dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Jak se nesplést při výběru domu z katalogu

Přidat na Seznam.cz
Není snadné představit si, jak takový dům, který vidíte jen na papíře, maximálně v 3D zmenšeném zobrazení, vypadá. A taky, jak se v něm bude žít, jak moc bude praktický a zároveň musí taky být hezký na pohled. Proto pro vás máme tipy.

Nejdříve byste si měla ujasnit vaši představu o bydlení. Jsou základní věci, které jsou jen a jen na vás a jsou to hlavně odpovědi na otázky týkající se toho, jestli má dům být patrový či nikoli, podsklepený úplně nebo částečně nebo jestli má mít obytné podkroví. Každé má své pro a proti, vypíchneme tedy jen pár výhod a nevýhod. Patrové domy musí mít zákonitě schodiště, které musíte překonat, kdykoliv si něco zapomenete nahoře a zároveň představují poměrně velké riziko hlavně pro malé děti. Kvůli nim se musí schodiště dokonale zabezpečit, aby nehrozil pád. Výhodou pak je například menší plocha, která obsazuje pozemek.

Podsklepený dům má tu výhodu, že v něm najdete dostatek místa i na nářadí co se zahrady týká, na lyže, kola a další sportovní potřeby, popřípadě posilovnu. Nezbytný je také sklep, kde je dostatek místa a chladno pro úschovu potravin. Alespoň částečné podsklepení je vhodné aplikovat na pozemek alespoň mírně svažitý, pokud je více, pak se podsklepení přímo nabízí. Do suterénu lze také umístit garáž, která pak nebude zabírat prostor na pozemku, který se využije na větší zahradu. Pokud si přejete jen menší domek, pak přízemní je ten pravý. Všechno máte po ruce, nikam není daleko a nebudete muset uklízet žádné schodiště. Výhodou i nevýhodou může být blízkost rodinných příslušníků.

Trendem jsou otevřené velké a vzdušné místnosti, například obývací pokoj, kuchyň i jídelna v jednom, někdy dokonce společně s halou. V případě patrového domku právě tyto místnosti bývají umístěné v přízemí a přímo obytná část, tedy ložnice a dětské pokoje, bývají v patře či v podkroví. Díky tomu jsou základní zóny bytu odděleny a navzájem se neruší. Přízemní domek nabízí možnost libovolného uspořádání, například ložnice dospělých může být úplně v jiné části domu než pokoje dětí, výhodné je také řešení, kdy se společné místnosti situují do jedné části domu a ty obytné do jiné. Každý tak bude mít svůj klid a nebude rušen ani případnou návštěvou.

Přidat na Seznam.cz
DUM SKLEP BYDLENÍ STAVBA DOMEK SCHODIŠTĚ MÍSTNOSTI HALA PPDKROVÍ LOŽNICE POKOJ POZEMEK KATALOG JAK SE

Související články

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

Bytové doplňky: Jak jednoduše a levně oživit váš domov

Posledních pár měsíců jsme trávili doma mnohem více času než kdykoli předtím, a tak spousta z nás začala o svůj domov mnohem více pečovat. Zvelebovat a upravovat.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Tipy pro příjemný a produktivní home office

Home office se v poslední době stal součástí života mnoha z nás a často soupeříme s tím, jak se k práci z domova odhodlat. Přinášíme vám proto několik důležitých tipů, jak si udělat home office příjemný, ale zároveň produktivní.

Celý článek

Typologie barev, které barvy vám sednout nejvíce

Vyznáte se v typologii barev? Není to nic složitého, a pokud pochopíte základní princip, tak zjistíte, jaké barvy vám nejvíce sluší a proč. Jak už řekla Coco Chanel: „Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí.“

Celý článek