dnes je 08.07.2020 a svátek má Nora

Jak si správně zorganizovat šatník

Přidat na Seznam.cz
Občas by to chtělo malého génia, aby nám správně zorganizoval šatník. Přitom stačí pár pravidel, kterých se budete držet.

Skříně by měly být místem, kam se ráda vracíte. Tedy zorganizované, dobře osvětlené a reprezentující váš osobní módní styl.

Pravidlo číslo 1: Roztřiďte si oblečení podle velikosti. Uvidíte, kolik prostoru vám to ušetří. Hned vzápětí se vrhněte do třídění podle barev. Opět ušetříte čas, při hledání konkrétního kousku.

Pravidlo číslo 2: Investujte do kvalitních ramínek. Ty vám dovolí vrstvit jednotlivé oblečení na sebe. Například si tak můžete nachystat oblíbené outfity k sobě. Džíny, halenka a sako mohou vyset na jednom ramínku.

Pravidlo číslo 3: Oblíbené kousky si nachystejte do úrovně očí, odkud se vám budou dobře vytahovat.

Pravidlo číslo 4: Máte-li místnost, která slouží jako šatna, nebo máte-li vedle skříně prostor, udělejte si vlastní inspirativní nástěnku. Nebo místo nástěnky a módních snímků, přidělejte poličku, na kterou dáte své oblíbené drobnůstky, od květin, talismanů až po designové či kosmetické pomocníky.

Pravidlo číslo 5: Sezónní oblečení, o kterém víte, že ho minimálně pět měsíců nepoužijete, zabalte do speciálních obalů, igelitů nebo velkých sáčků. Máte-li dostatek místa, na boty si schovejte staré krabice a nesezónní obuv ukliďte dejte hluboko do skříně, ať nezabírají místo v botníku.

Pravidlo číslo 6: Obuv si uspořádejte podle kategorií. Sportovní, lodičky, taneční obuv či domácí. A na boty, které uskladníte v krabicích, si napište popisky, ať se vám pak snáze hledají.

Pravidlo číslo 7: Pořiďte si základní výbavu pro malé úpravy oděvů. Ta se v šatně nikdy neztratí. Jehla a nit, pár náhradních knoflíků, váleček na vlasy a malé nečistoty na svršcích.

pinterest.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN ŠATNA ORGANIZACE ŠATNÍKU

Související články

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek