dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Jak správně pečovat o svou pleť v různém věku

Přidat na Seznam.cz
V každém věku má naše pleť odlišené požadavky a když je nebudeme dodržovat, tak se nám to brzy vymstí. Je potřeba myslet na správnou péči v každém věku. Jak o svou pleť pečujete vy?

Kůže je ten největší orgán lidského těla. Je důležité dodržovat hlavně pravidlo svaté trojice, tedy čistit pleť, hydratovat ráno i večer a chránit před sluncem. Co pleti určitě neprospívá? Mačkání pupínků, špinavý mobil u ucha, časté změny kosmetických produktů a spánek s make-upem.

Puberta útočí

První těžké období přichází v pubertě. To se nám pleť tak trochu mastí a je potřeba ji začít věnovat značnou péči. Někteří trpí silným akné, jiní zase mastnou nebo suchou pletí. Každá pleť je jiná a je nutné zjistit, co ta naše potřebuje. Používání vhodných kosmetických produktů určitě pomůže.

Krok dospělosti

Kolem 25. roku končí hormonální změny a pleť se uklidňuje. Ovlivňuje ji především životní styl, zdravá strava a objevují se první drobné známky jemných linek. Kolagen a pružnost začínají klesat přibližně o 1 % za rok. Je potřeba začít pleť vyživovat, dokud to jde. Sáhněte po kvalitních krémech i make-upech.

Co dodržovat

Po 30. roku se začínají metabolické procesy buněk zpomalovat a objevují se už drobné vrásky. Skvělým pomocníkem je kyselina hyaluronová, která zpomaluje stárnutí pleti. Přichází důležité období pro kvalitní výživu pleti. Můžete používat oleje, krémy pod oči nebo zázračná séra. Nezapomínejte na kvalitní spánek, sport i pestrý jídelníček. Není určitě od věci pravidelně navštěvovat kvalifikované kosmetičky.

Zralost přichází

Ve 40. letech ztrácí pleť elasticitu a vrásky jsou hlubší. Rozšiřují se žilky a dochází k dehydrataci pleti. Je vhodné nasadit anti-ageing péči každý den. V tomto věku jde bohužel i poznat, když se ráno nenamažete krémem. Je dobré používat vyživovací masky, které vám skvěle zvláční pleť.

Pleť po padesátce

Pleť prochází další důležitou fází a tou je menopauza. Tvoří se pigmentové skvrny, více vrásek, pleť se vysušuje a už nikdy nebude taková, jaká bývala. Stárnutí není snadné, ale každý se s tím musí vyrovnat po svém. Pleť po padesátce potřebuje více živin. Starejte se o svou pleť i zdraví, vše máme jen na omezenou dobu.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA ZDRAVÁ PLEŤ KOSMETIKA DENNÍ PÉČE PÉČE O PLEŤ

Související články

Bronzer, díky kterému budete vypadat jako brazilská bohyně

Bronzer je skvělý pomocník, který plně využijeme po celý rok. Jako mávnutím kouzelného proutku budete mít tvář štíhlejší a opálenější, přitom jeho aplikace nezabere mnoho času. Ovládněte kouzlo bronzeru, a budete vypadat jako brazilská bohyně.

Celý článek

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci s vlnami v hlavní roli

Honza Kořínek představil novou kolekci účesů s názvem Twenty20. V hlavní roli těchto účesů jsou krásné vlny a známý český kadeřník se nebojí hrát si ani s barvami.

Celý článek

Pihy všude kam se podíváš aneb proč jsou rusovlasí lidé výjimeční

Zrzavým lidem byla vždy věnovaná větší pozornost. Dříve se na ně nahlíželo jako na osoby s ďáblem v těle, dnes už víme, že jsou to pouze lidé s jinou barvou vlasů.

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Dopřejte svému tělu tu správnou výživu

Rok odstartoval a sním i mnohá předsevzetí o změně životního stylu. Ať už jste si nějaká předsevzala či naopak, zkuste rok 2020 začít se správnou péči o své tělo. Zaměřte se na složení a boj s vašimi nedostatky bude minulostí.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Vánoční dárky na poslední chvíli aneb když chybí inspirace

Pokud hledáte inspiraci na dárky, tak je ten nejvyšší čas. Začíná kolotoč nákupního šílenství a slev. Vymýšlení toho správného dárku není snadné, proto jsme vám sepsali některé základní body.

Celý článek