dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Jak si vyrobit alternativní vánoční strom

Přidat na Seznam.cz
Jste milovníci přírody a uvažujete, jak ušetřit alespoň jeden smrček nebo borovičku tím, že si ho nekoupíte? Vyzkoušejte tyto alternativy vánočních stromů.

Skandinávský moderní strom

Snažíte-li si zachovat minimalistickou vánoční výzdobu, můžete vyzkoušet třívrstvý, kuželovitý černý strom plný hvězd. Stačí trošku šikovnosti a máte originální dekoraci.

 

Dekorativní strom

Nebudou vás trápit padající jehličky a smůla, ani to, že děti budou strhávat baňky z větviček. Tento strom nezanechá žádný nepořádek, zato vám vydrží klidně celý rok. Nálepka či malba na zeď jsou originálním a zároveň ekologickým řešením vánočního stromu.

Kovový strom

Bílý kovový strom vám perfektně poslouží jako sezónní dekorace, pod kterou může Ježíšek přinést vánoční dárky. Prostorově nenáročný, úsporný, jedinečný i slavnostní strom.

 

Svítící stromeček

Tahle varianta vánočního stromečku je vskutku nádherná. Přitom stále vkusná a nezabere moc místa. Nakupte vánoční světýlka, hřebíčky, šroubky nebo jiné úchytky a přizvěte k dílu manžela. Ten si určitě bude vědět rady.

 

Strom fotografií

Originalitě se meze nekladou. Milujete rodinné fotky? Zkuste z nich na stole vytvořit plnohodnotný vánoční stromek. K tomu přihoďte pár pozlátek, ozdob a máte hotovo.

 

Dřevěný rám

Navštivte IKEA a pár rámů seženete natotata. Tento minimalistický rám může být absolutně jednoduchý a elegantní, zároveň plný světýlek a vánočních dekorací. Záleží jen na vás, co uznáte za vhodné.

 

Stromeček na zdi

Je to sice takový provizorní strom, ale je velmi nápaditý a zvládne ho vyrobit snad opravdu každý.

 

DIY strom

Tento alternativní strom je vlastně takovou koláží různých drobností, které najdete v přírodě, vzpomínek z prázdnin v podobě pohledů či úryvků článků, případně fotografií.  

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN RADY REDAKCE VÁNOCE 2018 VÁNOČNÍ STROM VÁNOČNÍ STROMEČEK ALTERNATIVNÍ STROMEČEK

Související články

Designer Elie Saab pracuje na projektu mrakodrapu v Dubaji

Tato spolupráce přinese nový rezidenční komplex v luxusním plážovém rezortu Emaar Beachfront v Dubaji. Módní návrhář Elie Saab se tak stane hlavním projektantem celého projektu.

Celý článek

Jak a k čemu (ne)nosit krátké topy nad pupík

Chcete nosit trendy trička nad pupík, ale nevíte s čím je sladit? Bojíte se, že vám tento trendy vzhled nebude sedět? Poradíme vám, jak rozhodně (ne)nosit krátká trička.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

5 trendů slunečních brýlí pro rok 2019

Přiznejte se, také patříte mezi ty, kteří nedokáží po většinu roku udělat bez brýlí ani krok? My ano. Proto vám přinášíme pět trendů, které si ihned zamilujete.

Celý článek

Jarní úklid: organizace šatníku

Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Celý článek

6 tipů, jaké šaty vybrat družičkám pro váš velký den

Pro každou z nás je nejdůležitější, jaké šaty na sebe vezmeme v náš velký den my samy. Proto jsou outfity ostatních svatebčanů často opomíjeny a podceňovány. Poradíme vám, jak vybrat ty správné šaty pro vaše družičky.

Celý článek

I čeští designéři mají své místo na italském Milan Design Week

Od 9. do 14. dubna 2019 můžete v Miláně spatřit díla českých designérů. Prezentují se zde šikovné české ručičky i to, kam se náš design posunul.

Celý článek

Kim Kardashian navrhla ve spolupráci s Carolinou Lemke futuristické sluneční brýle

Americká televizní osobnost Kim Kardashian navázala spolupráci s německou značkou slunečních brýlí Carolinou Lemke. Z kolaborace vzešly futuristické sluneční brýle v různo barevném provedení. 

Celý článek