dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Jak se dá bojovat se striemi?

Přidat na Seznam.cz
Jsou nepříjemné, nevzhledné a znamenají, že něco proběhlo v našem těle špatně. Řeč je o striích, které trápí téměř každou ženu. 

Strie vznikají důsledkem radikálního zvětšování nebo naopak ubývání hmotnosti, když se elasticita kůže není schopna velké změně dostatečně rychle podřídit. Nejčastěji trápí ženy na bocích, stehnech, zadku, břiše a prsou. Právě na břiše a prsou vznikají zejména v těhotenství, na ostatních místech se mohou objevit, i když maminkou nejste a ani se jí brzy nestanete. Ve skutečnosti se tak jedná o drobné podlouhlé jizvičky, které mění barvu od červené až k průsvitné bílé, která sice září na dálku daleko méně než červená, ale vidět je i tak. 

Existuje mnoho způsobů, jak se preventivně snažit vyhnout jejich vzniku. Základem všeho se i v tomto případě ukazuje být zdravá a na vitamíny bohatá strava a dostatečná hydratace problémových partií. K té vám nejlépe poslouží hutná tělová másla a krémy. V případě, že už se strie na vašem těle objevily, volba by měla padnout na speciální olej proti striím. V Evropě se za tímto účelem nejvíce prodává (a má také nejlepší výsledky) Bi-oil

Pokud se vás netýká pár jizviček, ale spíše máte zjizvenou celou partii a trápíte se tím, mohla byste popřemýšlet o laserovém zákroku. V tomto případě se připravte, že zákroky stojí v řádů stovek až tisíc korun, záleží na klinice, na městě a také na velikosti ošetřovaného místa. Nicméně laserový zákrok je bezbolestný, takže se není čeho bát.

Na závěr ale pamatujte, že strie jsou stejně jako pihy, vrásky a jizvy důkazem toho, že jste žila. Muži si jich často ani nevšimnou a vy se jimi nemusíte tolik trápit. 

byrdie.co.uk ; krasa.cz

Přidat na Seznam.cz
JAK SE ZDRAVÍ A KRÁSA STRIE BI-OIL PÉČE O TĚLO LASER

Související články

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Únor je měsícem lásky: Jen můj Valentýn!

Nejdůležitější je, jak lásku vnímáte vy. Jak ji dokážete vyjádřit sami sobě. Jak ji dokážete dávat a také přijímat. Únor je měsícem lásky, zamilujte se do sebe!

Celý článek