dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Přidat na Seznam.cz
Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Stromeček podle barev

Barevné trendy v zdobení mohou být skvělou změnou v jinak tradičním zdobení aneb dáme tam vše, co máme v krabicích. Ozdoby podle barev se dnes dají levně koupit v celé barevné škále. Složitější je však ozdobit barevný strom, který je dnes k sehnání od růžové po modrou. Zde se musí vyzkoušet, které barvy se k sobě hodí, a už se musí více kreativně přemýšlet. Trendem posledních let je pokládat ozdoby odstín po odstínu jako duhu. Velmi efektivní. Exotická zvířata na vánoční ozdobě působí nevšedně a je to důkaz, že vše se dá použít. 

Vesnická inspirace

Vesnice neměly nikdy nouzi o nápady na zdobení. Na rozdíl od města se však jejich stromečky příliš neblyštěly ani netřpytily. Prostor zde dostaly perníčky, jablíčka, ručně vyrobené ozdoby z přírodních materiálů a šňůrky. Báječným tipem je i sušené ovoce, které krásně provoní prostor. Tu pravou vánoční atmosféru dodá červená barva. Ať už na mašlích nebo matných koulích. A proč nepostavit stromeček do rustikální dřevěné krabice? Nebo pro opravdové minimalisty jsou tu třeba jen červené mašličky... někdy je ale méně více. Kostkovaná stuha červeno bílé barvy je stejně vhodná.

Záře města

Město je místem tisíce světel, a to odráží i městský stromeček. Oči až přecházejí od krásných třpytivých ozdob, které mají tolik tvarů a podob. Navrstvené různorodé materiály v obdobných odstínech vytvoří individuální vánoční symbol v každé domácnosti. Tento styl se nebojí světýlek, žároviček, barev, materiálů ani maximálního vyplnění každého volného místa. Skvostnou krásu vánočního stromečku můžete obdivovat v záplavě světýlek nebo při svitu svíček, kdy nejvíce vyniknou blýskavé ozdoby. Nebojte se kombinací a využití každého centimetru! Trendově se drží peříčka, mini domečky a ptáčci, ale také sněhový sprej.

Málo místa

Malé prostory potřebují stromeček menšího vzrůstu. Dnes je trendem mít stromeček v květináči celoročně. Chrání se tak příroda, šetří se stromy a vy máte přehled o tom, jak se stromeček do prostoru vejde, i když stále roste. Krásně poslouží rok co rok. Moderní je také vytvořit si na zdi strom z větví. Malý stromeček nepotřebuje příliš ozdob. Co takhle nechat prostě vyniknout jeho přírodní krásu v hezkém košíku? Báječně se vyjímá i ve starodávném lavoru. Kombinace nového a starého zde tvoří dokonalý pár.

Do čeho dát stromeček?

Ne každý chce umístit stromeček do stojánku. Někdy je i lepší, zkusit něco nového. Nenáročné nápady na čas i peníze jsou jednoduché a chytré. Co takhle zabalit spodek stromku do pytloviny s několika kameny na zpevnění a omotat to hezkou mašlí? Nebo třeba tak obalit klasický stojánek? Rustikálně působí staré dřevěné krabice, které si můžete natřít barvou podle libosti. I starý velký bílý hrnec, lavor nebo pevnější pletený koš poslouží k podpoře stromku. Vždycky ho můžete ozdobit stuhou.

 pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE ZDOBENÍ STROMEČKU STROMEČEK OZDOBY MALÝ PROSTOR VÁNOCE 2018 LIFESTYLE DESIGN

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Jaké nové módní knihy byste si neměli nechat ujít?

Módní knihy jsou skvělou inspirací. Pokud se i vy chcete něco nového dozvědět, ale zároveň se podívat na spoustu zajímavých fotografií, určitě investujte do některé z těchto knižních novinek. Zaručeně vás nadchnou tak, jako nás.

Celý článek

Představujeme vám chytré hodinky. Pojďte si s námi o jedny zasoutěžit!

Prémiová kolekce chytrých hodinek Armodd Candywatch vás zaujme krásným a módním designem, který má minimalistický řemínek a unikátní ciferník. Vyhrajte jedny takové hodiny právě vy!

Celý článek

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek