dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Jak správně vybrat řasenku?

Přidat na Seznam.cz
Malá tenká podlouhlá tyčinka se závitem a černým barvivem, kterou má téměř každá žena ve své kabelce nebo alespoň v koupelně na zrcadle. Co je to? Řasenka? Ano!

Většina z nás, co se líčení týče, používá minimálně alespoň řasenku. Princip jejího použití je jasný. Otevřete, naberete kartáčkem barvu a opatrně nanesete na řasy tak, aby se vám prodloužily a hezky natočily směrem vzhůru. Ne každá z nás ale ví, jaká řasenka je právě pro nás vhodná.

Pojďme se společně podívat, jaké řasenky jsou na trhu k dispozici! Značek kosmetiky je u nás k mání mnoho. A každá z těchto značek nabízí několik druhů řasenek. Začněme si pěkně po pořádku představovat typy řasenek.

1. Klasická
Klasická řasenka má za úkol řasy zvýraznit, dodat jim barvu a částečně je i natočit. Je ze všech typů nejlevnější, proto nečekejte, že objem i délka žasů bude závratně prodloužena.

2. 2v1
Neboli řasenka s dvěma kartáčky na svých koncích. Bílí kartáček s průhlednou tekutinou má za úkol řasy vyživit a prodloužit. Druhý kartáček již s klasickou černou barvou řasy zvýrazní a natočí.

3. S hřebínkem
Novějším typem řasenky je řasenka s hřebínkem místo kartáčku. Dle vlastních zkušeností musím pochválit. Hřebínek řasy nejen krásně natočí a prodlouží, ale hlavně pročeše a zamezuje tak slepování řas.

4. Zhušťovací a prodlužovaní
Klasické řasenky, které mají za úkol buď řasy zhustit nebo prodloužit.

5. Řasenka s ohebným hřebínkem
Nejnovější typem řasenek je řasenka s ohebným kartáčkem. Měla by se přizpůsobit přímo tvaru oka a řas a skvěle tak natočit a zvýraznit i ty nemenší řasy.

A nyní praktické rady na závěr! - Řasenku měňte alespoň jednou za půl roku - Pozor na zavírání řasenek! Nenechávejte ji zbytečně dlouho otevřenou. - Nikdy řasenku neřeďte vodou! Pamatujte, že ze zaschlé řasenky už nikdy nebude řasenka! - Snažte se řasenku kupovat vždy osobně, zapomeňte na e-shopy!

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Přidat na Seznam.cz
KOSMETIKA ŘASENKA LÍČENÍ ŘASY

Související články

7 jednoduchých tipů pro dokonalé letní líčení

V horkých letních dnech se nikomu z nás nechce používat příliš mnoho make-upu, ale pokud už se nalíčíme, chceme vypadat dobře během celého dne. Vyzkoušejte několik jednoduchých triků na letní líčení. 

Celý článek

Řasy až do nebe: nejlepší řasenky 2022

Vybrali jsme pro vás 7 řasenek, které se staly skutečnými bestsellery po celém světě.

Celý článek

Kočičí, liščí nebo štěněčí linky: jaký typ líčení sedne vašim očím

Líčení v oblasti očí je letitou disciplínou mnoha kosmetických poradců a influencerů. Trendem v používání tekutých očních linek je líčení tzv. kočičích očí, liščích očí a štěněčích očí. Poradíme, jaký typ je vhodný právě pro vaše oči.

Celý článek

Fixační sprej: vychytávka, která udrží váš make-up na správném místě

Fixační sprej je tou největší zbraní v taštičce na make-up každého vizážisty. Zaručený způsob, jak zajistit, aby se váš zářivý make-up v létě do oběda neroztekl, ale naopak zůstal na svém místě

Celý článek

ČESKÁ KOSMETIKA PO ROCE OPĚT VE SVĚTOVÉM FINÁLE

Česká přírodní kosmetika Ego Harmony je na trhu poměrně krátce. Přesto již poněkolikáté zaujala mezinárodní odborné poroty. Po loňském dvojnásobném úspěchu na světové soutěži Global Green Beauty Awards si společnost dvojnásobné zastoupení ve velkém finále vydobyla i letos v rámci patrně největší soutěže přírodní kosmetiky na světě, Pure Beauty Global Awards.

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

6 důvodů, proč vaše pleť potřebuje bílý kaviár nové řady Caviar Energy

Dopřejte své pleti luxus bílého kaviáru. Kaviár není v kosmetice žádným nováčkem a jeho silné antioxidační a omlazující účinky si pochvalují zejména dámy ve zralém věku. Proč je pro vaši pokožku dobrým pomocníkem, se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek