dnes je 25.05.2018 a svátek má Viola

Jak se kombinují vzorované látky

Mixování vzorů je v módě jednou z nejhravějších věcí. Jak sladit vzory, aby outfit vypadal harmonicky?

Vzory jsou úžasné! I s těmi nejzákladnějšími geometrickými jdou vykouzlit opravdu divy. Pokud nejste fanouškem výrazných barev a ve vašem šatníku máte spíš základní barevnou paletu, určitě to neznamená, že vzory jsou pro vás tabu. Nemusíte sáhnout po velkých barevných motivech, klidně se můžete držet jen základní černobílé kombinace a výsledek bude stejně efektní jako kombinace pestrých barev. Neexistuje žádné pravidlo, které by nám říkalo, které vzory se spolu smí kombinovat, a které ne. My však máme tipy na kombinace, které spolu fungují a tvoří opravdu harmonický celek.

Velmi opatrná musíte být, co se týká výběru samotných vzorů. Zvolit takové, které postavě lichotí a opticky ji nedeformují. Malé postavy sáhnou raději po drobných vzorech. Ženy, které mají spíše chlapecké postavy, naopak mohou sáhnout po velkých květinách.

V JEDNÉ BARVĚ

Pokud nechcete zkusit žádné divoké experimenty, i u vzorů platí, že outfit v jednom či podobném odstínu zkrátka funguje velmi dobře. Dalších pravidel už se v tuto chvíli držet nemusíte. Můžete tedy sáhnout po dvou stejných vzorech ve stejné barvě, stejně jako po dvou zcela odlišných. Jednotná barva vám pomůže udržet celý outfit krásně harmonický. Fantasticky vypadají dva doplňující se odstíny - tedy béžová halenka s fialovým motivem, která je doplněna fialovou sukní s jemným béžovým proužkem.

STEJNÉ MOTIVY V RŮZNÝCH PROVEDENÍCH

Dalším velmi osvědčeným tipem je kombinování stejných či podobných vzorů. Tentokrát však budete experimentovat s barvou. Je tomu přesně opačně, než u předchozích kombinací, jednotný vzor vám pomůže postavit pevné mantinely a vy si tak můžete pohrát s těmi nejdivočejšími barevnými kombinacemi. Perfektně k sobě ladí například dva různé typy kostek nebo různě široké barevné pruhy.

KONTRASTY

Pokud se nebojíte, a rádi experimentujete, je kombinace kontrastních vzorů volbou pro vás. Velmi oblíbené jsou kombinace geometrických vzorů s těmi přírodními; tedy různé květinové motivy, zvířecí potisky nebo orientální vzory. Nikde není psáno, že se nemohou kombinovat i dva přírodní vzory, pokud však nevyvážíte proporce a nezvolíte vhodnou barevnost, můžete si spíš uškodit než pomoci. Začněte tedy zlehka s pruhy a florálními vzory, a postupně třeba přejdete k absolutnímu eklekticismu.

LÁSKA KE GEOMETRII

Naopak u geometrických vzorů se nemusíte vůbec ničeho bát. Když použijete navíc vhodný vzor, můžete si postavu opticky vylepšit. Pokud vás trápí větší boky a úzká ramena, oblečte si kalhoty s drobným svislým pruhem a top s výraznou kostkou. Pokud by vám geometrické vzory připadaly příliš strohé, vyhrajte si s barvou. Kombinujte modrobílou kostku se žlutobílými pruhy nebo bledě modrorůžový puntík s bílorůžovou kostkou.

pinterest.com, designformankind.com, jssirite.com

JAK SE DÁMSKÁ MÓDA KOMBINOVÁNÍ OBLEČENÍ VZORY JAK KOMBINOVAT OBLEČENÍ

Související články

Krásná Aneta Pajak zapózovala ve sportovních bikinách pro českou Elle

Polská modelka ukázala svou krásnou postavu v bikinách v editorialu pro českou Elle. 

Celý článek

Nejlépe oblékané ženy české politiky

Pro ženu je těžké získat respekt v tak náročném prostředí jako je to politické. Některým ženám se to podaří. Neztratí přitom ani svou ženskost ani styl, a tak reprezentují náš stát jak svými názory, tak svým zevnějškem.

Celý článek

Eva Herzigová v editoriálu pro francouzský VOGUE

Česká topmodelka Eva Herzigová se ukázala na stránkách květnového francouzského Vogue. Společnost ji dělali housle, obrazový rám i kohout.

Celý článek

Šaty vyrobené ze starého padáku dopřejí vzdušnost a pohodlí

Nemusíme žít v tropech, aby nás přes léto (někdy i přes jaro) potkaly vysoké teplotní rekordy. Do takového počasí jsou tyto šaty jako dělané…

Celý článek

Spolupráci Levi's a Karly Welch v sobě nese myšlenku budoucnosti vintage

Módní svět nikdy nespí. To dokazují i stále nové spolupráce mezi celebritami, stylisty a módními značkami. Jednou takovou je právě spojení Karly Welch a Levi's.

Celý článek

Letní sportovní kolekce Victoria's Secret vás rozhýbe

Letní snímky prošpikované pozdním odpoledním sluníčkem vás nenechají chvilku posedět. Victoria's Secret ví, jak udělat reklamu. Na oblečení i na sport.

Celý článek

Královská svatba: Jak se oblékla na svatbu Harryho a Meghan Kate Middleton?

Svatba roku 2018 proběhla v nejlepším pořádku. Zúčastnila se jí také Harryho švagrová, Kate Middleton. A to pouhé čtyři týdny po narození svého třetího potomka.

Celý článek

Krásná Bella Hadid zapózovala v Haute Couture šatech pro Harper's Bazaar

Co se stane, když se spojí nádherná žena, úchvatné šaty a světoznámý módní časopis? Přece dechberoucí fotky!

Celý článek