dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Jak se účinně a navždy zbavit knírku?

Přidat na Seznam.cz
Nežádoucí chloupky jsou vždy velmi nepříjemnou záležitostí

Nežádoucí chloupky jsou vždy velmi nepříjemnou záležitostí, obzvláště pak v oblasti obličeje. Chloupky na tváři, horním rtu či zarostlé bradě dokáží znepříjemnit život každé ženy a to bez rozdílu věku. S tím, že si musíme pravidelně vytrhávat obočí se jistě každá z nás už smířila, ale co s nepříjemnými chloupky na horním rtu, takzvaným „knírkem“?

V dřívějších dobách to ženy řešili tak, že si knírek holily žiletkou, což je ale tou nejhorší věcí, kterou mohli udělat, protože chloupky narostly zpátky velmi rychle a byly mnohem tužší a silnější. Později si ženy knírek začaly zesvětlovat různými odbarvovači, což je metoda, která se vyskytuje dodnes, ale pro svou složitost a častému opakování zákroku se od této metody rychle upouští.

Nejlepším a nejtrvalejším řešením, jak se zbavit nežádoucího knírku je laser. Metoda, která vám pomůže zbavit se nežádoucích chloupků navždy. Je to sice poněkud dražší záležitost, která se vyšplhá v lepších salonech až třeba na 6000 Kč, ale zase se knírků zbavíte navždy. K odstranění nežádoucího ochlupení ať už na horním rtu nebo na jiných místech se používají neustále novější typy laseru.

Velice oblíbený je například vysokovýkonný (hard laser) GentleLASE, který je jako jeden z dvou přístrojů na světe schválen celosvětovou komisí FDA-USA pro trvalou redukci ochlupení. Tento laser pracuje velmi účinně a šetrně a navíc díky dynamickému chlazení (speciální ledový sprej) zmírní citlivost zákroku a minimalizuje zarudnutí ošetřené místa. Laserový paprsek se vychytá v pigmentu chloupku, s jehož pomocí se dostane do vlasové cibulky, kterou zničí velmi vysokou energií. Musí se ale absolvovat až 4 až 7 ošetření, protože vlasová cibulka se účinně zničí pouze je-li chloupek ve své aktivní růstové fázi. Navíc, dnes už není odstranění knírku laserem bolestivou či nepříjemnou záležitostí. Na citlivějších místech je totiž možno použít znecitlivující mast a při depilací rozsáhlých ploch, např. celého těla při jedné návštěvě, je možné použít na přání klienta i ambulantní celkovou anestezii .

Pokud někomu nevyhovuje laserová metoda zbavení se nežádoucích chloupků je i možnost i orientální depilace, která také nabízí způsob, jak se šetrně a hlavně trvale zbavit nežádoucích chloupků. Depilační hmota obsahuje datle, fíky, citron. šťávu a bylinky ze Sýrie, které způsobují že chloupky postupně slábnou až růst přestává úplně. Postup při depilaci je jednoduchý a šetrný. Depilovaná plocha se očistí destilovanou vodou, hmota se nanese na chloupky, které se vzápětí odstraní i s kořínky. Postup se opakuje a tím dochází k postupné likvidaci chloupků. Jediná nevýhoda tkví v tom, že při této ryze přírodní metodě je ústup chloupků naprosto individuální záležitost i když první výsledky se dají rozpoznat již při druhé aplikaci. Metoda je vhodná jak pro ženy i muže.

Velmi oblíbené jsou i depilační papírky, cca100 kusů se cenově pohybuje kolem 150 Kč. Většinou je tedy zbavení se knírku velmi individuální záležitostí, takže je to jen na vás, jaká metoda vám bude nejvíce vyhovovat.

Přidat na Seznam.cz
ŽENY CHLOUPKY LASER DEPILACE DEPILAČNÍ PAPÍRKY JAK SE

Související články

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Už jste slyšeli o pořadači do kabelky?

Pořádek a přehled, to budete mít, když si pořídíte organizér. Organizujte si svoji kabelku. Máte rádi, když věci mají svůj řád? Správný organizér se hodí do každé kabelky. Už nemusíte zběsile hledat klíče nebo oblíbenou rtěnku několik minut.

Celý článek

Tělo s příběhem ve spodním prádle české značky Paon

Tak, jak je v poslední době vykreslováno ženské tělo, bývá velice často vzdálené realitě. Spodní prádlo a modelky jdou obvykle dohromady jen v případě, že jsou tyto ženy hubené a celkově perfektní. 

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Tipy pro příjemný a produktivní home office

Home office se v poslední době stal součástí života mnoha z nás a často soupeříme s tím, jak se k práci z domova odhodlat. Přinášíme vám proto několik důležitých tipů, jak si udělat home office příjemný, ale zároveň produktivní.

Celý článek

Typologie barev, které barvy vám sednout nejvíce

Vyznáte se v typologii barev? Není to nic složitého, a pokud pochopíte základní princip, tak zjistíte, jaké barvy vám nejvíce sluší a proč. Jak už řekla Coco Chanel: „Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí.“

Celý článek