dnes je 06.12.2019 a svátek má Mikuláš

Jak vybrat kvalitní podzimní bundu?

Přidat na Seznam.cz
Podzim se kvapem blíží. Netřeba zdůrazňovat, že nedílnou součástí těchto měsíců je déšť a studený vítr. Tomu se samozřejmě musí přizpůsobit i náš šatník. V něm by přitom rozhodně neměla chybět kvalitní podzimní bunda.

VÝBĚR BUNDY KROK ZA KROKEM

Aktuálně se již v módě definitivně smazávají rozdíly mezi muži a ženami. Ta tam je doba, kdy se bralo jako samozřejmost, že žena se chce především líbit, zatímco muž je spíše orientován na praktickou stránku věci. Každý již chce zkrátka oblečení, které bude líbivé a zároveň bude přesně plnit svůj účel. Tomu také odpovídá současná nabídka. Vybrat vhodnou podzimní bundu tedy může být složité, neboť k dispozici je obrovské množství produktů. Na co se tedy soustředit při nákupu?

  • Materiál. Možná se budete divit, ale na tomto kritériu opravdu záleží. Mnoho bund na podzim je vyrobeno z kvalitních materiálů, tedy nekoupíte-li si větrovku na tržnici za pár stovek. Soustřeďte se tedy zejména na nepromokavost, což je opravdu velmi důležité.

  • Pohodlí. Každý druh oblečení vám musí především sedět. Vzhled je tedy minimálně na druhém místě. Pokud vás bude podzimní bunda jakkoli omezovat, zřejmě nebude dostatečnou náplastí skutečnost, že se za vámi bude na ulici kdekdo otáčet.

  • Kde nakoupit? S předchozím bodem je spojena otázka, zda lze koupit dokonale padnoucí bundu na internetu. Ačkoli má takový nákup deficit v podobě nemožnosti zvolený kus vyzkoušet, je pohodlnější a mnohdy i levnější.

  • Pořizovací ceny. Zůstaneme-li u finanční stránky, nákup na internetu představuje skutečně zajímavé řešení. Pokud navíc využijete slevovou akci některého e-shopu, lze ušetřit výrazně. Weby jako Kuponer.cz navíc jednotlivé slevy evidují, takže je nemusíte pracně hledat.

  • Účel. V ideálním případě byste měli mít hned několik bund, což je ale finančně náročné a ne vždy možné. Proto si je před nákupem nutné ujasnit, k jakému účelu ji budete nejvíce používat, tedy zda do práce, pro běžné nošení ve volném čase nebo ke sportovním aktivitám.

  • Vizuální stránka. Možná z předešlých řádků vyznívá, že vzhled není důležitý, ale opak je pravdou. Při výběru podzimní bundy tedy zohledněte i její střih a barevné provedení. Je pouze na vás, zda bude zvolený model působit elegantně, nevázaně či extravagantně.

  • Další faktory. Podstatných kritérii je daleko více. Můžete se např. zaměřit na to, kolik má daná bunda kapes, zipů, zda má (odepínací) kapuci apod. Vzhledem k tomu, že ji lze nosit i na jaře, tak na závěr nezbývá, než konstatovat, že si s nákupem musíte dát opravdovou práci.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PODZIMNÍ BUNDA PODZIM 2016 TIPY A TRIKY RADY REDAKCE KNIHA FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ TO JSEM JÁ

Související články

Jak vypadá indikátor úspěchu a neúspěchu nejen z pohledu módy

Každý ve svém životě po něčem touží. Někdo chce být úspěšný obchodník, jiný zase uznávaný malíř a některé ženy chtějí být prostě mámou. Ať už je naše cesta jakákoliv, tak úspěšní a neúspěšní lidé se od sebe velmi liší.

Celý článek
ANNA Anna

Tip na skvělý dárek: originální barevné čepice a čelenky české značky Anna Anna!

Přemýšlíte každý rok, co zajímavého a hezkého dát svým blízkým nebo těm, kteří už „všechno mají”? Máme pro vás tip na zcela originální dárek, který je krásný, cenově dostupný, a ještě podpoříte českou řemeslnou výrobu.

Celý článek

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Celý článek

Zajímavá historie spodního prádla

Spodní prádlo je běžnou součástí šatníku každého z nás. Ale jak to celé vlastně začalo? Pojďte se s námi podívat do historie ženského spodního prádla.

Celý článek

Čeští olympionici budou v Japonsku reprezentovat v kolekci, kterou inspirovala gymnastika v popředí s Věrou Čáslavskou

Limitovaná kolekce vznikla nejenom pro české reprezentanty, ale také pro jejich fanoušky. Nápis Czech Republic má i svůj japonský ekvivalent.

Celý článek

Prosinec ve smyslu vzorovaných must haves kousků!

Jistě už chystáte dětem nadílku na Mikuláše a pomalu dokupujete vánoční dárky. Na chvíli se však zastavte a mrkněte, co by v šatníku pro tuto zimu nemělo chybět právě vám, prosincem počínaje…

Celý článek

Oblečení na svah, které opravdu stojí za to! Co na sebe na lyže či snowboard?

Chystáte se letos na lyže nebo přemýšlíte, jakou výbavu na sjezdovku nakoupit pod stromeček? Máme pro vás několik tipů na mrazuvzdorné oblečení pro vás i vaši drahou polovičku. Takhle si svůj oblíbený svařák či jiný horký nápoj na svahu vychutnáte v teple a ještě stylově.

Celý článek

Styl ze seriálu Sex ve městě, aneb podle které z hrdinek se obléknete?

Příběhy čtyř krásek ze seriálu Sex ve městě zná asi každý. Nádherné šaty, drinky, muži a móda. Který styl oblékání vám sedí nejvíce?

Celý článek