dnes je 18.10.2018 a svátek má Lukáš

Jak se obléká manželka francouzského prezidenta Brigitte Macron?

Kromě toho, že si francouzský prezident Emmanuel Macron vzal podstatně starší ženu, vzal si také dámu s velmi elegantním stylem. 

Emancipovaná Francouzka v kalhotách

Bridgitte Macron letos oslavila své pětašedesáté narozeniny. Od jejího manžela ji tak dělí čtrnáct let. Vzhledem k liberálnosti Francie a její kultury to už téměř nikdo neřeší. Brigitte má ve svém věku již ustálený styl a hodný svého postavení i věku. Díky štíhlé postavě si může dovolit skinny džíny, které byly ještě v minulém století zásadním znakem oděvní emancipace. Zatímco ve Velké Británii by se měly členky královské rodiny kalhotám vyhýbat, pro první dámu Francie je to stěžejní bod oblékání. Ráda se ukáže nejen v černých obepnutých kalhotách, ale také v džínech všech možných odstínů.  

Moderní elegance

Pokud manželka francouzského prezidenta neoblékne kalhoty spolu se sakem, nejčastěji ji uvidíme v dobře padnoucích šatech vždy velmi podobného střihu se sukní v délce nad kolena. Na večerní události obléká dlouhé šaty s typickým formálním akcentem, jakým je třeba krajka nebo zlatá barva. Asi nikdy se na veřejnosti ještě neukázala s odhalenými pažemi ani v plavkách, možná si právě na takové okamžiky dává pozor a nechce paparazzi zavdat příčinu pro bulvární články. 

Jednoduchost a samostatnost

Stylem manželky francouzského prezidenta se prolínají i přívlastky typické pro Francouze samotné. Kromě toho, že Brigitte Macron ráda obléká kalhoty, ve svém stylu zůstává poměrně jednoduchá a předvídatelná, což ale nutně nemusí znamenat negativní hodnocení. Málokdy ji uvidíte (jestli vůbec) ve vzorovaném oblečení, přednost dává pevným nemačkavým materiálům, jednobarevným kouskům a lodičkám do špičky. Byť je na veřejnosti velmi často zachycena pouze ve společnosti svého manžela, outfity si k sobě nijak neladí, jak je běžné třeba u anglické královské dvojice Kate a Williema. 

pinterest.com ; whowhatwear.co.uk

JAK SE DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI JAK SE OBLÉKÁ PRVNÍ DÁMA BRIGITTE MACRON FRANCIE FRANCOUZSKÝ STYL INSPIRACE

Související články

Jak se nosí džíny a svetr v podzimních měsících?

Neodhazujte oblíbené džíny, ba naopak! Doplňte je vkusným svetrem.

Celý článek

V Cruise kampani Louis Vuitton z Korsiky zářila Alicia Vikander

Drobná Alicia Vikander nás naláká na prosluněné pobřeží Korsiky a také Cruise kolekci Louis Vuitton. 

Celý článek

Nová módní adresa v Praze

V Týnské uličce v centru Prahy nově otevřel obchod a ateliér F.designers: Store & Atelier, který nabídne oblečení od českých a slovenských návrhářů. 

Celý článek

Pohádková romantika princezny Eugenie

Princezna Eugenie se v pátek 12. října 2018 vdala v šatech od anglického návrháře Petera Pilotto. 

Celý článek

Topmodelka Doutzen Kroes v módním editoriálu pro TELVA magazín

Půvab Holanďanky Doutzen Kroes využil magazín TELLVA pro módní editoriál do říjnového vydání. Topmodelka obsadila také titulní stranu.  

Celý článek

Křehká kolekce Nadotek pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa společně vytvořili kolekci, aby pomohli lidem trpícím nemocí motýlích křídel. 

Celý článek

5 prvků, které se objevují u všech eco-friendly značek

Módní značky se snaží držet krok s dobou a když zákazník slyší na slovo sustainable, eco, natural či ethical, je jen otázkou času, kdy se naučí trendy aplikovat jako svůj hlavní marketingový tah.

Celý článek

Penélope Cruz se dočkala - stala se novou tváří kampaně Chanel

Módní velikán Chanel uvedl svou Resort kampaň 2019, do které si namísto modelky vybral úspěšnou herečku Penélope Cruz. 

Celý článek