dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Jak správně vyleštit kožené boty? Ruční péči nic nenahradí!

Čisté a vyleštěné boty. Známka pravého muže, který dbá nejen o boty, ale zcela jistě i o sebe. S vhodnou péčí navíc prodloužíte jejich životnost až na desítky let! 

V dnešní uspěchané době lidé dávají přednost různým silikonem napuštěným houbičkám, které mají boty ochránit a vyleštit. Tento způsob ale nelze považovat za správný, a rozhodně vašim botám nepomůže k dlouhotrvající kráse.

Ba naopak 

Čištění botů je relax

Starý a osvědčený ruční způsob čištění bot. Dodáte jim ten správný a elegantní vzhled, který vám na oplátku dodá sebevědomí. Z leštění bot si zároveň udělejte ten pravý relax. Rituál s pěknou hudbou a kvalitní whisky. Prostě si tuto chvíli užijte! Leštění bot je trochu věda a trochu umění. Každý má svůj zaručený způsob, každý má svoje speciální triky. Základní péče o boty je ale stejná. Jak na to?   

Zbavte je nečistot

Nejprve je nutné boty očistit, zbavit prachu a drobných nečistot. Na ty běžné postačí pořádný klasický kartáč na boty. Máte-li boty tmavých i světlých barev, určitě si pořiďte kartáč kombinovaný. Pokud jsou boty špinavé od bláta či další špíny, omyjte je vodou. Nechejte je ale poté uschnout na napínácích na boty za pokojové teploty, aby vaše boty neztratily tvar. Pokud i tak najdete skvrny, které pouze vodou vyčistit nejdou, použijte hloubkový čistič. Ten ale nejprve otestujte na skrytém kousku vaší boty, zda nereaguje agresivně. 

Dodejte koženým botám živiny

Aby se kůže nevysušila a nepopraskala, je nutné nejprve vašim botám dodat živiny. Použijte kondicionér, který dokonale vyživí kůži na švech vašich kožených bot. Zároveň kondicionér slouží jako čistič, který odstraní zbytky starého krému. Doporučuje se používat jako základ pod vosky a krémy během pravidelného čištění bot. Asi to nejlepší, co si můžete na jejich očištění a zároveň vyživení pořídit, je krém od značky Saphir.

 

Ten správný oslňující lesk

Leštit boty můžete dvojím způsobem. Krém jim dodá jemný a sametový lesk. Po použití vosku a trochy vody se boty lesknou jako zrcadlo. Který způsob leštění bot si zvolíte vy, už je jen na vás. Čištění bot pomocí krému je jednodušší. Malou vrstvu krému na ně naneste malým aplikačním kartáčkem nebo hadříkem. Krém vyleštěte. Použít můžete i krém v odstínu vašich bot, kterým je dobarvíte. Zároveň se zbavíte rýh a škrábanců, které se při nošení bot běžně objevují.

Čištění bot pomocí vosku vyžaduje větší zkušenosti. Cvikem ale dosáhnete jejich dokonalého, zrcadlového lesku. Krouživými pohyby hadříku nanášejte tenkou vrstvu vosku. V kombinaci s menším množstvím vody dosáhnete ještě dokonalejšího lesku. Pokud se úplně nedaří lesku docílit, může to být právě nedostatkem, nebo přebytkem vody či vosku. Správný poměr je o zkušenostech.

Rady na závěr 

Pokud nemáte čas na leštění a boty jsou špinavé, před odchodem z domu je v rychlosti přejeďte kartáčem. Jestli chcete mít boty upravené, ale ne křečovitě, klidně nechejte okopané hrany bot. To jim dodá na ležérnosti.

 

 

 

 

GENTLEPORT GENTLEMAN PÁNSKÁ OBUV KRÉM NA BOTY PÉČE O BOTY

Související články

Miley Cyrus a třpytivé Converse přináší zářivou spolupráci

Zpěvačka Miley Cyrus se stala novou osobností, která se postavila za návrhářské prkno tenisek Converse.

Celý článek

Umění šampiónů a surrealismus spojily Nike, Converse a Jordan dohromady

Nevšední provedení nové kampaně, která spojuje tři sportovní velikány, čerpá ze surrealismu. A poměrně úspěšně.

Celý článek

Tenisky ze spojení JW Anderson x Converse stojí za pozornost

Odvážné ztvárnění kontrastů ve spojení s ikonickou značkou Converse v podání provokativního návrháře J. W. Andersona stojí minimálně za podívanou.

Celý článek

Móda.cz nechyběla na fešácké GENSTER párty

Redakce Móda.cz si užila příjemnou párty značky GENSTER. Co na ní bylo nejlepší? Byla plná pravých gentlemanů.

Celý článek

Gentleman v podání důstojníka je vyjádřením podzimu u Giorgio Armani

Kolekce zahalující muže do vzpomínek, dobrodružství a vojenského stylu je tou, kterou představila značka Giorgio Armani pro podzim 2018.

Celý článek

Gentlemanů není nikdy dost!

A v Čechách jich opravdu moc nemáme... I když musím uznat, že se blýská na lepší časy a situace se zlepšuje. To, co maminky zanedbaly, se snaží dohnat samotní chlapi, uff!  

Celý článek

Co odvážného pro podzimní kolekci připravili v Salamandru

Redakce magazínu Moda.cz hledala inspiraci pro naše čtenáře na tento podzim a proto přijala pozvání prodejce značkové obuvi. Podzimní trendy pro letošní podzimní kolekci Salamandru velí jediné - červené, rudé i vínové se nevzdávejte ani v sychravém počasí!

Celý článek

Modelka Kati Nescher pro novou kampaň Jimmy Choo

Jimmy Choo oslavuje své londýnské dědictví spuštěním nové kampaně pro podzim a zimu roku 2017.

Celý článek