dnes je 06.07.2020

Jak si ženy komplikují líčení aneb nejčastější faux pas make-up

Přidat na Seznam.cz
S make-upem by se mělo šetřit a dodržovat určité hranice. Existují konkrétní rady a tipy, které fungují na každou ženu. Jaké jsou nejhorší make-upy? A co by ženy měly vědět?

Nechcete mít obočí jako Brežněv a tváře jako Marfuša? Když si nanášíme make-up, musíte myslet na pár pravidel, které se nepřekračují. Například, když máte kouřové stíny v černé nebo tmavé barvě, rudá rtěnka nebude to pravé ořechové. Musíte vybrat jen jeden hlavní bod – tedy oči nebo rty a ten zvýraznit.

Pořádně rozetřít

Dalším problémem, kterého se dívky a ženy často dopouštějí, je silná linka mezi obličejem a krkem. Zaprvé, make-up musí skvěle ladit k vaší barvě pleti i vašemu tónu. Pořádně jej roztírejte a pozor na linii, kde vám končí tvář. Make up rozetřete i dolů na krk, aby nic nešlo poznat. A co je vůbec nejhorší? Obrázky mluví za vše...

Rtěnka a zuby

Není nic odpuzujícího než rtěnka na zubech. Dávejte si záležet na její aplikaci a pokud vám to zrovna dvakrát nejde, tak sáhněte raději po lesku. Čím tmavší a výraznější rtěnka, tím více přitahujete pozornost. Pozor na přirozené denní světlo, protože na něm je příliš vidět špatně nanesený make-up. Proto se naličte před zrcadlem, kde je dostatek světla, ať se vyhnete případným problémům.

Raději klasiku

Naše předposlední rada zní, že pokud máte paletku se stíny, ještě to neznamená, že je musíte použít všechny naráz. Jedinou výjimkou je extravagantní líčení nebo módní přehlídka. Míchání barev není snadné, a i zde platí pravidlo, méně je občas více. Váš obličej není duha. Pokud vám denní líčení trvá více než 30 minut, tak to určitě přeháníte. Raději dbejte na přirozenost a zkuste si všechny líčící kreace v poklidu domova. Pokud máte aknózní pleť a make-up prostě potřebujete, tak uberte na očích i rtech. Ať nepůsobíte zmalovaně. Pokud vám odličování trvá věčnost, tak používáte líčidel příliš.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE LÍČIT MAKE-UPU NEPODAŘENÝ MAKE-UP JAK SE SPRÁVNĚ MALOVAT TIPY REDAKCE

Související články

Zpověď redakce: Co nejvíce milujeme v našich domovech?

Každý známe ten pocit, kdy nám na určité věci záleží a máme k ní kladný vztah. Naše redakce plná žen se rozhodla ukázat své oblíbené věci a nechá vás nahlédnou do svého soukromí. Dozvíte se, která tráví nejvíce času v kuchyni, která je ponořená ve svých knihách nebo která si jen užívá chvíle pohody s kávou.

Celý článek

Proč nakupovat v second handech

Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Celý článek

Jak správně používat highlighter

Rozjasňovač neboli highlighter není tak oblíbený v našich kosmetických taštičkách jako například pudr. Ale chybět by neměl žádné ženě, jelikož dokonale rozzáří tvář. Díky rozjasňovači vypadáte svěží, odpočinutá se zdravou a lesklou pletí.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek

Navoňte se jako správná Francouzka aneb jak vonět celý den

Každá žena chce krásně vonět, ale výběrem toho vhodného parfému to nekončí. Důležité je především to, jak parfém správně aplikovat, aby vám co nejdéle vydržel. Pojďte se s námi podívat na tipy redakce.

Celý článek

Podzimní deprese? Jak si zlepšit náladu

Podzim je pro mnohé pouze pochmurné období bez slunce a radosti. Jak se na podzim dívat jinýma očima, a vlastně si ho i užít? Chcete zabránit podzimnímu splínu a depresím?

Celý článek

Jaké nové módní knihy byste si neměli nechat ujít?

Módní knihy jsou skvělou inspirací. Pokud se i vy chcete něco nového dozvědět, ale zároveň se podívat na spoustu zajímavých fotografií, určitě investujte do některé z těchto knižních novinek. Zaručeně vás nadchnou tak, jako nás.

Celý článek

Tip na výlet: Budapešť

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet za hranice, jedním z našich redakčních typů je maďarská metropole Budapešť. Okouzlující hlavní město, které si zamilujete i vy.

Celý článek