dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Jak si vybrat dioptrické brýle

Přidat na Seznam.cz
Dioptrické brýle jsou záležitostí, kterou si pořizujeme na delší dobu než jednu sezónu, i když samozřejmě i v této oblasti se módní trendy střídají. Jak a na co se připravit při koupi prvních brýlí?

Pokud vaše první návštěva není přímo u očního lékaře, není výjimkou, že i v kvalitní optice vám optometrista změří zrak. Každopádně pokud jste tento krok absolvovali u svého lékaře, je nutné s sebou vzít před koupí brýlí vyplněný lékařský předpis na dioptrickou pomůcku. Tento předpis je platný 3 měsíce od jeho vydání. Pokud je vystaven právě lékařem, je část ceny dioptrické pomůcky hrazena pojišťovnou, a to v závislosti na počtu dioptrií. Neznamená to tedy, že byste za tento předpis získali vybrané brýle zdarma.

A jak si vlastně nejlepé vybrat tu správnou optiku? Jistě ve svém okolí máte někoho, kdo brýle nosí. I v tomto případě bude dobře fungovat doporučení. Vyhraďte si čas a navštivte několik optik ve svém okolí nebo optiky na doporučení od vašich přátel. Přece jen se jedná i o módní doplněk, který budete nosit každý den. Takže je důležité, abyste si vybrali brýle, ve kterých se budete cítit dobře. Zkuste si jich několik, vyfoťte se nebo si vezměte na pomoc někoho blízkého, kdo by vám řekl svůj názor. Nechte si také poradit od zkušeného personálu. Pokud budete ve správné optice nikdy vás neodmítnou, ba naopak ochotně vysvětlí a s trpělivostí budou nosit další a další modely.

Myslete také na to, že ne vždy je značka zárukou kvality. Zkuste tedy optiku, ve které můžete pořídit veškerý sortiment a vše si tak v klidu a na jednom místě promyslet. Nám se svou nabídkou a širokým sortimentem osvědčila  Optika Zoom.

Před samotnou koupí by vaše další otázka měla směřovat na případnou reklamaci či následný servis v podobě úpravy. Pokud by něco z těchto služeb mělo být problémem, nákup raději zvažte. 

optikazoom.cz; pinterest.com

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
OPTIKA ZOOM DIOPTRICKÉ BRÝLE OPTIKA JAK VYBRAT BRÝLE TRENDY 2018 INSPIRACE DOPLŇKY

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Nejlepší make-up s vysokým SPF

Při výběru kosmetických produktů nesmíme zapomínat na SPF faktor, a to nejen na dovolené u moře. Jak tedy vybrat ten nejlepší make-up, který nás bude chránit po celý rok? Máme pro vás několik tipů.

Celý článek

5 mužů, kterým ženy mohou závidět dlouhé vlasy

Muži a dlouhé vlasy? Že vám to nejde k sobě. Přesvědčíme vás o opaku. Těmto mužům jejich kštici závidí ženy po celém světě.

Celý článek

Must have tohoto léta: Plavky s vysokým pasem

Jestli jste stále nenašla plavky, které by vám přesně padly, tak pro vás máme několik tipů na střih, který musíte rozhodně vyzkoušet. Tohle léto bude patřit vám!

Celý článek

Minnie Driver designérkou: představujeme vám její kolekci nábytku a doplňků

Pokud hledáte inspiraci, jak zvelebit váš domov, pak vás určitě zaujme neobvyklá spolupráce herečky Minnie Driver a One Kings Lane.

Celý článek

5 domácích masek, které oživí vaše vlasy

Ke krásným a zdravým vlasům jednoduchou cestou - a tím je domácí péče. Vytvořte si několik zaručených masek, které vaše vlasy oživí a dodají jim potřebný lesk.

Celý článek

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek