dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Jak se tvoří stylová zahrada, která nevyžaduje moc práce?

Přidat na Seznam.cz
S jarem přichází čas na zahradní změny. Přinášíme pár tipů, které vám zahradu vylepší, ozvláštní, ale nebudou stát moc práce a času!

1. Nasázejte levanduli

Levandule se řadí mezi trvalé rostliny, takže vám vyroste znovu a znovu léto co léto. Stačí, když ji jednou nebo dvakrát za týden zalijete a ona vás bude těšit svými nádhernými odstíny od modré, přes fialovou až k růžové a také příjemnou vůní. 

2. Využijte kamínky namísto mulčovací kůry

Mulčovací kůra je skvělá, ale zkombinujete-li ji s drobnými kamínky, dosáhnete ještě většího úspěchu. Nebo ji prostě za ně vyměňte rovnou. K čemu je to dobré? Kamínky na rozdíl od kůry nemusíte měnit a žádná kočka od sousedů vám je jen tak nerozhrabe. Navíc kamínky vypadají více čistě a na pohled uklizenějším dojmem.

3. Nasázejte pár sukulentů a trvalek

Sukulenty vybírejte takové, které v zemi přežijí i zimu. Oproti klasickým trvalkám budou zaplňovat zahradu i v momentě, kdy všechno odkvetlo. Trvalky však doporučujeme také! Nemusíte si každé jaro nebo podzim dávat práci se sázením a po čase se vám v zemi hezky promíchají a vytvoří efekt volně si žijící zahrady bez znatelného zásahu člověka.

4. Vyberte si správnou trávu

Nastudujte si, které trávy jsou pro naše podnebí přirozené a ty si zasaďte na okrasu. Budou totiž růst bez vaší větší pomoci a budou zdobit. Jen pozor na ty, které se rychle vysemeňují. 

5. Nekupujte obaly, využijte, co máte

Obaly na květináče si samozřejmě nakupte, ale zapřemýšlejte také, jestli by se vám místo nich (nebo k nim) nehodily také vyřazené hrnečky nebo smaltované nádobí. Díky kombinování jednotlivých barev, materiálů a povrchů obalů vykouzlíte působivou zahradu. 

elledecor.com ; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE MÓDNÍ DOMY DŮM A ZAHRADA BYDLENÍ A ZAHRADA ZAHRADNÍ DESIGN TIPY A TRIKY JARO 2017

Související články

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Tipy pro příjemný a produktivní home office

Home office se v poslední době stal součástí života mnoha z nás a často soupeříme s tím, jak se k práci z domova odhodlat. Přinášíme vám proto několik důležitých tipů, jak si udělat home office příjemný, ale zároveň produktivní.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek