dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Jak si vybrat dioptrické brýle

Přidat na Seznam.cz
Dioptrické brýle jsou záležitostí, kterou si pořizujeme na delší dobu než jednu sezónu, i když samozřejmě i v této oblasti se módní trendy střídají. Jak a na co se připravit při koupi prvních brýlí?

Pokud vaše první návštěva není přímo u očního lékaře, není výjimkou, že i v kvalitní optice vám optometrista změří zrak. Každopádně pokud jste tento krok absolvovali u svého lékaře, je nutné s sebou vzít před koupí brýlí vyplněný lékařský předpis na dioptrickou pomůcku. Tento předpis je platný 3 měsíce od jeho vydání. Pokud je vystaven právě lékařem, je část ceny dioptrické pomůcky hrazena pojišťovnou, a to v závislosti na počtu dioptrií. Neznamená to tedy, že byste za tento předpis získali vybrané brýle zdarma.

A jak si vlastně nejlepé vybrat tu správnou optiku? Jistě ve svém okolí máte někoho, kdo brýle nosí. I v tomto případě bude dobře fungovat doporučení. Vyhraďte si čas a navštivte několik optik ve svém okolí nebo optiky na doporučení od vašich přátel. Přece jen se jedná i o módní doplněk, který budete nosit každý den. Takže je důležité, abyste si vybrali brýle, ve kterých se budete cítit dobře. Zkuste si jich několik, vyfoťte se nebo si vezměte na pomoc někoho blízkého, kdo by vám řekl svůj názor. Nechte si také poradit od zkušeného personálu. Pokud budete ve správné optice nikdy vás neodmítnou, ba naopak ochotně vysvětlí a s trpělivostí budou nosit další a další modely.

Myslete také na to, že ne vždy je značka zárukou kvality. Zkuste tedy optiku, ve které můžete pořídit veškerý sortiment a vše si tak v klidu a na jednom místě promyslet. Nám se svou nabídkou a širokým sortimentem osvědčila  Optika Zoom.

Před samotnou koupí by vaše další otázka měla směřovat na případnou reklamaci či následný servis v podobě úpravy. Pokud by něco z těchto služeb mělo být problémem, nákup raději zvažte. 

optikazoom.cz; pinterest.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
OPTIKA ZOOM DIOPTRICKÉ BRÝLE OPTIKA JAK VYBRAT BRÝLE TRENDY 2018 INSPIRACE DOPLŇKY

Související články

Čarbičková bijoux

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.

Celý článek

Deka místo kabátu? Buďte na jaře IN!

Vaše oblíbená deka nemusí zdobit jen obývací pokoj. Bez nadsázky! Nyní ji můžete s klidem využít i v chladnějším počasí místo jakéhokoli svršku.

Celý článek

Jarní úklid: organizace šatníku

Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Celý článek

Jarní šatník: co vám rozhodně nesmí chybět

Jaro klepe na dveře a vy máte stále pocit, že vašemu šatníku něco chybí? Něco, s čím se dá vymyslet nepřeberné množství outfitů a stále to nebude okoukané? Trenčkot je tou pravou volbou.

Celý článek

Street style z Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je stále v plném proudu a všichni dobře víme, že k přehlídkám také neodmyslitelně patří street style.

Celý článek

Home office: jak pracovat efektivně i z domova

Home office - jeden z nejskloňovanějších pracovních výrazů poslední doby. Jak co nejefektivněji pracovat z pohodlí domova?

Celý článek

Jak nejpřirozeněji zesvětlit vlasy

Vlasy - věčné téma všech žen. Zkrátit, natočit, zesvětlit, vyžehlit nebo úplně obarvit? Dokážeme se o nich bavit dlouhé hodiny.

Celý článek

Pět jednoduchých účesů, když spěcháte do práce

Každý z nás má někdy bad hair day. Pokud spěcháte do práce a nevíte si rady s vašimi vlasy, připravili jsme pět jednoduchých účesů, kterými rozhodně nic nezkazíte.

Celý článek