dnes je 27.05.2020 a svátek má Valdemar

Jak se udržovat fit i doma!

Přidat na Seznam.cz
Jaké klišé je dát si s novým rokem i nějakou tu fitness výzvu? Každý si přeje shodit nějaké to kilíčko nebo sní o vypracované postavě, za níž se každý mužský otočí. Tato předsevzetí se otřasla v momentě, kdy bylo oznámeno, že si nějakou dobu pobudeme doma. Ani přesto nemusíme házet flintu do žita, ba naopak.

Nyní si můžeme vyhradit čas pro sebe a udělat něco pro naše zdraví.

My vám poradíme, jak na to!

Dnešní moderní doba je přímo přeplněná nápady na udržování se fit pomocí zdravých receptů či tréninků. Pokud si někdo myslí, že takovéto rady naleznete jen v předražených aplikacích, tak vás vyvedu z omylu. Právě nyní je totiž nezbytné o sebe začít pečovat a mnozí sportovci se tak rozhodli udělat správnou věc a lidi přímo zasypali tréninky, a ty jsou dostupné všude.

Vyhledávanou a oblíbenou platformou je Youtube, kde sdílí skvělé recepty a tréninky i například modelky značky Victoria’s Secret. V tomto je absolutní jedničkou blonďatá kráska z Nizozemska Romee Strijd. Se svými fanoušky se podělila o své bohaté zkušenosti se stravou, která je vegetariánská, a tak pro mnohé masožravce občasná vítaná změna, a sdílí dokonce i tréninky s nejdražšími a nejprestižnějšími trenéry. Její kanál tak slouží jako skvělá inspirace pro každého. Výborně vypracované tréninky s detailním popisem má poté youtube kanál XHiT Daily. Právě na jejich stránce si najdou své začátečníci i pokročilí a můžete si vybrat, zdali chcete trénink s náčiním, či bez něj.

Trenérek je na tomto kanále hned několik a většina z nich cvičí z pohodlí domova.

 

 


@romeestrijd

Pokud preferujete aplikaci, jenž budete moct kdykoliv používat z mobilu, tak řešení zcela zdarma vymyslelo fitness centrum John Reed, jenž má kvůli aktuální situaci také zavřeno. Nejen svým členům, ale každému nabízí virtuální lekce Cyberobics zdarma až do znovu otevření fitness centra. Tyto lekce běžně nabízí v jednom z jejich sálů. Jedná se o profesionálně zpracovaná videa z nejlepšími trenéry po celém světě.

Pokud snad ztrácíte motivaci, je tu samozřejmě oblíbený a všudypřítomný Instagram. Zde by se dalo vybrat nespočet inspirativních profilů, ale pokud mám doporučit jeden, tak proč né ten, co se zaměřuje výhradně na ženy všeho věku, rasy, výšky, váhy a najdete na něm zkrátka vše. Jedná se o profil Women’s Best. Tento profil patří stejnojmenné značce, jenž prodává vitamíny, výživové doplňky, oblečení, vše podle potřeb žen. Avšak není to jen další obyčejná značka, co se zaměřuje na ženy. Tato značka vždy v nejtěžších chvílích pomáhá. Například při požárech v Austrálii věnovala všechny zisky z celého světa za celý týden na záchranu koal. Mimo jiné nedělají rozdíly a jejich tým fitness koček je opravdu různorodý. Najdete zde totiž tréninky i s paní Joan MacDonald, které je 73 či oblíbené Emily Skye. S nimi a mnohými dalšími rozjeli program živých tréninků a ženy také pravidelně přidávají tréninky na své profily. Nechybějí u nich ani recepty, z nichž se vám budou sbýhat sliny. 

Na závěr dva recepty naší redakce na chytrou snídani:

Smoothie bowl

Do mixéru vložíme hrst mraženého ovoce, zalijeme kokosovým mlékem (do půlky ovoce) a přidáme 15 g vašeho oblíbeného proteinu. Vše rozmixujeme do kaše a nalijeme do misky. Poté stačí ozdobit. Doporučuji lžičku burákového másla, borůvky, chia semínka a kokos - výborná chutná a vyvážená kombinace.

Vegan Banánový milkshake

Do mixéru vložíme celý čerstvý banán. Zalijeme ho do půlky kokosovým mlékem a přidáme lžičku burákového másla. Pokud chcete, můžete přidat 15 g proteinu - doporučuji vanilku či slaný karamel. Vše rozmixujeme do hladka a můžeme rovnou pít.

Zdoj: Archiv značek
@marvankajein

 

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE FITNESS JOHN REED SMOOTHIE ZDRAVÉ RECEPTY SMOOTHIE BOWL MILKSHAKE

Související články

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Jak nakupovat oblečení online jako profesionál?

Sociální izolace nás staví před nové výzvy a možnosti a směřuje nás více než kdy jindy do virtuálního světa online nákupů. Jak ale nakupovat chytře, bezpečně a ekonomicky?

Celý článek

Košilové šaty jsou must-have letošního jara a léta

Kdo by si v těchto dnech nechtěl udělat alespoň malou radůstku v podobě oživení šatníku. O košilových šatech jste už určitě slyšeli. Tento kousek vás totiž dostane do módní formy zvláště v teplých dnech, které nás teprve čekají. Zde je pár rad, jak si vybrat ty správné.

Celý článek

Designový speciál: Proměna obýváku v pár krocích

Jestli vám v těchto dnech zbývá trochu času navíc, můžete ho investovat do úprav interiéru. Jak na to, jsme se zeptali interiérové designérky Kateřiny Šindelářové.

Celý článek

Sladké pečení s jablky a mrkví

Zapomeňte na klasické recepty a pojďte s námi experimentovat. Máte rádi bábovku? Co takhle do přidat trochu šťavnatých jablek pro lepší chuť? Jaro je plné i sladké mrkve, tak toho pojďme využít, aby si pochutnali všichni z rodiny.

Celý článek
Jarní odměna

Od sebe pro sebe. Je čas na odměnu!

Je čas na jarní odměnu! Zasloužíte si ji vy, vaše tělo i pleť, ale také váš šatník a domov. Velikonoční čas volá po změně, tak ji nechte dveře dokořán.

Celý článek