dnes je 19.07.2019 a svátek má Čeněk

Jak si vyrobit alternativní vánoční strom

Přidat na Seznam.cz
Jste milovníci přírody a uvažujete, jak ušetřit alespoň jeden smrček nebo borovičku tím, že si ho nekoupíte? Vyzkoušejte tyto alternativy vánočních stromů.

Skandinávský moderní strom

Snažíte-li si zachovat minimalistickou vánoční výzdobu, můžete vyzkoušet třívrstvý, kuželovitý černý strom plný hvězd. Stačí trošku šikovnosti a máte originální dekoraci.

 

Dekorativní strom

Nebudou vás trápit padající jehličky a smůla, ani to, že děti budou strhávat baňky z větviček. Tento strom nezanechá žádný nepořádek, zato vám vydrží klidně celý rok. Nálepka či malba na zeď jsou originálním a zároveň ekologickým řešením vánočního stromu.

Kovový strom

Bílý kovový strom vám perfektně poslouží jako sezónní dekorace, pod kterou může Ježíšek přinést vánoční dárky. Prostorově nenáročný, úsporný, jedinečný i slavnostní strom.

 

Svítící stromeček

Tahle varianta vánočního stromečku je vskutku nádherná. Přitom stále vkusná a nezabere moc místa. Nakupte vánoční světýlka, hřebíčky, šroubky nebo jiné úchytky a přizvěte k dílu manžela. Ten si určitě bude vědět rady.

 

Strom fotografií

Originalitě se meze nekladou. Milujete rodinné fotky? Zkuste z nich na stole vytvořit plnohodnotný vánoční stromek. K tomu přihoďte pár pozlátek, ozdob a máte hotovo.

 

Dřevěný rám

Navštivte IKEA a pár rámů seženete natotata. Tento minimalistický rám může být absolutně jednoduchý a elegantní, zároveň plný světýlek a vánočních dekorací. Záleží jen na vás, co uznáte za vhodné.

 

Stromeček na zdi

Je to sice takový provizorní strom, ale je velmi nápaditý a zvládne ho vyrobit snad opravdu každý.

 

DIY strom

Tento alternativní strom je vlastně takovou koláží různých drobností, které najdete v přírodě, vzpomínek z prázdnin v podobě pohledů či úryvků článků, případně fotografií.  

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE 2018 VÁNOČNÍ STROM VÁNOČNÍ STROMEČEK ALTERNATIVNÍ STROMEČEK

Související články

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek
Tip na výlety po České republice

Toulkami po Čechách aneb 5 tipů na výlety

Letní počasí v posledních dnech nepřeje vodním radovánkám, ale zato nižší teploty vřele uvítáte při cestovatelském dobrodružství. Nemusíte za ním ani výrazně daleko, naše země nabízí tolik krásných míst!

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek
Letní drinky

Nejlepší letní drinky aneb V hlavní roli levandule

Levandule, slast pro naše tělo, duši, ale také chuťové pohárky. Must-have ingredience do letních osvěžujících drinků!

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek