BOARD KREATIVITA

Související články

Street style: bílé high heels

Všechny velké módní události jsou za námi a tou největší dávkou inspirace, kromě přehlídkového mola, vždy bývá především ulice.

Celý článek

Tetování má dlouhou historii - ukážeme vám lidi, kteří byli těmi prvními

O tom, že je v poslední době tetování trend, není pochyb. Pro někoho trend, který zůstane na celý život, pro někoho životní styl a pro někoho důvod si o někom vytvořit zkreslený obrázek. 

 

Celý článek

Jak je na tom český módní průmysl - jaké značky opravdu vyrábí v ČR?

Velké, známé firmy s prodejnami po celém světě zná každý. Jak to ale vypadá s módním průmyslem u nás?

Celý článek

Nalaďte se v září na vlnu hygge a nechte ji být vaším Must Have

Září... Ale moment, zkuste hluboký nádech a výdech. Klidně ještě párkrát. Zklidněte svůj srdeční tep. Září bude klidné. Když budete chtít. Září bude hygge.

Celý článek

Přehled zářijových titulních stran módních magazínů z celého světa

Titulky módních časopisů v září bývají vždycky o něco zajímavější. Přinášíme výběr top osmi titulních stran časopisů z celého světa.

Celý článek

Značka Versace odhalila další kolekci slunečních brýlí

Kolekce ikonické značky Versace s názvem Medusa přináší několikero slunečních brýlí v různých tvarech.

Celý článek

Bývalý dům Tommyho Hilfigera k prodeji za $6,75 milionů

Bývalý dům módního návrháře Tomyho Hilfigera je momentálně k prodeji za $6,75 milionu. Podívejte se, jak si bydlela jedna z nejslavnějších osobností světa módy. 

Celý článek

Cestovní outfity, které budete chtít hned obléknout

Vyrážíte na dovolenou a nevíte, jak se obléct pohodlně, ale stylově? My vám s tím pomůžeme! Připravili jsme 7 inspirativních cestovních outfitů, které si zamilujete.

Celý článek