dnes je 21.11.2017 a svátek má Albert

Jak a proč vytvářet módní nástěnky

Módní nástěnka. Metaforicky i doslovně. Záleží, jak si pojem fashion mood board chcete přeložit.

Nástěnka nálady?

Mood board - v překladu opravdu nástěnka, která reflektuje určité pocitové ladění člověka, které se odráží v jeho náladě. V tomto případě nám slovo nálada slouží i jako označení pro ucelení jisté kompozice. Módní mood boardy se vytváří s dvěma hlavními cíly - kreativně se projevit a zároveň inspirovat. Proto bývají laděné do jedné barvy a jejích odstínů. Právě barva bývá nejčastějším jednotícím prvkem celé koláže. Fashion mood board se může sestávat z mnoha věcí, které ve výsledku ani nemají nic společného s oblečením. Každá ale plní svůj účel. Buď je do nástěnky zařazená kvůli své nápaditosti, barvě nebo proto, že celkovou koláž vyvažuje. Do módních nástěnek můžete kromě módy zapojit fotky jídla, kresby, přírodu, vzorníky barev a design. 

Být kreativní a inspirovat!

Čas rozhodnutí - digitální nebo papírová podoba

Fashion mood board můžete vytvořit jak na počítači, tak na papíře. Co je vám bližší? Digitální podoba skýtá více možností a všechny výhody papíru se vám pokusí vynahradit. Ve speciálních programech nebo třeba zdarma online na Polyvore si můžete vybrat z tisíců a desetitisíců oblečení pro ženy i muže, bytové doplňky, nábytek a kosmetiku. Koláž můžete doplňovat texty, různými povrchy, vzorníky barev, piktogramy a fotkami. Všechno to, co umí online podoba, však umíte s trochou šikovnosti i vy na papíře. Fyzická papírová podoba vám navíc umožní použít odstín vaší oblíbené rtěnky, který stačí přelepit izolepou, zaprášit papír očními stíny nebo vyhrát si s 3D a navrstvit temperu nebo přilepit kusy látek. 

Olepené zbarvené prsty a výsledek na papíře, nebo pěkně načisto v digitálu s nekonečnem možností?  

Bláznivá směsice, nebo řád a pořádek

Možná, že když se řekne mood board, představíte si směsici výstřižků z novin i časopisů bez ladu a skladu nalepených přes sebe. Ano, i tak může vypadat módní nástěnka a nezáleží, jestli v digitální, nebo fyzické podobě. Pokud se vám daleko více zamlouvá předem určená struktura a řád, můžete si mood board udělat systematický a pravidelný. Ostatně jde o vaši nástěnku módních nápadů a nálad, nemusíte ji komukoli podřizovat. 

Fotky, lepidlo, štětce, barvy a bílý papír. Čas začít. 

   

pinterest.com

LIFESTYLE FASHION MÓDNÍ NÁSTĚNKA FASHION MOOD BOARD KREATIVITA

Související články

Listopad k nám zavál další Must Haves

Listopadové MUST HAVES přinášejí ideu pravé podzimní pohody. Klid, teplou šálu, hrnek horkého čaje, voňavou svíčku a pohodlný polštář. Předpokládáme, že si nebudete stěžovat!

Celý článek

Doplňte svou štědrovečerní tabuli stylovými jmenovkami

Štědrovečerní tabule letos dostane ten správný šmrnc. Doplňte ji stylovými jmenovkami v duchu vaší vánoční výzdoby. Dáte přednost tradici, retru, přírodě, moderně nebo krásám noční oblohy?

Celý článek

V říjnu se s vámi dělíme o největší kosmetické vychytávky

V říjnovém redakčním článku vám prozradíme, co používáme za kosmetiku. Od šamponů, přes kartáčky až k lakům na nehty. Pohodlně se usaďte. Tolik tipů najednou jste ještě nedostali. 

Celý článek

Kanárkově žlutá trendy odstínem podzimu 2017

Khaki, vínová, černá, béžová... tradiční podzimní barvy v roce 2017 doplní také kanárkově žlutá. A my slibujeme, že ji budete milovat.

Celý článek

V říjnových MUST HAVES se vracíme zpátky na začátek

Na jaký začátek? No na začátek Must Haves. Ve volné chvíli jsme totiž prošli tuto rubriku až na její začátek a zjistili jsme, že se časem trochu změnila. Tak ji vrátíme zase hezky zpátky.

Celý článek

V září marně hledáme babí léto

V září to nebude jen o části naší redakce, ale téměř o celé. Jak si užívají tento měsíc, vám poví také naše obchodní zástupkyně a Bára Mottlová!

Celý článek

Jaké tištěné módní magazíny číst v Česku?

Tištěné módní magazíny si stále drží své jméno, některé možná trochu upadají, jiné sílí. Jaké top tři časopisy můžete číst v češtině?

Celý článek

Kolik bot byste měla vlastnit?

Nechceme vám říct, že byste měla vlastnit milion párů bot. Nebojte se. Naopak, ve skutečnosti se nikdo nechce nacházet v situaci jako Carrie Bradshaw. Čím víc bot totiž máte, tím těžší je, si nějaké z nich vybrat.

 

Celý článek