dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Jak si správně zorganizovat šatník

Přidat na Seznam.cz
Občas by to chtělo malého génia, aby nám správně zorganizoval šatník. Přitom stačí pár pravidel, kterých se budete držet.

Skříně by měly být místem, kam se ráda vracíte. Tedy zorganizované, dobře osvětlené a reprezentující váš osobní módní styl.

Pravidlo číslo 1: Roztřiďte si oblečení podle velikosti. Uvidíte, kolik prostoru vám to ušetří. Hned vzápětí se vrhněte do třídění podle barev. Opět ušetříte čas, při hledání konkrétního kousku.

Pravidlo číslo 2: Investujte do kvalitních ramínek. Ty vám dovolí vrstvit jednotlivé oblečení na sebe. Například si tak můžete nachystat oblíbené outfity k sobě. Džíny, halenka a sako mohou vyset na jednom ramínku.

Pravidlo číslo 3: Oblíbené kousky si nachystejte do úrovně očí, odkud se vám budou dobře vytahovat.

Pravidlo číslo 4: Máte-li místnost, která slouží jako šatna, nebo máte-li vedle skříně prostor, udělejte si vlastní inspirativní nástěnku. Nebo místo nástěnky a módních snímků, přidělejte poličku, na kterou dáte své oblíbené drobnůstky, od květin, talismanů až po designové či kosmetické pomocníky.

Pravidlo číslo 5: Sezónní oblečení, o kterém víte, že ho minimálně pět měsíců nepoužijete, zabalte do speciálních obalů, igelitů nebo velkých sáčků. Máte-li dostatek místa, na boty si schovejte staré krabice a nesezónní obuv ukliďte dejte hluboko do skříně, ať nezabírají místo v botníku.

Pravidlo číslo 6: Obuv si uspořádejte podle kategorií. Sportovní, lodičky, taneční obuv či domácí. A na boty, které uskladníte v krabicích, si napište popisky, ať se vám pak snáze hledají.

Pravidlo číslo 7: Pořiďte si základní výbavu pro malé úpravy oděvů. Ta se v šatně nikdy neztratí. Jehla a nit, pár náhradních knoflíků, váleček na vlasy a malé nečistoty na svršcích.

pinterest.com

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN ŠATNA ORGANIZACE ŠATNÍKU

Související články

Trendy decor bytu aneb Co právě frčí?

Zařizujete si právě nový byt nebo aspoň jeho nový vzhled? Chcete se ve svém bytě cítit nejen příjemně a útulně, ale i inspirativně? Rady a nápady jak na to, najdete u nás v článku...

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

I v koupelně se můžete cítit královsky! Zaměřte se na výběr správných doplňků a máte vyhráno

Luxusní design a důraz na kvalitu a původ materiálů můžete vnímat i ve své koupelně. Jedinečné textury, velkolepost, ale také ohleduplnost vůči planetě jsou základními stavebními kameny společnosti Gessi.

 

Celý článek

Nové stolování od značky Dior ocení zejména lidé ve znamení Panny

Letní kolekce kreativní návrhářky Dior Maison, Cordelie de Castellane představuje několik stolovacích prvků, které ocení zejména lidé ve znamení Panny.

Celý článek

Máme pro vás novinku: Videa

Nové reportáže, rozhovory s lidmi z módního oboru, vlogy ze zákulisí Fashion weeků i pozvánky na různé akce jsou jen špetkou z toho, co vám naše nová video rubrika společně s Agi Archer přinese…

Celý článek

Vkus není otázkou peněz, ale osobnosti, říká designérka interiéru Kateřina Šindelářová

Pro vytvoření dokonalého prostoru ať už pro rodinný život, nebo pro práci, je nezbytné vnímat první dojem z celého projektu. Pocit, který na vás daná místnost či budova dýchne, je základním stavebním kamenem. Pak už společně stavíte svůj vlastní sen…

Celý článek

Drew Barrymore představila svou vlastní kolekci nábytku a designu pro děti

Drew Barrymore, americká hvězda a ikona, nám přináší svou novou kolekci, kterou vytvořila nejen pro své děti. Najdeme v ní cenově dostupný nábytek do dětských pokojů, doplňky, pestrobarevné obrázky nebo polštářky a také spoustu nápadů, jak vyzdobit útočiště malých dobrodruhů.

Celý článek

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Celý článek