dnes je 16.12.2017 a svátek má Albína

JAK SCI-FI OVLIVNILO SVĚTOVOU MÓDU?! (1. DÍL)

Sci-fi filmy jsou plné odvážných předpovědí a mají vliv na svět módy. Návrháři se po celá desetiletí inspirují sci-fi a my vám v novém módním seriálu ukážeme ty nejlepší.  

Barbarella (1968)

Kontroverzní sci-fi snímek Barbarella obsahoval odvážné modely z dílny návrháře Paco Rabanne, který pro film vytvořil odvážné bodysuity, bikiny a vysoké kozačky. Co se vesmírných prvků v módním světě týče, určitě musíme zmínit návrháře jménem Rudy Gernreich, který byl v roce 1967 časopisem Time Magazine titulován jako návrhář s nejlepší představivostí. Dalším důležitým návrhářem, který se rád vyžíval v podobné atmosféře je Andre Courrèges, jenž dokázal spojit retro prvky s futurismem a také díky tomu získal výrazné ohlasy. Velmi často ve svých kolekcích využíval metalicky vyhlížející materiály a geometrické tvary jako způsob zdobení. Také je známý tím, že své modely doplňoval celkem výstředními klobouky. Návrhář se netají faktem, že kostýmy navržené pro snímek Pátý element byly z části inspirovány Rabannovou tvorbou pro film Barbarella. Zmínění návrháři nejsou jediní, kteří tento galaktický směr udržují na vrcholu, podívejte se například na Jeremyho Scotta a jeho jarní kolekci 2016.

Na obrázku zleva vidíte Gigi Hadid na přehlídce Jeremyho Scotta (JARO/LÉTO 2016), jenž pro kolekci čerpal inspiraci právě ve snímku Barbarella. Dále herečku Jane Fonda, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Třetí fotka opět ukazuje modelku prezentující oděv inspirovaný Barbarellou během Swim Weeku 2015 a nakonec Jane Fonda jako Barbarella v jejím typickém filmovém kostýmku. Jak si můžete všimnout, prvky z filmu z roku 1968 stále zasahují do módní branže i o 49 let později.

A co myslíte vy?  Líbí se vám tento styl oblékání? 

Victor Virgile/Gamma-Rapho/Getty Images,
Everett Collection, Frazer Harrison/Getty Images

FILM ZE SPOLEČNOSTI JEREMY SCOTT PACO RABANNE SCI-FI

Související články

Přelom roku přináší uzavírání téměř dvou tisíce maloobchodních prodejen

J. Crew, Ralph Lauren, J. C. Penney a další značky na konci roku zavřou některé své prodejny. Nebyl to pro ně dobrý rok.

Celý článek

Grace Elizabeth ledovou královnou pro Vogue Mexico

V dubnu se objevila na své první obálce Vogue Rusko, nyní dosáhla jako ledová královna Vogue Mexiko.

Celý článek

Meghan Markle novou módní ikonou - jak porušila královskou etiketu?

Jakmile byly oznámeny zásnuby americké herečky Meghan Markle a prince Harryho, Meghan se automaticky stala další módní ikonou královské rodiny. 

Celý článek

ProTibet pod stromečkem. A v Himálaji sněží radost

Nová kampaň nazvaná ProTibet ukazuje, že nákupem vánočního dárku uděláte radost nejen v Česku pod stromečkem, ale také v Himálaji tibetským dětem, seniorům nebo nomádům.

Celý článek

První charitativní kalendář CR Fashion Book přináší spoustu hvězdných modelek

V překladu módní kniha CR se pro rok 2018 rozhodla nafotit kalendář oslavující oslňující sílu. Špičkové modelky včetně Gigi Hadid u toho rozhodně nechybí.

Celý článek

Fotograf Oliviero Toscani v kampani, která hovoří o integraci druhých

Oliviero Toscani a United Color of Benetton se vracejí ke spolupráci v impozantní kampani. Tato dvojice v minulosti určovala historii módy.

Celý článek

Které modelky a módní značky vládly Instagramu v roce 2017?

Minulou středu vydala společnost Instagram zprávu a zhodnocení roku 2017, kde uvedla nejoblíbenější trendy a účty tohoto roku.

Celý článek

Dior otevřel zrekonstruovaný obchod v Madridu

Francouzský módní dům zdvojnásobil prostory svého obchodu v Madridu, který se nachází v okrese Tony Salamanca.

Celý článek