dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

JAK SCI-FI OVLIVNILO SVĚTOVOU MÓDU?! (1. DÍL)

Přidat na Seznam.cz
Sci-fi filmy jsou plné odvážných předpovědí a mají vliv na svět módy. Návrháři se po celá desetiletí inspirují sci-fi a my vám v novém módním seriálu ukážeme ty nejlepší.  

Barbarella (1968)

Kontroverzní sci-fi snímek Barbarella obsahoval odvážné modely z dílny návrháře Paco Rabanne, který pro film vytvořil odvážné bodysuity, bikiny a vysoké kozačky. Co se vesmírných prvků v módním světě týče, určitě musíme zmínit návrháře jménem Rudy Gernreich, který byl v roce 1967 časopisem Time Magazine titulován jako návrhář s nejlepší představivostí. Dalším důležitým návrhářem, který se rád vyžíval v podobné atmosféře je Andre Courrèges, jenž dokázal spojit retro prvky s futurismem a také díky tomu získal výrazné ohlasy. Velmi často ve svých kolekcích využíval metalicky vyhlížející materiály a geometrické tvary jako způsob zdobení. Také je známý tím, že své modely doplňoval celkem výstředními klobouky. Návrhář se netají faktem, že kostýmy navržené pro snímek Pátý element byly z části inspirovány Rabannovou tvorbou pro film Barbarella. Zmínění návrháři nejsou jediní, kteří tento galaktický směr udržují na vrcholu, podívejte se například na Jeremyho Scotta a jeho jarní kolekci 2016.

Na obrázku zleva vidíte Gigi Hadid na přehlídce Jeremyho Scotta (JARO/LÉTO 2016), jenž pro kolekci čerpal inspiraci právě ve snímku Barbarella. Dále herečku Jane Fonda, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Třetí fotka opět ukazuje modelku prezentující oděv inspirovaný Barbarellou během Swim Weeku 2015 a nakonec Jane Fonda jako Barbarella v jejím typickém filmovém kostýmku. Jak si můžete všimnout, prvky z filmu z roku 1968 stále zasahují do módní branže i o 49 let později.

A co myslíte vy?  Líbí se vám tento styl oblékání? 

Victor Virgile/Gamma-Rapho/Getty Images,
Everett Collection, Frazer Harrison/Getty Images

Přidat na Seznam.cz
FILM ZE SPOLEČNOSTI JEREMY SCOTT PACO RABANNE SCI-FI

Související články

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.
 

Celý článek

Converse X paria/FARZANEH vzdává hold íránské kultuře

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

Celý článek

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

„Michelinská hvězda“ pro CYBEX

Když se návštěva promění v zážitek. Jedinečná vlajková prodejna v srdci Prahy sbírá ocenění krátce po otevření.

Celý článek

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

Celý článek