dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Jak se tvoří stylová zahrada, která nevyžaduje moc práce?

Přidat na Seznam.cz
S jarem přichází čas na zahradní změny. Přinášíme pár tipů, které vám zahradu vylepší, ozvláštní, ale nebudou stát moc práce a času!

1. Nasázejte levanduli

Levandule se řadí mezi trvalé rostliny, takže vám vyroste znovu a znovu léto co léto. Stačí, když ji jednou nebo dvakrát za týden zalijete a ona vás bude těšit svými nádhernými odstíny od modré, přes fialovou až k růžové a také příjemnou vůní. 

2. Využijte kamínky namísto mulčovací kůry

Mulčovací kůra je skvělá, ale zkombinujete-li ji s drobnými kamínky, dosáhnete ještě většího úspěchu. Nebo ji prostě za ně vyměňte rovnou. K čemu je to dobré? Kamínky na rozdíl od kůry nemusíte měnit a žádná kočka od sousedů vám je jen tak nerozhrabe. Navíc kamínky vypadají více čistě a na pohled uklizenějším dojmem.

3. Nasázejte pár sukulentů a trvalek

Sukulenty vybírejte takové, které v zemi přežijí i zimu. Oproti klasickým trvalkám budou zaplňovat zahradu i v momentě, kdy všechno odkvetlo. Trvalky však doporučujeme také! Nemusíte si každé jaro nebo podzim dávat práci se sázením a po čase se vám v zemi hezky promíchají a vytvoří efekt volně si žijící zahrady bez znatelného zásahu člověka.

4. Vyberte si správnou trávu

Nastudujte si, které trávy jsou pro naše podnebí přirozené a ty si zasaďte na okrasu. Budou totiž růst bez vaší větší pomoci a budou zdobit. Jen pozor na ty, které se rychle vysemeňují. 

5. Nekupujte obaly, využijte, co máte

Obaly na květináče si samozřejmě nakupte, ale zapřemýšlejte také, jestli by se vám místo nich (nebo k nim) nehodily také vyřazené hrnečky nebo smaltované nádobí. Díky kombinování jednotlivých barev, materiálů a povrchů obalů vykouzlíte působivou zahradu. 

elledecor.com ; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE MÓDNÍ DOMY DŮM A ZAHRADA BYDLENÍ A ZAHRADA ZAHRADNÍ DESIGN TIPY A TRIKY JARO 2017

Související články

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek

Typologie barev, které barvy vám sednout nejvíce

Vyznáte se v typologii barev? Není to nic složitého, a pokud pochopíte základní princip, tak zjistíte, jaké barvy vám nejvíce sluší a proč. Jak už řekla Coco Chanel: „Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí.“

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek