dnes je 11.08.2022 a svátek má Zuzana

Jak se nosí trend krajkového tetování

Přidat na Seznam.cz
Jak se stalo dočasné tetování hitem na přehlídce Dion Lee v New Yorku. 

Trend z New Yorku

Dion Lee je návrhářkou působící v New Yorku a svou kolekcí na Jaro-Léto 2019 zaujala nejen propracovaností oděvů. Spolu s hlavní uměleckou maskérkou Erin Parsons a Dani Fonseca přišly na nový nápad ve formě dočasného tetování, které je však velmi nevšední. Umělecká společnost The Body of Art v New Yorku jim pomohla vymyslet, jak to bude vypadat.

 

Dokonalá kopie krajky

Jemné dočasné tetování k nerozeznání od toho pravého na sebe upozornilo na newyorské módní přehlídce návrhářky Dione Lee. Dokonalá kopie krajky byla vypilovanou verzí jinak fádního a kýčového tetování, které jsme vyzkoušeli snad již každý. Novou tvář dostalo právě u Dion Lee a ta ho posunula na doplněk hodný označení Haute Couture tetování. Cílem bylo napodobit látky a krajky obsažené v kolekci a pod rukou maskérky Erin Parson se neobvyklá malba na tělo proměnila v iluzi, že modelky mají na sobě krajku. Dekonstrukce jednotlivých kousků z kolekce bylo skvěle mimikováno krajkovým tetováním.

Chytrá myšlenka

Každá modelka vypadala stejně s propracovanou malbou krajky, která skvěle kopírovala tu skutečnou a vykukovala pod moderně střiženými modely. Jednou na klíčních kostech, ve výstřihu, na krku nebo z pod sukně na stehně. Elegantní sexy doplněk přenesený pomocí transferního papíru a dokreslený rukou byl součástí stylingu jinak propracovaných a sofistikovaných modelů. Chytrá a přesto jednoduchá myšlenka provedena na té nejvyšší úrovni tak vyvolala pozitivní ohlas a možná i ti, kteří neholdují tetování, si to znovu promyslí.

  

vogue.co.uk, stylist.co.uk

Přidat na Seznam.cz
JAK SE DION LEE DOČASNÉ TETOVÁNÍ KRAJKA NEW YORK FASHION WEEK KRÁSA TETOVÁNÍ ZLATÉ TETOVÁNÍ

Související články

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Celý článek

Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokáží pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci. Jak vybrat tu správnou pro vaši pleť?

Celý článek

Oblečte své tělo do závoje krásy a svěžesti

Ať už strávíte parné léto ve městě, v přírodě nebo u moře, čím uděláte své pleti největší radost? Určitě sprchou pro rychlé osvěžení a ideálně pečující kosmetikou, která jí dodá ochranu, hydrataci, osvěžení a omlazení.

Celý článek

Kosmetická taštička na cesty: Tuhá luxusní pleťová i tělová péče se vejde do každého zavazadla

Kosmetická taštička, která projde každou letištní kontrolou, neváží víc, než balení sušenek, a přitom obsahuje intenzivní péči o pleť a tělo? Žádný problém, našli jsme ji pro vás.

Celý článek

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek