dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Jak šel čas stylem Jitky Čvančarové

Přidat na Seznam.cz
Z televizních obrazovek a divadelních prken ji známe všichni. Jak je na tom ale se stylem?

Jitka Čvančarová je herečka, kterou všichni známe ať už z televizních obrazovek či divadelních prken. Kromě upoutávek na hereččiny nové role ale můžeme v médiích často vidět i rozbory jejích často rozporuplných módních výstřelků. Napříč věky se totiž tato herečka setkala s mnoha pochvalami, ale i kritikami svých outfitů. Není divu, ne vždy se můžeme zavděčit všem a každý čas od času ve výběru šatníku šlápneme vedle.

Herečka Jitka Čvančarová je jednou z výraznějších osobností české módy. Je to žena, která se nebojí experimentovat, poukázat na své přednosti nebo je naopak zahalit. I přes mnohé experimenty a fakt, že se v průběhu kariéry její styl postupně vyvíjel, asi jako styl každého z nás, si Jitka Čvančarová dokázala najít ve svém šatníku jistý a stabilní základ, na kterém postupně dále staví a který přizpůsobuje módním trendům. Základ hereččiného šatníku tvoří základní kousky, laděné do ženského, elegantního stylu. Nejen jako módní inspirace je herečka vzorem pro mnoho žen, a je tak pozitivní změnou mezi často beztvarými módními ikonami.

Světlá a elegantní

Neutrálními barvami nejde nic zkazit. Proto jsou již několik let součástí pevného základu Jitčina šatníku. Napřič lety nám ale ukazuje, že se základní barvy jako bílá, černá a krémová dají nosit v mnoha variantách a mohou pokaždé vypadat jinak, ačkoliv je známé, že světlé barvy často přidávají kila navíc. Jitka Čvančarová je důkazem, že při volbě vhodného střihu tento efekt nemusí být pravidlem. Barvy působí v každém outfitu trochu jinak také díky využití širokého spektra materiálů.

Jitka Čvančarová - krémová

Jednoduchost je klíč

Na černou a bílou Jitka Čvančarová v průběhu let sázela i při výběru méně formálních kousků. Nejčastějším příkladem jsou černé kalhoty a bílá košile. Ať už je to variace z roku 2011 lehce laděná do stylu Michaela Jacksona nebo o pár let starší varianta, ze které čiší více ženskosti a využívá tehdejšího trendu mašlí.

Jitka Čvančarová - neformální

Trocha barvy neuškodí

Aby to ale nevypadalo, že herečka nevytáhne paty z domu, aniž by na sobě neměla bílou nebo černou, našli jsme i několik kousků s odvážnějšími barvami či vzory. Při volbě honosnější róby herečka opakovaně sázela na kombinaci hlubokého dekoltu s výrazným odstínem šatů, nebo naopak na variaci s květinovým vzorem a decentnějším střihem. Mezi odvážnější róby patři napřiklad růžové šaty, které si na sebe herečka vzala na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary od návrhářky Natali Ruden, naopak zelené květované šaty od Valentina patří mezi decentnější kousky.

Jitka Čvančarová - barvy

instagram.com, facebook.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI JITKA ČVANČAROVÁ JAK ŠEL ČAS JAK SE OBLÉKAJÍ CELEBRITY HEREČKA

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek