dnes je 04.07.2020 a svátek má Prokop

Jak vybrat kvalitní podzimní bundu?

Přidat na Seznam.cz
Podzim se kvapem blíží. Netřeba zdůrazňovat, že nedílnou součástí těchto měsíců je déšť a studený vítr. Tomu se samozřejmě musí přizpůsobit i náš šatník. V něm by přitom rozhodně neměla chybět kvalitní podzimní bunda.

VÝBĚR BUNDY KROK ZA KROKEM

Aktuálně se již v módě definitivně smazávají rozdíly mezi muži a ženami. Ta tam je doba, kdy se bralo jako samozřejmost, že žena se chce především líbit, zatímco muž je spíše orientován na praktickou stránku věci. Každý již chce zkrátka oblečení, které bude líbivé a zároveň bude přesně plnit svůj účel. Tomu také odpovídá současná nabídka. Vybrat vhodnou podzimní bundu tedy může být složité, neboť k dispozici je obrovské množství produktů. Na co se tedy soustředit při nákupu?

  • Materiál. Možná se budete divit, ale na tomto kritériu opravdu záleží. Mnoho bund na podzim je vyrobeno z kvalitních materiálů, tedy nekoupíte-li si větrovku na tržnici za pár stovek. Soustřeďte se tedy zejména na nepromokavost, což je opravdu velmi důležité.

  • Pohodlí. Každý druh oblečení vám musí především sedět. Vzhled je tedy minimálně na druhém místě. Pokud vás bude podzimní bunda jakkoli omezovat, zřejmě nebude dostatečnou náplastí skutečnost, že se za vámi bude na ulici kdekdo otáčet.

  • Kde nakoupit? S předchozím bodem je spojena otázka, zda lze koupit dokonale padnoucí bundu na internetu. Ačkoli má takový nákup deficit v podobě nemožnosti zvolený kus vyzkoušet, je pohodlnější a mnohdy i levnější.

  • Pořizovací ceny. Zůstaneme-li u finanční stránky, nákup na internetu představuje skutečně zajímavé řešení. Pokud navíc využijete slevovou akci některého e-shopu, lze ušetřit výrazně. Weby jako Kuponer.cz navíc jednotlivé slevy evidují, takže je nemusíte pracně hledat.

  • Účel. V ideálním případě byste měli mít hned několik bund, což je ale finančně náročné a ne vždy možné. Proto si je před nákupem nutné ujasnit, k jakému účelu ji budete nejvíce používat, tedy zda do práce, pro běžné nošení ve volném čase nebo ke sportovním aktivitám.

  • Vizuální stránka. Možná z předešlých řádků vyznívá, že vzhled není důležitý, ale opak je pravdou. Při výběru podzimní bundy tedy zohledněte i její střih a barevné provedení. Je pouze na vás, zda bude zvolený model působit elegantně, nevázaně či extravagantně.

  • Další faktory. Podstatných kritérii je daleko více. Můžete se např. zaměřit na to, kolik má daná bunda kapes, zipů, zda má (odepínací) kapuci apod. Vzhledem k tomu, že ji lze nosit i na jaře, tak na závěr nezbývá, než konstatovat, že si s nákupem musíte dát opravdovou práci.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PODZIMNÍ BUNDA PODZIM 2016 TIPY A TRIKY RADY REDAKCE KNIHA FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ TO JSEM JÁ

Související články

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Celý článek

Letní kousky, ve kterých se blýsknete i na dovolené v tuzemsku

Letošní dovolená možná bude trochu jiná než ty předešlé, ale nic to nemění na tom, že si ji jistě všichni i tak užijeme. Co si tedy letos pořídit na dovolenou po tuzemsku nebo i k moři.

Celý článek