dnes je 04.07.2020 a svátek má Prokop

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Přidat na Seznam.cz
Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Krásné a upravené nehty jsou vidět na první pohled a v případě, že nechcete utrácet peníze v salonech, to vyřešíte levněji doma. Potřebujete základní vybavení, které si buď objednáte online nebo odkoupíte od „nehtařky“ za lepší cenu. Vše chce čas a cvik, ale po nějaké době se to jistě naučíte. Tady jsou základní věci, které k vytvoření gelových nehtů potřebujete.

  • Tvrdý pilník
  • Brusný blok
  • Buničina nebo vata
  • Odlakovač
  • Primer
  • UV/LED gel
  • Štětec na gel
  • Finální lak
  • Lampa
  • Bruska – ze začátku není potřeba

První krok

Nejprve odlakujte nehty a zastrkejte kůžičku. Brusným blokem zmatníte celý nehet a připravíte ho na gel. Pokud máte dlouhé nehty, tak je gel hezky zpevní. Jestli chcete nehty delší, tak si musíte nakoupit umělé tipy, které přilepíte lepidlem a pak pokračujete stejně. Druhou možností jsou papírové šablony, s těmi je aplikace složitější. Pokud už máte nehty ze salonu, stačí jen pořádně přebrousit bruskou nebo pilníkem a pokračovat stejným postupem.

Druhý krok

Důležitý krok je primer, což je podkladový lak, díky kterému gel přilne snáze na nehet. Naneste tenkou vrstvu a nechte zaschnout.

Třetí krok

Teď přicházíte k nejdůležitější části, a to samotné modeláži nehtu. Naberte malé množství gelu štětečkem a rovnoměrně rozetřete po nehtu. Neměl by vám stékat na kůži nebo pod nehet. Pokud se nedaří, tak nehet otřete a zkuste to znovu. Celou ruku dejte zapéct do lampy asi na minutu. Výpotek (tekutinu na nehtu) nestírejte a naneste druhou vrstvu a opět nechte na jednu minutu zapéct.

Čtvrtý krok

Nyní byste měly mít udělaný gelový podklad. Vezměte buničinu nebo vatové tamponky namočené do odlakovače a nehty očistěte od výpotku. Zpilujte je do požadovaného tvaru – kulaté, špičaté nebo hranaté. Pokud máte brusku tak jemně přejeďte po nehtech, ať jsou krásně hladké a všechny stejné.

Pátý krok

Umyjte si ruce a pořádně je osušte. Následuje gel lak, který jen v tenké vrstvě nanesete a necháte zapéct. Takto pokračujte jednou nebo dvakrát podle potřeby a sytosti barvy. Přidejte ozdoby, perličky nebo kamínky a přetřete finálním lakem. Zde nešetřete a opravdu jím pokryjte celý nehet. Nechte zapéct 2 minuty a je hotovo! Nehty by měly být bez hrbolků a nesmí lepit.

Závěrem

Pokud se vám zadaří, můžete investovat do kvalitnějšího vybavení a dalších gelů, postup se tím pak může lišit. Jen při objednávce dávejte pozor, zdali UV nebo GEL lak jde zapéct ve vaší lampě a naopak. Velkou výhodou je, že pokud se vám jeden nehet zlomí nebo odloupne, okamžitě si ho za pár minut opravíte a nemusíte nikam běhat. Základní startovací verzi lze koupit za několik stovek, což se vyrovná asi dvěma návštěvám v salonech.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SI UDĚLAT NEHTY GELOVÉ NEHTY GEL LAK KRÁSNÉ NEHTY JAK SI UDĚLAT GELOVÉ NEHTY MANIKURA JAK SE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA

Související články

Jak přivést letní líčení k dokonalosti

V létě sice některé vrstvy make-upu odkládáme, ale zároveň potřebujeme své pleti dodat dostatečnou hydrataci a ochranu. Přinášíme výběr pěti produktů, které vám toto léto perfektně poslouží.

Celý článek

Dopřejte svým chodidlům potřebnou péči! Tisíckrát vám to vrátí

Unavené a těžké nohy se zrohovatělou kůži nejspíš důvěrně znáte. A my zase známe tři vitalizující výrobky, které jim dopřejí maximální regeneraci. Značka Kneipp uvedla novou řadu péče o chodidla, která je ideální pro domácí manikúru.

Celý článek

Letní beauty novinky

Léto je tady! A my vám přinášíme několik kosmetických novinek, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Celý článek

Krásná Lily-Rose Depp se stala tváří nové kampaně značky Chanel

Dcera slavného herce Johnny Deppa, který před pár dny oslavil své 56. narozeniny, propůjčila svou tvář do reklamy na novou rtěnku Chanel.

Celý článek

Připravte sebe a svou pleť na teplé dny

Každý z nás si nejspíš vzpomíná, jak nás maminka s babičkou natíraly krémy na opalování, abychom se na slunci nespálili. Neustálé patlání krému na obličej i tělo nám šlo krkem, ale mělo to svůj důvod.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek