dnes je 25.03.2018 a svátek má Marián

JAK SCI-FI OVLIVNILO SVĚTOVOU MÓDU?! (1. DÍL)

Sci-fi filmy jsou plné odvážných předpovědí a mají vliv na svět módy. Návrháři se po celá desetiletí inspirují sci-fi a my vám v novém módním seriálu ukážeme ty nejlepší.  

Barbarella (1968)

Kontroverzní sci-fi snímek Barbarella obsahoval odvážné modely z dílny návrháře Paco Rabanne, který pro film vytvořil odvážné bodysuity, bikiny a vysoké kozačky. Co se vesmírných prvků v módním světě týče, určitě musíme zmínit návrháře jménem Rudy Gernreich, který byl v roce 1967 časopisem Time Magazine titulován jako návrhář s nejlepší představivostí. Dalším důležitým návrhářem, který se rád vyžíval v podobné atmosféře je Andre Courrèges, jenž dokázal spojit retro prvky s futurismem a také díky tomu získal výrazné ohlasy. Velmi často ve svých kolekcích využíval metalicky vyhlížející materiály a geometrické tvary jako způsob zdobení. Také je známý tím, že své modely doplňoval celkem výstředními klobouky. Návrhář se netají faktem, že kostýmy navržené pro snímek Pátý element byly z části inspirovány Rabannovou tvorbou pro film Barbarella. Zmínění návrháři nejsou jediní, kteří tento galaktický směr udržují na vrcholu, podívejte se například na Jeremyho Scotta a jeho jarní kolekci 2016.

Na obrázku zleva vidíte Gigi Hadid na přehlídce Jeremyho Scotta (JARO/LÉTO 2016), jenž pro kolekci čerpal inspiraci právě ve snímku Barbarella. Dále herečku Jane Fonda, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Třetí fotka opět ukazuje modelku prezentující oděv inspirovaný Barbarellou během Swim Weeku 2015 a nakonec Jane Fonda jako Barbarella v jejím typickém filmovém kostýmku. Jak si můžete všimnout, prvky z filmu z roku 1968 stále zasahují do módní branže i o 49 let později.

A co myslíte vy?  Líbí se vám tento styl oblékání? 

Victor Virgile/Gamma-Rapho/Getty Images,
Everett Collection, Frazer Harrison/Getty Images

FILM ZE SPOLEČNOSTI JEREMY SCOTT PACO RABANNE SCI-FI

Související články

Peta Nitka v sexy pózách na nových fotkách Milana Junka

Česká transgenderová modelka, dnes už oficiálně Peta Nitka, předvedla sexy pózy na nových snímcích spolu s modelem Robinem Doleželem.

Celý článek

Česká Miss zná všechny semifinalistky - je jich téměř padesát

Po posledním pražském castingu jsou již známy všechny dívky, které se zúčastní semifinále. Probojovala se jich necelá padesátka.

Celý článek

Šéfredaktorkou Vogue Česká republika a Slovensko se oficiálně stává Andrea Běhounková

Nejočekávanější zpráva z českého a slovenského módního světa je venku. Šéfredaktorkou časopisu Vogue Česká republika a Slovensko bude Andrea Běhounková.

Celý článek

První TOP STAR & PLAYBOY PARTY hýřila dobrým jídlem a celebritami

Pozvánku, která nám na tuto historicky první událost přišla, jsme rozhodně nemohli ignorovat. Za Móda.cz musíme hodnotit, že se akce podařila na jedničku.

Celý článek

Poslední šance přihlásit se do České Miss 2018

Před námi je poslední casting. Proběhne už 17. března a jde o jedinečnou příležitost na přihlášení do prestižní soutěže Česká Miss 2018.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Oblečení Seleny Gomez x Coach a korektory Kim Kardashian

Selena Gomez pracuje na oblečení ve spolupráci se značkou Coach a blíží se korektory KKW od Kim Kardashian. 

Celý článek

Jaké akce nepropásnout během Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Pražský Fashion Week začíná už tento týden s velmi pestrým programem. Připravili jsme si pro vás seznam akcí, které nesmíte propásnout.

Celý článek

Známe další semifinalistky České Miss! Z brněnského castingu postoupilo 13 dívek

Další casting do prestižní soutěže České Miss je za námi. Z Brna postoupilo 13 dívek. Vítězky předchozích ročníků zaujaly v modelech návrháře Luďka Hanáka.

Celý článek