dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Jak si nechat odstranit tetování

Přidat na Seznam.cz
Existují metody, které nabízejí, jak se bezbolestně zbavit nechtěných tetování

Nejznámější a nejbezpečnější, ale také nejdražší metoda, jak se zbavit nechtěného tetování je laser. K laserovému odstranění tetování se nejběžněji používá alexandritovitý laser. Laserové pulsy projdou pokožkou aniž by ji poškodily a rozstřelí tmavé pigmenty na malé částečky, které jsou následně za pomoci bílých krvinek vstřebány. Laser pracuje s přesností na jednu tisícinu milimetru a tím je dosaženo maximálního šetření okolní tkáně.

Ošetření alexandritovým laserem je sice intenzivní, ale přesto velmi šetrné. Jeho veliká výhoda je, že není bolestné, často bývá přirovnáváno k žahnutí kopřivou. Ve většině případů není nutno použít znecitlivění. Výhodou ošetření alexandritovým laserem je, že kůže není výrazně poškozena. Může dojít k jejímu mírnému začervenání a otoku, ale ten rychle ustupuje.

Další variantou pro odstranění tetování je jeho „výbrus“ pomocí erbiového laseru. Tímto způsobem lze odstranit tetování již při prvním sezení a vzhledem k rychlosti je tato metoda i levnější než s použitím alexandritového laseru. Nevýhodou je ovšem jizva, která může v místě zákroku vzniknout Jiná metoda se nazývá Excision a používá se při odstraňování malých obrázků. Skalpelem se tetování vyřízne a rána se zašije. Při odstraňování větších tetování se obrázek vyřezává po částech. Vyříznutá kůže se pak nahrazuje z jiného místa na těle. Nebo můžete zvolit způsob Cover, up (překrytí). Tato metoda tetování neodstraňuje, ale překrývá jiným. Většinou je nutné použít tmavší barvu a větší vzor. Nabízejí ji téměř všechny tetovací salony.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA TETOVÁNÍ LASER KŮŽE SKALPEL

Související články

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek