dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Přidat na Seznam.cz
Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Krásné a upravené nehty jsou vidět na první pohled a v případě, že nechcete utrácet peníze v salonech, to vyřešíte levněji doma. Potřebujete základní vybavení, které si buď objednáte online nebo odkoupíte od „nehtařky“ za lepší cenu. Vše chce čas a cvik, ale po nějaké době se to jistě naučíte. Tady jsou základní věci, které k vytvoření gelových nehtů potřebujete.

  • Tvrdý pilník
  • Brusný blok
  • Buničina nebo vata
  • Odlakovač
  • Primer
  • UV/LED gel
  • Štětec na gel
  • Finální lak
  • Lampa
  • Bruska – ze začátku není potřeba

První krok

Nejprve odlakujte nehty a zastrkejte kůžičku. Brusným blokem zmatníte celý nehet a připravíte ho na gel. Pokud máte dlouhé nehty, tak je gel hezky zpevní. Jestli chcete nehty delší, tak si musíte nakoupit umělé tipy, které přilepíte lepidlem a pak pokračujete stejně. Druhou možností jsou papírové šablony, s těmi je aplikace složitější. Pokud už máte nehty ze salonu, stačí jen pořádně přebrousit bruskou nebo pilníkem a pokračovat stejným postupem.

Druhý krok

Důležitý krok je primer, což je podkladový lak, díky kterému gel přilne snáze na nehet. Naneste tenkou vrstvu a nechte zaschnout.

Třetí krok

Teď přicházíte k nejdůležitější části, a to samotné modeláži nehtu. Naberte malé množství gelu štětečkem a rovnoměrně rozetřete po nehtu. Neměl by vám stékat na kůži nebo pod nehet. Pokud se nedaří, tak nehet otřete a zkuste to znovu. Celou ruku dejte zapéct do lampy asi na minutu. Výpotek (tekutinu na nehtu) nestírejte a naneste druhou vrstvu a opět nechte na jednu minutu zapéct.

Čtvrtý krok

Nyní byste měly mít udělaný gelový podklad. Vezměte buničinu nebo vatové tamponky namočené do odlakovače a nehty očistěte od výpotku. Zpilujte je do požadovaného tvaru – kulaté, špičaté nebo hranaté. Pokud máte brusku tak jemně přejeďte po nehtech, ať jsou krásně hladké a všechny stejné.

Pátý krok

Umyjte si ruce a pořádně je osušte. Následuje gel lak, který jen v tenké vrstvě nanesete a necháte zapéct. Takto pokračujte jednou nebo dvakrát podle potřeby a sytosti barvy. Přidejte ozdoby, perličky nebo kamínky a přetřete finálním lakem. Zde nešetřete a opravdu jím pokryjte celý nehet. Nechte zapéct 2 minuty a je hotovo! Nehty by měly být bez hrbolků a nesmí lepit.

Závěrem

Pokud se vám zadaří, můžete investovat do kvalitnějšího vybavení a dalších gelů, postup se tím pak může lišit. Jen při objednávce dávejte pozor, zdali UV nebo GEL lak jde zapéct ve vaší lampě a naopak. Velkou výhodou je, že pokud se vám jeden nehet zlomí nebo odloupne, okamžitě si ho za pár minut opravíte a nemusíte nikam běhat. Základní startovací verzi lze koupit za několik stovek, což se vyrovná asi dvěma návštěvám v salonech.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SI UDĚLAT NEHTY GELOVÉ NEHTY GEL LAK KRÁSNÉ NEHTY JAK SI UDĚLAT GELOVÉ NEHTY MANIKURA JAK SE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA

Související články

Jak na podzimní líčení? Široká paleta barev, přirozené obočí a karamelová rtěnka jako třešnička na dortu

Dnešní doba dovoluje podstatně více, než tomu bylo zvykem. Podzimní líčení už se dávno netočí jenom kolem barev spadaného listí. Radovat se budou čisté romantické duše stejně jako ženy s vyzývajícím stylem.

Celý článek

Tipy pro příjemný a produktivní home office

Home office se v poslední době stal součástí života mnoha z nás a často soupeříme s tím, jak se k práci z domova odhodlat. Přinášíme vám proto několik důležitých tipů, jak si udělat home office příjemný, ale zároveň produktivní.

Celý článek

Říjen je symbolem boje proti rakovině prsu. Věnujte svým ňadrům každý měsíc dostatečnou pozornost!

Párový orgán, který nás dokáže pořádně potrápit. Jen málokterá žena je s ním spokojená. Plní především funkci kojení, ale má i velmi důležitou estetickou a sexuální funkci.

Celý článek

Líčení v podzimních tónech

Létu vládly pastelové barvy, a to jak v podobě stínů, minimalistických linek nebo manikúry. Nyní je čas na malou změnu. Jak přivítat chladná rána podzimu stylově?

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Manikúra pro muže - nový pánský trend, který nás v Evropě teprve čeká

Začalo to holením, vytrháváním obočí a masážemi pokožky. Muži se chtějí starat sami o sebe a civilizace jim to umožňuje. Teď přichází pánský svět s dalším trendem - pánskou manikúrou.

Celý článek

Charlize Theron představuje nejnovější vůni řady Dior J’adore

Jihoafricko-americká herečka, producentka a modelka Charlize Theron se i tentokrát stala tváří ikonické řady Dior J’adore v kampani Eau de Parfum Infinissime.

Celý článek

Kosmetika na cesty

Chystáte se na dovolenou? Ať už cestujete po Česku nebo do zahraničí, tak se vždycky hodí nějaká ta kosmetika, která bude pečovat o vaši pleť. Bez čeho se neobejdete a co vám zpříjemní dovolenou?

Celý článek