dnes je 16.01.2019 a svátek má Ctirad

Jak se kombinují vzorované látky

Mixování vzorů je v módě jednou z nejhravějších věcí. Jak sladit vzory, aby outfit vypadal harmonicky?

Vzory jsou úžasné! I s těmi nejzákladnějšími geometrickými jdou vykouzlit opravdu divy. Pokud nejste fanouškem výrazných barev a ve vašem šatníku máte spíš základní barevnou paletu, určitě to neznamená, že vzory jsou pro vás tabu. Nemusíte sáhnout po velkých barevných motivech, klidně se můžete držet jen základní černobílé kombinace a výsledek bude stejně efektní jako kombinace pestrých barev. Neexistuje žádné pravidlo, které by nám říkalo, které vzory se spolu smí kombinovat, a které ne. My však máme tipy na kombinace, které spolu fungují a tvoří opravdu harmonický celek.

Velmi opatrná musíte být, co se týká výběru samotných vzorů. Zvolit takové, které postavě lichotí a opticky ji nedeformují. Malé postavy sáhnou raději po drobných vzorech. Ženy, které mají spíše chlapecké postavy, naopak mohou sáhnout po velkých květinách.

V JEDNÉ BARVĚ

Pokud nechcete zkusit žádné divoké experimenty, i u vzorů platí, že outfit v jednom či podobném odstínu zkrátka funguje velmi dobře. Dalších pravidel už se v tuto chvíli držet nemusíte. Můžete tedy sáhnout po dvou stejných vzorech ve stejné barvě, stejně jako po dvou zcela odlišných. Jednotná barva vám pomůže udržet celý outfit krásně harmonický. Fantasticky vypadají dva doplňující se odstíny - tedy béžová halenka s fialovým motivem, která je doplněna fialovou sukní s jemným béžovým proužkem.

STEJNÉ MOTIVY V RŮZNÝCH PROVEDENÍCH

Dalším velmi osvědčeným tipem je kombinování stejných či podobných vzorů. Tentokrát však budete experimentovat s barvou. Je tomu přesně opačně, než u předchozích kombinací, jednotný vzor vám pomůže postavit pevné mantinely a vy si tak můžete pohrát s těmi nejdivočejšími barevnými kombinacemi. Perfektně k sobě ladí například dva různé typy kostek nebo různě široké barevné pruhy.

KONTRASTY

Pokud se nebojíte, a rádi experimentujete, je kombinace kontrastních vzorů volbou pro vás. Velmi oblíbené jsou kombinace geometrických vzorů s těmi přírodními; tedy různé květinové motivy, zvířecí potisky nebo orientální vzory. Nikde není psáno, že se nemohou kombinovat i dva přírodní vzory, pokud však nevyvážíte proporce a nezvolíte vhodnou barevnost, můžete si spíš uškodit než pomoci. Začněte tedy zlehka s pruhy a florálními vzory, a postupně třeba přejdete k absolutnímu eklekticismu.

LÁSKA KE GEOMETRII

Naopak u geometrických vzorů se nemusíte vůbec ničeho bát. Když použijete navíc vhodný vzor, můžete si postavu opticky vylepšit. Pokud vás trápí větší boky a úzká ramena, oblečte si kalhoty s drobným svislým pruhem a top s výraznou kostkou. Pokud by vám geometrické vzory připadaly příliš strohé, vyhrajte si s barvou. Kombinujte modrobílou kostku se žlutobílými pruhy nebo bledě modrorůžový puntík s bílorůžovou kostkou.

pinterest.com, designformankind.com, jssirite.com

JAK SE DÁMSKÁ MÓDA KOMBINOVÁNÍ OBLEČENÍ VZORY JAK KOMBINOVAT OBLEČENÍ

Související články

Kate Moss a Kaia Gerber novými tvářemi jarní kampaně Stella McCartney

Udržitelnost a cirkulární ekonomika je hlavní téma nové jarní kampaně módního domu Stella McCartney. Tvářemi kolekce se staly supermodelka Kate Moss a dcera Cindy Crawford, Kaia Gerber.

Celý článek

Bikiny i klasické plavky ze spojení House of Harlow 1960 x REVOLVE

O značce House of Harlow 1960 jsme vám ještě nepsali. Je nejvyšší čas to napravit, zejména vám ukázat jejich nejnovější spolupráci s prodejcem Revolve.com.

Celý článek

Designové vychytávky na leden

Leden přináší od českých návrhářů pestrý výběr z toho nejlepšího, co design u nás nabízí. Udělějte si radost! 

Celý článek

11 svetrů, které v zimě unosíte do práce a nestojí majlant

Aby vrchní svršky plnily v zimě všechny funkce, není úplná balada. Není to však nereálné. Mrkněte na náš výběr jedenácti svetrů v různých podobách, které teď pořídíte za dostupné ceny.

 

Celý článek

Nejpopulárnější módní kampaně roku 2018

Zdá se, že rok utekl jako voda. Přitom módních kampaní bylo zase o kousek více než rok předtím. Které byly ty nejvíce populární?

Celý článek

Hurá na lyže a snowboardy!

Lyžařská sezona byla sice již zahájena, ale pojďme se ještě podívat na pár tipů z tohoto módního světa...

Celý článek

Budoucnost přináší oblečení šité na míru bez standardizovaných velikostí

Není snad již nikdo, kdo by neuvažoval nad konkrétními potřebami svých zákazníků. Tyto značky však myslí ještě o krok dál…

Celý článek

5 rad, jak správně pečovat o zimní obuv

 Na zimní obuv působí déšť, sníh, ale třeba i sůl a další posypové látky. Aby vám boty bez problémů a v krásném stavu vydržely po několik sezón, je potřeba vědět, jak o ně správně pečovat. S tím vám pomůže těchto 5 rad.

Celý článek