dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Jak si vyrobit alternativní vánoční strom

Jste milovníci přírody a uvažujete, jak ušetřit alespoň jeden smrček nebo borovičku tím, že si ho nekoupíte? Vyzkoušejte tyto alternativy vánočních stromů.

Skandinávský moderní strom

Snažíte-li si zachovat minimalistickou vánoční výzdobu, můžete vyzkoušet třívrstvý, kuželovitý černý strom plný hvězd. Stačí trošku šikovnosti a máte originální dekoraci.

 

Dekorativní strom

Nebudou vás trápit padající jehličky a smůla, ani to, že děti budou strhávat baňky z větviček. Tento strom nezanechá žádný nepořádek, zato vám vydrží klidně celý rok. Nálepka či malba na zeď jsou originálním a zároveň ekologickým řešením vánočního stromu.

Kovový strom

Bílý kovový strom vám perfektně poslouží jako sezónní dekorace, pod kterou může Ježíšek přinést vánoční dárky. Prostorově nenáročný, úsporný, jedinečný i slavnostní strom.

 

Svítící stromeček

Tahle varianta vánočního stromečku je vskutku nádherná. Přitom stále vkusná a nezabere moc místa. Nakupte vánoční světýlka, hřebíčky, šroubky nebo jiné úchytky a přizvěte k dílu manžela. Ten si určitě bude vědět rady.

 

Strom fotografií

Originalitě se meze nekladou. Milujete rodinné fotky? Zkuste z nich na stole vytvořit plnohodnotný vánoční stromek. K tomu přihoďte pár pozlátek, ozdob a máte hotovo.

 

Dřevěný rám

Navštivte IKEA a pár rámů seženete natotata. Tento minimalistický rám může být absolutně jednoduchý a elegantní, zároveň plný světýlek a vánočních dekorací. Záleží jen na vás, co uznáte za vhodné.

 

Stromeček na zdi

Je to sice takový provizorní strom, ale je velmi nápaditý a zvládne ho vyrobit snad opravdu každý.

 

DIY strom

Tento alternativní strom je vlastně takovou koláží různých drobností, které najdete v přírodě, vzpomínek z prázdnin v podobě pohledů či úryvků článků, případně fotografií.  

pinterest.com

LIFESTYLE DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE 2018 VÁNOČNÍ STROM VÁNOČNÍ STROMEČEK ALTERNATIVNÍ STROMEČEK

Související články

Sladké pečení? Jde to i zdravě aneb V hlavní roli špalda

Místo bílé mouky špaldová, rafinovaný cukr nahraďte třtinovým a kakao vyměňte za karob. Přidejte ovoce, semínka či kokos a zdravý recept připravíte v cuku letu. Pojďme na to!

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek

Bruce Willis na přání nejmladší dcery prodává svůj luxusní dům v Bedfordu v New Yorku

Své panství prodává oblíbený americký herec za 12,95 milionů dolarů. Čtyři samostatné domy mají 12 ložnic, dvě garáže, bazén se slanou vodou a tenisový kurt.

Celý článek

Oblékněte se podle Audrey

Velké temné pronikavé oči, ve kterých se utopil nejeden muž, jemná dokonalá pleť, štíhlá postava, éterická bytost. Řeč je o Audrey Hepburn, ženě s velkým Ž.

Celý článek

Sedmero čajů nejen pro krásnou pleť

Chcete, aby vaše pokožka a tělo byly v dobré kondici? Dopřejte si víc než jeden šálek čaje z přírodních léčiv a brzy uvidíte pozitivní změny.

Celý článek

Valentýnské dárky pro cestovatele, kuchaře i hipstery

Chcete svůj protějšek potěšit dárkem od srdce? Zanechte romantických klišé a vybírejte z dárků, které jsou pro vaše miláčky ušité na míru.

Celý článek

Picasso, deprese a umělecký projekt Feeling Blue

Feeling Blue je projekt, který vytvořila česká fotografka a režisérka Eliška Kyselková a italská verze Vogue ji publikovala jako hlavní editorial. Tleskáme.

Celý článek

Nemáte s kým slavit Valentýna? Kupte si dárek sama pro sebe

Svatý Valentýn se blíží, pokud však nejste ve vztahu, nezoufejte. Oslavte si ho i vy sama. Udělejte si radost! Pár tipů, které vás inspirují...

Celý článek