dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Jak se obléká manželka francouzského prezidenta Brigitte Macron?

Kromě toho, že si francouzský prezident Emmanuel Macron vzal podstatně starší ženu, vzal si také dámu s velmi elegantním stylem. 

Emancipovaná Francouzka v kalhotách

Bridgitte Macron letos oslavila své pětašedesáté narozeniny. Od jejího manžela ji tak dělí čtrnáct let. Vzhledem k liberálnosti Francie a její kultury to už téměř nikdo neřeší. Brigitte má ve svém věku již ustálený styl a hodný svého postavení i věku. Díky štíhlé postavě si může dovolit skinny džíny, které byly ještě v minulém století zásadním znakem oděvní emancipace. Zatímco ve Velké Británii by se měly členky královské rodiny kalhotám vyhýbat, pro první dámu Francie je to stěžejní bod oblékání. Ráda se ukáže nejen v černých obepnutých kalhotách, ale také v džínech všech možných odstínů.  

Moderní elegance

Pokud manželka francouzského prezidenta neoblékne kalhoty spolu se sakem, nejčastěji ji uvidíme v dobře padnoucích šatech vždy velmi podobného střihu se sukní v délce nad kolena. Na večerní události obléká dlouhé šaty s typickým formálním akcentem, jakým je třeba krajka nebo zlatá barva. Asi nikdy se na veřejnosti ještě neukázala s odhalenými pažemi ani v plavkách, možná si právě na takové okamžiky dává pozor a nechce paparazzi zavdat příčinu pro bulvární články. 

Jednoduchost a samostatnost

Stylem manželky francouzského prezidenta se prolínají i přívlastky typické pro Francouze samotné. Kromě toho, že Brigitte Macron ráda obléká kalhoty, ve svém stylu zůstává poměrně jednoduchá a předvídatelná, což ale nutně nemusí znamenat negativní hodnocení. Málokdy ji uvidíte (jestli vůbec) ve vzorovaném oblečení, přednost dává pevným nemačkavým materiálům, jednobarevným kouskům a lodičkám do špičky. Byť je na veřejnosti velmi často zachycena pouze ve společnosti svého manžela, outfity si k sobě nijak neladí, jak je běžné třeba u anglické královské dvojice Kate a Williema. 

pinterest.com ; whowhatwear.co.uk

JAK SE DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI JAK SE OBLÉKÁ PRVNÍ DÁMA BRIGITTE MACRON FRANCIE FRANCOUZSKÝ STYL INSPIRACE

Související články

Stylové ulice newyorského týdne módy

Období týdnů módy neznamená inspiraci pouze na přehlídkových molech, ba naopak. Pro mnohé módní nadšence se ta pravá fashion show odehrává mimo hlavní stanoviště, a to v přilehlých ulicích. A nejinak tomu bylo v posledních dnech i na Manhattanu.

Celý článek

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Top trendy v barvení vlasů

Přemýšlíte o změně barvy vlasů nebo jen lehkém oživení? S jarem totiž míváme větší chuť experimentovat. 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Na valentýnskou limitovanou kolekci baretů Tonak si můžete nechat vyšít pusinku, srdíčko nebo xoxo

Uvažujete o rozšíření své sbírky kloboučků, baretů či čepic? Zavítejte bez odkladu ke značce Tonak! Nebudete litovat.

Celý článek