dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Jak se správně starat o nehty

Přidat na Seznam.cz
Ruce i nehty jsou součástí vaší sebeprezentace, takže je nutné se o ně pravidelně starat. Kvalita nehtů záleží samozřejmě na vaší stravě, zdraví i genetice. V tomto článku vám dáme jednoduché tipy, jak mít krásné nehty, i když vám příroda nepřála.

Jak pečovat o své nehty? Můžete se o nehty starat sama a nemusíte platit za manikérku nebo si dělat gelové nehty. Pokud vaše nehty nejsou takové, jaké chcete, pak se zaměřte na vyváženou stravu a zařaďte do jídelníčků vitamíny.

Jak začít

Nejdříve si nehty pořádně odlakujte, ať máte čisté plátno. Nemusíte spotřebovat velké množství odlakovače, protože hodně vysušuje. Není potřeba nehty zastříhat kleštičkami nebo nůžkami, postačí vám pevný pilník, který krásně vytvaruje váš nehet do požadovaného tvaru. Máte na výběr od klasických hranatých, kulatých, mandlových či špičatých tvarů. Když máte hotovo, tak si na ruce naneste balzám, olejíček nebo výživu na nehty. Nejedná se o lak! Necháte působit 10 až 20 minut, aby se vaše nehty i kůžička hezky zregenerovaly. Poté si vezměte pomerančové dřívko a zastrkejte kůžičku zpátky. Nemělo by vás to bolet díky předchozímu kroku. Pokud vám to nestačí, tak můžete kůžičku zastřihnout malými kleštičkami.

Leštit a sušit

Další krok je zjemnění povrchu nehtu a jeho leštění. Nepoužívejte drsný pilník, abyste si nenarušily nehtové lůžko. Omyjte ruce, do sucha vysušte a můžete začít. Vezměte si váš oblíbený lak a pusťte se do práce. Pokud máte problém s tím, že vám lak teče kolem, tak jej pořádně otřete. Začněte asi 2 mm od kořene nehtu svižným pohybem až po volný okraj nehtu. Vždy si štěteček zase otřete, laku stačí jen malá vrstvička, kterou necháte zaschnout. K dokonalosti to dovedete druhou vrstvou, vždy záleží na kvalitě laku a jeho pigmentaci.

Myslete i na ruce

Necháte pár minut zaschnout a následuje poslední krok tzv. „top coat“ tedy průhledný lak, který vše hezky zapečetí a nehet vám tak vydrží mnohem déle. Leskne se a nemusíte se bát, že by se nehty hned druhý den oloupaly. Nakonec je dobré zmínit, že i ruce potřebují nějakou tu péči. Naneste si alespoň krém, což vaše ruce ocení především v tomto období, kdy jsou suché .

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
PÉČE O NEHTY LAK NA NEHTY JAK SE STARAT O NEHTY TIPY A RADY ZDRAVÉ NEHTY JAK SI NALAKOVAT NEHTY JAK SE KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY

Související články

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek

Nemůžete se zbavit akné? Možná děláte základní chybu

Doufali jsme, že se s pubertou vypaří jako pára nad hrncem, ale ejhle… náhle je nám přes 20, 30, 40 a pupínky se nás za žádnou cenu nechtějí pustit. Co s tím?

Celý článek

Nejhezčí kosmetické produkty pro váš toaletní stolek

Pokud trávíme, podobně jako v těchto chvílích, více času doma, je přirozené, že chceme do domu vnést více radosti. A tak jistě spousta z nás začala s novou malbou, přestavěním nábytku, přesazením květin a vůbec s větší péčí o naše domovy. Jak ještě více zútulnit váš domov?

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Jak nejlépe zamaskovat odrosty

Jak co nejlépe a nejrychleji zamaskovat odrosty bez velkých zásahů? A bohužel stále bez návštěvy vašeho kadeřníka? Máme pro vás několik jednoduchých tipů na účesy, které vám pomohou skrýt nežádoucí odrosty.

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek

Jak vybrat kvalitní dezinfekci vhodnou pro děti i pro citlivou kůži?

Antibakteriální či dezinfekční gely jsou běžnou součástí aktuálních dní. Jak ale rozeznat, jaká dezinfekce je kvalitním výrobkem splňujícím přísné požadavky a které výrobky viry při mytí rukou nezničí? Stejně tak nás zajímalo, které dezinfekce jsou vhodné pro citlivou kůži dětí i dospělých trpících kožními problémy.

Celý článek