dnes je 10.12.2018 a svátek má Julie

Jak se obléká manželka francouzského prezidenta Brigitte Macron?

Kromě toho, že si francouzský prezident Emmanuel Macron vzal podstatně starší ženu, vzal si také dámu s velmi elegantním stylem. 

Emancipovaná Francouzka v kalhotách

Bridgitte Macron letos oslavila své pětašedesáté narozeniny. Od jejího manžela ji tak dělí čtrnáct let. Vzhledem k liberálnosti Francie a její kultury to už téměř nikdo neřeší. Brigitte má ve svém věku již ustálený styl a hodný svého postavení i věku. Díky štíhlé postavě si může dovolit skinny džíny, které byly ještě v minulém století zásadním znakem oděvní emancipace. Zatímco ve Velké Británii by se měly členky královské rodiny kalhotám vyhýbat, pro první dámu Francie je to stěžejní bod oblékání. Ráda se ukáže nejen v černých obepnutých kalhotách, ale také v džínech všech možných odstínů.  

Moderní elegance

Pokud manželka francouzského prezidenta neoblékne kalhoty spolu se sakem, nejčastěji ji uvidíme v dobře padnoucích šatech vždy velmi podobného střihu se sukní v délce nad kolena. Na večerní události obléká dlouhé šaty s typickým formálním akcentem, jakým je třeba krajka nebo zlatá barva. Asi nikdy se na veřejnosti ještě neukázala s odhalenými pažemi ani v plavkách, možná si právě na takové okamžiky dává pozor a nechce paparazzi zavdat příčinu pro bulvární články. 

Jednoduchost a samostatnost

Stylem manželky francouzského prezidenta se prolínají i přívlastky typické pro Francouze samotné. Kromě toho, že Brigitte Macron ráda obléká kalhoty, ve svém stylu zůstává poměrně jednoduchá a předvídatelná, což ale nutně nemusí znamenat negativní hodnocení. Málokdy ji uvidíte (jestli vůbec) ve vzorovaném oblečení, přednost dává pevným nemačkavým materiálům, jednobarevným kouskům a lodičkám do špičky. Byť je na veřejnosti velmi často zachycena pouze ve společnosti svého manžela, outfity si k sobě nijak neladí, jak je běžné třeba u anglické královské dvojice Kate a Williema. 

pinterest.com ; whowhatwear.co.uk

JAK SE DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI JAK SE OBLÉKÁ PRVNÍ DÁMA BRIGITTE MACRON FRANCIE FRANCOUZSKÝ STYL INSPIRACE

Související články

Zara a její další beauty krok

Po dalších módních řetězcích přichází nyní i ZARA se svou vlastní kolekcí krásy. O co se jedná, s kým se spojila a na co se můžete těšit?

Celý článek

Nejen růžové tváře budou okouzlovat během svátků!

Růžová je barva volnosti a energie. Na oblečení a doplňcích působí jako něžné pohlazení. Svátky budou naplněny láskou a slavnostní náladou!

Celý článek

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek

Skandinávský styl oblékání: Záchrana v mrazivém počasí

Královna zima vládne Skandinávii po celý rok a tamní lidé mají skvělé tipy na to, jak zůstat v teple každý den. Vyzrajte na mráz také!

 

Celý článek

Dokonalé prádlo i moderní legíny potěší na Vánoce každou ženu!

Základem ženského šatníku je dokonale padnoucí spodní prádlo. Kde ho koupit? A co třeba moderní sexy legíny? Máme skvělé tipy!

 

Celý článek

Inspirace pro muže: Jak se nosí košile v zimě?

S podzimem jsme se nadobro rozloučili a poslední listopadové dny budou ve znamení chladných dnů. To si žádá změnu vašeho šatníku. Jak vybrat správnou pánskou košili do mrazivého počasí?

Celý článek

Obálka prosincového čísla české ELLE volá po sportovním duchu

Představte si jarní měsíce na jihu, někde daleko u moře. Opírající se sluníčko už má svou sílu, ale moře ještě dostatečně teplé není. Na pláž si vezmete kromě sportovních legín a topu i větrovku.

Celý článek