dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Jak se tvoří svatební šaty - 2. část

Přidat na Seznam.cz
Přípravy svatebních šatů začínají. Jak se z ničeho stane něco, co budou všichni ve váš velký den obdivovat a v čem vám bude dobře? Proces vytváření svatebních šatů vám ukážeme na šatech nevěsty Péti a její návrhářky Daniely Ettlerové.

Bloumáte po půjčovnách svatebních šatů a ne a ne si vybrat. Moc velké sukně, moc krajky, moc načinčané šaty. Moc malé sukně, málo krajky, málo načinčané šaty. Je to boj. Druhů střihů svatebních šatů jsou desítky, máte na výběr ze stovky možných kombinací. Ale vlastně vás žádné pořádně nezaujmou. Tak co teď? Nevěsta Péťa, kterou jsme při její pouti za perfektními svatebními šaty sledovali, to měla přesně takhle. ,,Nechtěla jsem klasické svatební šaty bez ramínek a s velkou obručí. Náhodou jsem objevila značku Daya a když jsem se s Danielou Ettlerovou sešla, bylo jasné, že mi šaty ušije ona," říká ke svému hledání Petra.

O tom, nechat si svatební šaty ušít na míru, nejspíše hned od začátku nepřemýšlíte. Však je to určitě drahé. Z takového omylu vás ale vyvedeme. Nechat si šít šaty u lokálních návrhářů vás vyjde na pár tisíc korun, avšak musíte zvážit všechny pro a proti. Samozřejmě závisí na tom, jakého návrháře si vyberete. Cena půjčení šatů v některém z větších salonů může být stejná nebo hodně podobná tomu, co zaplatíte návrháři za to, že vám ušije šaty přímo pro vás. Nemusíte se pořád strachovat, že je někde hodně ušpiníte a pak už se nedoplatíte. A zůstanou vám. Nebo je můžete prodat. Nebo si je můžete přeci jen pověsit do skříně a občas se na ně nostalgicky dívat.

Cena svatebních šatů na míru se pohybuje zpravidla od 15 do 20 tisíc korun. Ušít si samozřejmě můžete nechat i šaty levnější nebo dražší. Záleží na tom, jak jednoduché nebo naopak složité budou, co všechno na nich budete chtít mít a z jakého materiálu se budou tvořit. Cena zahrnuje návrh svatebních šatů, svatební šaty na míru a jejich vytvoření, materiál, aplikace, zkoušky a práce švadleny. Navíc je proces vytváření svatebních šatů tradičně chápán jako příprava nevěsty na nový život. Pokud si do svatebních šatů a jejich finální podoby budete moci mluvit, budou přesně takové, jaké jste si je představovala.

Návrhy šatů vám návrhář zašle po první schůzce. Pétě, kterou jsme na zkoušku svatebních šatů následovali, přišly od Daniely Ettlerové tyhle tři skicy. Posléze se u šatů ještě upravoval horní díl. Které si vybrala a jak vypadá výsledek (je samozřejmě ách a óch), uvidíte v dalším článku příští čtvrtek.

O tom, co ohledně svatebních šatů říká a radí návrhářka Daniela Ettlerová, si můžete přečíst tady.

Foto: pinterest, Daniela Ettlerová / DAYA

Přidat na Seznam.cz
SVATBY DANIELA ETTLEROVÁ SVATEBNÍ ŠATY DAYA JAK SE

Související články

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Svatební inspirace 2020

Svatební inspirace není nikdy dost, a to ať se chystáte své drahé polovičce říci ano či o tom pravém teprve sníte. Není žádná žena, která by ze srdce nemilovala svatby. Vždyť i Julia Roberts v Nevěstě na útěku si přípravy na svatbu užívala.

Celý článek

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Celý článek

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Jak správně vybírat podprsenku a co je dobré vědět

Všechny ji nosíme a většinou máme špatnou velikost. Ženy chtějí mít její nákup rychle za sebou a když vám do kabinky vtrhne prodavačka, tak máte chuť hned odejít. Jak podprsenku správně vybírat a co je důležité vědět?

Celý článek