dnes je 18.10.2019 a svátek má Lukáš

Jak správně vyleštit kožené boty? Ruční péči nic nenahradí!

Přidat na Seznam.cz
Čisté a vyleštěné boty. Známka pravého muže, který dbá nejen o boty, ale zcela jistě i o sebe. S vhodnou péčí navíc prodloužíte jejich životnost až na desítky let! 

V dnešní uspěchané době lidé dávají přednost různým silikonem napuštěným houbičkám, které mají boty ochránit a vyleštit. Tento způsob ale nelze považovat za správný, a rozhodně vašim botám nepomůže k dlouhotrvající kráse.

Ba naopak 

Čištění botů je relax

Starý a osvědčený ruční způsob čištění bot. Dodáte jim ten správný a elegantní vzhled, který vám na oplátku dodá sebevědomí. Z leštění bot si zároveň udělejte ten pravý relax. Rituál s pěknou hudbou a kvalitní whisky. Prostě si tuto chvíli užijte! Leštění bot je trochu věda a trochu umění. Každý má svůj zaručený způsob, každý má svoje speciální triky. Základní péče o boty je ale stejná. Jak na to?   

Zbavte je nečistot

Nejprve je nutné boty očistit, zbavit prachu a drobných nečistot. Na ty běžné postačí pořádný klasický kartáč na boty. Máte-li boty tmavých i světlých barev, určitě si pořiďte kartáč kombinovaný. Pokud jsou boty špinavé od bláta či další špíny, omyjte je vodou. Nechejte je ale poté uschnout na napínácích na boty za pokojové teploty, aby vaše boty neztratily tvar. Pokud i tak najdete skvrny, které pouze vodou vyčistit nejdou, použijte hloubkový čistič. Ten ale nejprve otestujte na skrytém kousku vaší boty, zda nereaguje agresivně. 

Dodejte koženým botám živiny

Aby se kůže nevysušila a nepopraskala, je nutné nejprve vašim botám dodat živiny. Použijte kondicionér, který dokonale vyživí kůži na švech vašich kožených bot. Zároveň kondicionér slouží jako čistič, který odstraní zbytky starého krému. Doporučuje se používat jako základ pod vosky a krémy během pravidelného čištění bot. Asi to nejlepší, co si můžete na jejich očištění a zároveň vyživení pořídit, je krém od značky Saphir.

 

Ten správný oslňující lesk

Leštit boty můžete dvojím způsobem. Krém jim dodá jemný a sametový lesk. Po použití vosku a trochy vody se boty lesknou jako zrcadlo. Který způsob leštění bot si zvolíte vy, už je jen na vás. Čištění bot pomocí krému je jednodušší. Malou vrstvu krému na ně naneste malým aplikačním kartáčkem nebo hadříkem. Krém vyleštěte. Použít můžete i krém v odstínu vašich bot, kterým je dobarvíte. Zároveň se zbavíte rýh a škrábanců, které se při nošení bot běžně objevují.

Čištění bot pomocí vosku vyžaduje větší zkušenosti. Cvikem ale dosáhnete jejich dokonalého, zrcadlového lesku. Krouživými pohyby hadříku nanášejte tenkou vrstvu vosku. V kombinaci s menším množstvím vody dosáhnete ještě dokonalejšího lesku. Pokud se úplně nedaří lesku docílit, může to být právě nedostatkem, nebo přebytkem vody či vosku. Správný poměr je o zkušenostech.

Rady na závěr 

Pokud nemáte čas na leštění a boty jsou špinavé, před odchodem z domu je v rychlosti přejeďte kartáčem. Jestli chcete mít boty upravené, ale ne křečovitě, klidně nechejte okopané hrany bot. To jim dodá na ležérnosti.

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
GENTLEPORT GENTLEMAN PÁNSKÁ OBUV KRÉM NA BOTY PÉČE O BOTY

Související články

Zlínské boty Vasky oslavují třetí výročí

Obuvnickou tradici, kterou ve Zlíně před více než sto lety započal Tomáš Baťa, následuje jednadvacetiletý podnikatel Václav Staněk. Ke tříletému výročí značky vznikla limitovaná kolekce tří nejoblíbenějších modelů.

Celý článek

Další společná streetwear kolekce značek PUMA a KARL LAGERFELD

Nové střihy, precizní technické detaily a vysoce kvalitní materiály zastupují novou a svěží streetwear kolekci pro muže i ženy z rukou dvou ikonických značek.

Celý článek

Upcyklované tenisky značky Converse jsou ohleduplné i pohodlné

I značka Converse stále zlepšuje své metody výroby, aby se ještě více přiblížila k životnímu prostředí. Vypovídá o tom také nová kolekce s názvem Renew.

Celý článek

Footshop míří v Česku za svými fanoušky

Do Footshopu to nikdy nebylo blíž. Olomouc, Zlín, Brno a České Budějovice. Do těchto měst zavítá Footshop tým se speciálním pop-up storem, aby i lidé mimo metropoli mohli nasát jedinečnou atmosféru, kterou lze zažít právě jen při návštěvě některého z Footshop obchodů. 

Celý článek

Podzimní kampaň značky Baťa s ambasadory Taťánou a Ondřejem Gregor Brzobohatými upřímně pobaví

Baťa svou novou kampaní připomíná klientům nejenom to, že si u něj najde každý zákazník široké portfolio obuvi, napříč všemi generacemi, ale zejména to, že obměňuje a doplňuje nové produkty každý týden po celou sezónu.

Celý článek

Sportovní značka PUMA našla inspiraci v zemské gravitaci

Pro tuto kampaň si PUMA přizvala oblíbeného zpěváka Bena Cristovao, který ukazuje možnost, jak se s teniskami PUMA RS 9.8 vydat až za své hranice, třeba právě na měsíc.

Celý článek

V čem si vyšlápnout do slunného počasí? Aneb tipy na jarní obutí

A je tu květen, čas lásky, rozkvetlých stromů a sluncem zalitého počasí. Možná až na malé odchylky v předpovědích. V čem do takového počasí šlápnout, aby vám bylo pohodlně a zároveň trendy?

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek