dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Stromeček podle barev

Barevné trendy v zdobení mohou být skvělou změnou v jinak tradičním zdobení aneb dáme tam vše, co máme v krabicích. Ozdoby podle barev se dnes dají levně koupit v celé barevné škále. Složitější je však ozdobit barevný strom, který je dnes k sehnání od růžové po modrou. Zde se musí vyzkoušet, které barvy se k sobě hodí, a už se musí více kreativně přemýšlet. Trendem posledních let je pokládat ozdoby odstín po odstínu jako duhu. Velmi efektivní. Exotická zvířata na vánoční ozdobě působí nevšedně a je to důkaz, že vše se dá použít. 

Vesnická inspirace

Vesnice neměly nikdy nouzi o nápady na zdobení. Na rozdíl od města se však jejich stromečky příliš neblyštěly ani netřpytily. Prostor zde dostaly perníčky, jablíčka, ručně vyrobené ozdoby z přírodních materiálů a šňůrky. Báječným tipem je i sušené ovoce, které krásně provoní prostor. Tu pravou vánoční atmosféru dodá červená barva. Ať už na mašlích nebo matných koulích. A proč nepostavit stromeček do rustikální dřevěné krabice? Nebo pro opravdové minimalisty jsou tu třeba jen červené mašličky... někdy je ale méně více. Kostkovaná stuha červeno bílé barvy je stejně vhodná.

Záře města

Město je místem tisíce světel, a to odráží i městský stromeček. Oči až přecházejí od krásných třpytivých ozdob, které mají tolik tvarů a podob. Navrstvené různorodé materiály v obdobných odstínech vytvoří individuální vánoční symbol v každé domácnosti. Tento styl se nebojí světýlek, žároviček, barev, materiálů ani maximálního vyplnění každého volného místa. Skvostnou krásu vánočního stromečku můžete obdivovat v záplavě světýlek nebo při svitu svíček, kdy nejvíce vyniknou blýskavé ozdoby. Nebojte se kombinací a využití každého centimetru! Trendově se drží peříčka, mini domečky a ptáčci, ale také sněhový sprej.

Málo místa

Malé prostory potřebují stromeček menšího vzrůstu. Dnes je trendem mít stromeček v květináči celoročně. Chrání se tak příroda, šetří se stromy a vy máte přehled o tom, jak se stromeček do prostoru vejde, i když stále roste. Krásně poslouží rok co rok. Moderní je také vytvořit si na zdi strom z větví. Malý stromeček nepotřebuje příliš ozdob. Co takhle nechat prostě vyniknout jeho přírodní krásu v hezkém košíku? Báječně se vyjímá i ve starodávném lavoru. Kombinace nového a starého zde tvoří dokonalý pár.

Do čeho dát stromeček?

Ne každý chce umístit stromeček do stojánku. Někdy je i lepší, zkusit něco nového. Nenáročné nápady na čas i peníze jsou jednoduché a chytré. Co takhle zabalit spodek stromku do pytloviny s několika kameny na zpevnění a omotat to hezkou mašlí? Nebo třeba tak obalit klasický stojánek? Rustikálně působí staré dřevěné krabice, které si můžete natřít barvou podle libosti. I starý velký bílý hrnec, lavor nebo pevnější pletený koš poslouží k podpoře stromku. Vždycky ho můžete ozdobit stuhou.

 pinterest.com

JAK SE ZDOBENÍ STROMEČKU STROMEČEK OZDOBY MALÝ PROSTOR VÁNOCE 2018 LIFESTYLE DESIGN

Související články

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Bruce Willis na přání nejmladší dcery prodává svůj luxusní dům v Bedfordu v New Yorku

Své panství prodává oblíbený americký herec za 12,95 milionů dolarů. Čtyři samostatné domy mají 12 ložnic, dvě garáže, bazén se slanou vodou a tenisový kurt.

Celý článek

Valentýnské dárky pro cestovatele, kuchaře i hipstery

Chcete svůj protějšek potěšit dárkem od srdce? Zanechte romantických klišé a vybírejte z dárků, které jsou pro vaše miláčky ušité na míru.

Celý článek

Picasso, deprese a umělecký projekt Feeling Blue

Feeling Blue je projekt, který vytvořila česká fotografka a režisérka Eliška Kyselková a italská verze Vogue ji publikovala jako hlavní editorial. Tleskáme.

Celý článek

Nemáte s kým slavit Valentýna? Kupte si dárek sama pro sebe

Svatý Valentýn se blíží, pokud však nejste ve vztahu, nezoufejte. Oslavte si ho i vy sama. Udělejte si radost! Pár tipů, které vás inspirují...

Celý článek

Módní značka Louis Vuitton představila bezdrátová sluchátka

Louis Vuitton představil módní bezdrátová sluchátka se svým logem. Jak vypadají? A čím jsou výjimečná?

Celý článek

Tyhle barvy vládnou interiérům v roce 2019

V minulém roce upřednostňovali designéři interiérů teplé barvy, letos je všechno trošku jinak. Vedou totiž barevné trendy založené na živé přírodě kolem nás.

Celý článek

Jak vypadá výroba luxusních hodinek? Litry potu a roky vytrvalé práce

Zdobíte si rádi zápěstí hodinkami, kvůli kterým klidně saháte hlouběji do kapsy? A víte vůbec, jak se takové hodinky vyrábí? Na vaší ruku vede delší cesta, než si možná myslíte.

Celý článek