dnes je 21.07.2018 a svátek má Vítězslav

JAK SCI-FI OVLIVNILO SVĚTOVOU MÓDU?! (1. DÍL)

Sci-fi filmy jsou plné odvážných předpovědí a mají vliv na svět módy. Návrháři se po celá desetiletí inspirují sci-fi a my vám v novém módním seriálu ukážeme ty nejlepší.  

Barbarella (1968)

Kontroverzní sci-fi snímek Barbarella obsahoval odvážné modely z dílny návrháře Paco Rabanne, který pro film vytvořil odvážné bodysuity, bikiny a vysoké kozačky. Co se vesmírných prvků v módním světě týče, určitě musíme zmínit návrháře jménem Rudy Gernreich, který byl v roce 1967 časopisem Time Magazine titulován jako návrhář s nejlepší představivostí. Dalším důležitým návrhářem, který se rád vyžíval v podobné atmosféře je Andre Courrèges, jenž dokázal spojit retro prvky s futurismem a také díky tomu získal výrazné ohlasy. Velmi často ve svých kolekcích využíval metalicky vyhlížející materiály a geometrické tvary jako způsob zdobení. Také je známý tím, že své modely doplňoval celkem výstředními klobouky. Návrhář se netají faktem, že kostýmy navržené pro snímek Pátý element byly z části inspirovány Rabannovou tvorbou pro film Barbarella. Zmínění návrháři nejsou jediní, kteří tento galaktický směr udržují na vrcholu, podívejte se například na Jeremyho Scotta a jeho jarní kolekci 2016.

Na obrázku zleva vidíte Gigi Hadid na přehlídce Jeremyho Scotta (JARO/LÉTO 2016), jenž pro kolekci čerpal inspiraci právě ve snímku Barbarella. Dále herečku Jane Fonda, která ve filmu ztvárnila hlavní roli. Třetí fotka opět ukazuje modelku prezentující oděv inspirovaný Barbarellou během Swim Weeku 2015 a nakonec Jane Fonda jako Barbarella v jejím typickém filmovém kostýmku. Jak si můžete všimnout, prvky z filmu z roku 1968 stále zasahují do módní branže i o 49 let později.

A co myslíte vy?  Líbí se vám tento styl oblékání? 

Victor Virgile/Gamma-Rapho/Getty Images,
Everett Collection, Frazer Harrison/Getty Images

FILM ZE SPOLEČNOSTI JEREMY SCOTT PACO RABANNE SCI-FI

Související články

Meghan Markle vs. Harry Styles - kdo získá ocenění největší teenagerská ikona?

První člen královské rodiny, který byl kdy nominován na cenu módní ikona mládeže. Meghan ale nemá nic vyhráno. Šance má například i zpěvák Harry Styles. Kdo podle vás vyhraje?

Celý článek

Starbucks, Ikea i Lidl jdou vstříc obnovitelným zdrojům a recyklaci

Představte si 600 miliard papírových a plastových kelímků, který každý rok oběhnou celý svět. 1 procento z nich představují kelímky Starbucks. A to se společnost rozhodla změnit.

Celý článek

Hailey Baldwin a Justin Bieber se zasnoubili

Čeká nás tedy pořádná svatba. Zpěvák a idol dívek Justin Bieber si vezme topmodelku Hailey Baldwin. Zasnoubení oznámili na Instagramu.

Celý článek

Kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci vybral pro první oficiální spolupráci Vivienne Westwood

Módní svět obletěla v posledních dnech další novinka. Chystá se jedna z nejzajímavějších spoluprací za poslední desetiletí - Riccardo Tisci a Vivienne Westwood pro Burberry.

Celý článek

Pohled na pařížský street style v rámci Haute Couture fashion weeku

Týden té nejluxusnějí Haute Couture módy je za námi. Známý fotograf Phil Oh zachytil ty nezajímavější pouliční outfity, které stojí za prohlédnutí. 

Celý článek

Ve věku 74 let zemřel Carlo Benetton

Nejmladší ze čtyř sourozenců, kteří založili proslulou italskou módní značku United Colors of Benetton, zemřel v úterý 10. 7. 2018.

Celý článek

Heidi Klum navrhla vlastní plavky

Herečka Heidi Klum už si snad splnila všechna dětská přání. Vlastní řada kosmetiky, oblečení, doplňků a teď i plavek. Představila je v magazínu Ocen Drive.

Celý článek

Nikol Švantnerová ovládla Filmový festival v Karlových Varech

Které šaty na Filmovém festivalu v Karlových Varech vzbudily největší rozruch? Rozhodně ty, které oblékla Nikol Švantnerová.

Celý článek