dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Přidat na Seznam.cz
Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Stromeček podle barev

Barevné trendy v zdobení mohou být skvělou změnou v jinak tradičním zdobení aneb dáme tam vše, co máme v krabicích. Ozdoby podle barev se dnes dají levně koupit v celé barevné škále. Složitější je však ozdobit barevný strom, který je dnes k sehnání od růžové po modrou. Zde se musí vyzkoušet, které barvy se k sobě hodí, a už se musí více kreativně přemýšlet. Trendem posledních let je pokládat ozdoby odstín po odstínu jako duhu. Velmi efektivní. Exotická zvířata na vánoční ozdobě působí nevšedně a je to důkaz, že vše se dá použít. 

Vesnická inspirace

Vesnice neměly nikdy nouzi o nápady na zdobení. Na rozdíl od města se však jejich stromečky příliš neblyštěly ani netřpytily. Prostor zde dostaly perníčky, jablíčka, ručně vyrobené ozdoby z přírodních materiálů a šňůrky. Báječným tipem je i sušené ovoce, které krásně provoní prostor. Tu pravou vánoční atmosféru dodá červená barva. Ať už na mašlích nebo matných koulích. A proč nepostavit stromeček do rustikální dřevěné krabice? Nebo pro opravdové minimalisty jsou tu třeba jen červené mašličky... někdy je ale méně více. Kostkovaná stuha červeno bílé barvy je stejně vhodná.

Záře města

Město je místem tisíce světel, a to odráží i městský stromeček. Oči až přecházejí od krásných třpytivých ozdob, které mají tolik tvarů a podob. Navrstvené různorodé materiály v obdobných odstínech vytvoří individuální vánoční symbol v každé domácnosti. Tento styl se nebojí světýlek, žároviček, barev, materiálů ani maximálního vyplnění každého volného místa. Skvostnou krásu vánočního stromečku můžete obdivovat v záplavě světýlek nebo při svitu svíček, kdy nejvíce vyniknou blýskavé ozdoby. Nebojte se kombinací a využití každého centimetru! Trendově se drží peříčka, mini domečky a ptáčci, ale také sněhový sprej.

Málo místa

Malé prostory potřebují stromeček menšího vzrůstu. Dnes je trendem mít stromeček v květináči celoročně. Chrání se tak příroda, šetří se stromy a vy máte přehled o tom, jak se stromeček do prostoru vejde, i když stále roste. Krásně poslouží rok co rok. Moderní je také vytvořit si na zdi strom z větví. Malý stromeček nepotřebuje příliš ozdob. Co takhle nechat prostě vyniknout jeho přírodní krásu v hezkém košíku? Báječně se vyjímá i ve starodávném lavoru. Kombinace nového a starého zde tvoří dokonalý pár.

Do čeho dát stromeček?

Ne každý chce umístit stromeček do stojánku. Někdy je i lepší, zkusit něco nového. Nenáročné nápady na čas i peníze jsou jednoduché a chytré. Co takhle zabalit spodek stromku do pytloviny s několika kameny na zpevnění a omotat to hezkou mašlí? Nebo třeba tak obalit klasický stojánek? Rustikálně působí staré dřevěné krabice, které si můžete natřít barvou podle libosti. I starý velký bílý hrnec, lavor nebo pevnější pletený koš poslouží k podpoře stromku. Vždycky ho můžete ozdobit stuhou.

 pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE ZDOBENÍ STROMEČKU STROMEČEK OZDOBY MALÝ PROSTOR VÁNOCE 2018 LIFESTYLE DESIGN

Související články

Jak se nosí vesta, aby byla šik

Vesta se stává jedním z nejoblíbenějších kousků v šatníku pro jaro a léto 2019. Díky tomu se řadí mezi chic módní outfity. Jak se správně nosí, aby nevypadala stroze nebo jako součást uniformy? 

Celý článek

Jak se neobléknout na festival aneb co se nepovedlo na Coachelle

Jeden z nejznámějších festivalů světa ročně přiláká přes sto tisíc lidí. Prestižní Coachella festival v Kalifornii je proslulý nejen hudbou, ale i módou, která diktuje trendy pro letní festivalovou sezónu. Co bylo to nejbizarnější?

Celý článek

Designer Elie Saab pracuje na projektu mrakodrapu v Dubaji

Tato spolupráce přinese nový rezidenční komplex v luxusním plážovém rezortu Emaar Beachfront v Dubaji. Módní návrhář Elie Saab se tak stane hlavním projektantem celého projektu.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

5 trendů slunečních brýlí pro rok 2019

Přiznejte se, také patříte mezi ty, kteří nedokáží po většinu roku udělat bez brýlí ani krok? My ano. Proto vám přinášíme pět trendů, které si ihned zamilujete.

Celý článek

Jak se nosí nejnáročnější trend sezóny: cyklistické šortky

Jsou k vidění všude, ale razantně rozdělují módní svět. Buď je milujete, nebo nenávidíte. Těžký trend je však možné přizpůsobit osobnímu stylu jednodušeji, než se zdá!

Celý článek

I čeští designéři mají své místo na italském Milan Design Week

Od 9. do 14. dubna 2019 můžete v Miláně spatřit díla českých designérů. Prezentují se zde šikovné české ručičky i to, kam se náš design posunul.

Celý článek

Kim Kardashian navrhla ve spolupráci s Carolinou Lemke futuristické sluneční brýle

Americká televizní osobnost Kim Kardashian navázala spolupráci s německou značkou slunečních brýlí Carolinou Lemke. Z kolaborace vzešly futuristické sluneční brýle v různo barevném provedení. 

Celý článek