dnes je 21.05.2019 a svátek má Monika

Jak se nosí třpytivé vlasy jako v Paříži

Přidat na Seznam.cz
Nečekaný vlasový trend se objevil na přehlídce Giambattista Valli a rovnou se stal populárním.

Třpyt všude

Minulou sezónu jsme viděli blýskavý make-up a třpytky na všem od oděvu po boty, ale blýskavé vlasy po celé své délce jsou novinkou. Nenápadný trend se šířil již delší dobu na Instagramu mezi módními nadšenci, ale nedostal prostor pro úplnou slávu ve vyšších sférách módy. Nyní přišel jeho čas. Na přehlídce pro Jaro/Léto 2019 se najednou objevil na vlasech modelek u návrháře Giambattista Valli na pařížském týdnu módy. 

Indická inspirace

Inspirace přišla z indických tradic, kdy se při svatebním obřadu používá barevný prach, který se hází do vzduchu a barví vše okolo včetně kůže a vlasů. V případě luxusního domu Giambattista Valli se jednalo o éterickou, jemnou verzi a barevné třpytky. Maskérka je namíchala podle typu modelky a toho, co měly mít na sobě. Celý mix umístila do spreje a vlasy předem pročesala a nanesla na ně gel. Nakonec vlasy nasprejovala a rozčesala. Výsledný dojem působí jako moderní víla. Tajemstvím je drsnější povrch vlasů, kdy se dá použít suchý šampón nebo vlasy předem zaplést, pak rozpustit a jemně natupírovat. Nesmí se zapomenout na použití vlasového gelu. Třpytivé částečky pak nebudou klouzat. Skvělý pomocník je také štětec na barvení vlasů.

Nositelný trend

Návrhář spolu se svým týmem stylistů chtěl vytvořit nositelný trend. Jejich myšlenkou nebylo výsledek přehnat, jelikož by se pak jednalo spíše o masku. Blýskavá maska byla vytvořena od stejného návrháře pro jinou přehlídku. Modelky měly tváře doslova zahaleny glittrem. Lehounký třpyt na delších vlasech se dá vytvořit i pro denní nošení, jak dokazuje moderní a promyšlené zpracování jinak problematického materiálu. Třpytky v podání návrháře drží na vlasech a jsou nenápadné. Nejde o to šokovat, ale být jiný. V uplynulém roce se nosily třpytivé, lesklé a zářící vlasy jen u kořínků, ale v nadcházející sezóně se třpyt rozvine po celé délce. Proč nezkusit něco nového? 

vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY TŘPYTIVÉ VLASY TŘPYTKY TREND PAŘÍŽ FASHION WEEK S-S 2019

Související články

Další celebrity oznamují vlastní kosmetické značky a následují miliardářku Kylie Jenner

Hailey Bieber, Rihanna a Ariana Grande přicházejí s vlastní kosmetickou řadou. Celebrity si začínají tvořit osobní značky se svými jmény. Podle vzoru miliardářky Kylie Jenner ustupují od parfémů a vrhají se do světa krásy. 

Celý článek

Ikonické svatební účesy napříč historií

Slavné krásky se na svůj velký den učesaly každá jinak. Všem slušely rozmanité svatební účesy a významně se tak i zapsaly do módní historie a to od Brigitte Bardot až po Claudii Schiffer. 

 

Celý článek

Top 5 trendů ve svatebních šatech přímo z módních přehlídek

Nejvýznamnější den v životě ženy znamená obléci si nezapomenutelné šaty. Po celý život nevěsty vzpomínají na svou kouzelnou róbu. S jakými novými trendy přicházejí světoví návrháři? 

Celý článek

Lednice na make-up: jak správně skladovat kosmetiku?

Jistě každý z nás má v lednici kromě ovoce a zeleniny také svůj oblíbený oční krém, sérum či jade roller na masáž obličeje. Ale napadlo vás mít malou lednici jen na vaše krémy a všechny zkrášlovací pomůcky?

Celý článek

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek

Kdo je neobyčejný kadeřník Honza Kořínek?

Honza Kořínek patří mezi českou kadeřnickou špičku. Jeho kadeřnictví je jedním z nejvyhledávanějších nejenom v Praze, ale v celé České republice. Důležitá je pro něj především profesionalista, lidskost, empatie a píle.

Celý článek

Jak se nosí vesta, aby byla šik

Vesta se stává jedním z nejoblíbenějších kousků v šatníku pro jaro a léto 2019. Díky tomu se řadí mezi chic módní outfity. Jak se správně nosí, aby nevypadala stroze nebo jako součást uniformy? 

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek