dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Jak vybrat kvalitní podzimní bundu?

Přidat na Seznam.cz
Podzim se kvapem blíží. Netřeba zdůrazňovat, že nedílnou součástí těchto měsíců je déšť a studený vítr. Tomu se samozřejmě musí přizpůsobit i náš šatník. V něm by přitom rozhodně neměla chybět kvalitní podzimní bunda.

VÝBĚR BUNDY KROK ZA KROKEM

Aktuálně se již v módě definitivně smazávají rozdíly mezi muži a ženami. Ta tam je doba, kdy se bralo jako samozřejmost, že žena se chce především líbit, zatímco muž je spíše orientován na praktickou stránku věci. Každý již chce zkrátka oblečení, které bude líbivé a zároveň bude přesně plnit svůj účel. Tomu také odpovídá současná nabídka. Vybrat vhodnou podzimní bundu tedy může být složité, neboť k dispozici je obrovské množství produktů. Na co se tedy soustředit při nákupu?

  • Materiál. Možná se budete divit, ale na tomto kritériu opravdu záleží. Mnoho bund na podzim je vyrobeno z kvalitních materiálů, tedy nekoupíte-li si větrovku na tržnici za pár stovek. Soustřeďte se tedy zejména na nepromokavost, což je opravdu velmi důležité.

  • Pohodlí. Každý druh oblečení vám musí především sedět. Vzhled je tedy minimálně na druhém místě. Pokud vás bude podzimní bunda jakkoli omezovat, zřejmě nebude dostatečnou náplastí skutečnost, že se za vámi bude na ulici kdekdo otáčet.

  • Kde nakoupit? S předchozím bodem je spojena otázka, zda lze koupit dokonale padnoucí bundu na internetu. Ačkoli má takový nákup deficit v podobě nemožnosti zvolený kus vyzkoušet, je pohodlnější a mnohdy i levnější.

  • Pořizovací ceny. Zůstaneme-li u finanční stránky, nákup na internetu představuje skutečně zajímavé řešení. Pokud navíc využijete slevovou akci některého e-shopu, lze ušetřit výrazně. Weby jako Kuponer.cz navíc jednotlivé slevy evidují, takže je nemusíte pracně hledat.

  • Účel. V ideálním případě byste měli mít hned několik bund, což je ale finančně náročné a ne vždy možné. Proto si je před nákupem nutné ujasnit, k jakému účelu ji budete nejvíce používat, tedy zda do práce, pro běžné nošení ve volném čase nebo ke sportovním aktivitám.

  • Vizuální stránka. Možná z předešlých řádků vyznívá, že vzhled není důležitý, ale opak je pravdou. Při výběru podzimní bundy tedy zohledněte i její střih a barevné provedení. Je pouze na vás, zda bude zvolený model působit elegantně, nevázaně či extravagantně.

  • Další faktory. Podstatných kritérii je daleko více. Můžete se např. zaměřit na to, kolik má daná bunda kapes, zipů, zda má (odepínací) kapuci apod. Vzhledem k tomu, že ji lze nosit i na jaře, tak na závěr nezbývá, než konstatovat, že si s nákupem musíte dát opravdovou práci.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PODZIMNÍ BUNDA PODZIM 2016 TIPY A TRIKY RADY REDAKCE KNIHA FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ TO JSEM JÁ

Související články

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek