dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Jak využít krásu a sílu mramoru v interiéru?

Přidat na Seznam.cz
Mramor je využíván po staletí a pořád nepřestává být in. Existuje mnoho způsobů, jak tento elegantní materiál ve vaší domácnosti využít, podívejte se, jaké to jsou!

Část stěn nebo podlah

V tomto případě si vyberte pouze jedno. Pokud byste si vybrali mramorové obložení, není již dobré mít mramorovou podlahu, bylo by mramoru až moc a dům či byt by působil moc chladně. Myslete také na to, že mramor je kámen, takže bude studený. Bílé chlupaté koberečky se k němu budou skvěle hodit.

Pracovní desky

Pracovní desky vypadají luxusně, ale jsou horší na údržbu. Dají se při ušpinění (které je v kuchyni běžné) lehce otřít, ale opatrně například na kyseliny, které jsou z ovoce. Při správné údržbě se nemusíte bát poškození. Můžete také dát šanci jak pracovní desce z mramoru, tak i obložení kuchyňské linky. Toto spojení vypadá velkolepě.  

Dekorace

Vázy, svícny nebo květináče jsou jen některé z možností na mramorové dekorace. Nebývají tak drahé, jako samotný mramor, ale přesto vypadají skvěle a dodají vašemu bydlení styl! Pokud ráda podporujete různé české designéry, najdete mnoho značek, které mramorové dekorace vyrábí.

Nádobí

Nemusíte mít spoustu peněz ani na mramorové nádobí. Pokud si pořídíte sadu mramorového nádobí, budete maximálně v trendu. Nádobí nejčastěji najdete z keramiky nebo porcelánu, které má pouze imitaci mramoru. V nabídce je mnoho druhů od růžového mramoru, bílého až po černý.

Sprchový kout

Přírodní kameny jako je mramor, jsou ekologicky šetrné materiály a velice moderní. Pro mramor je skvělé využití ve vlhkých prostorech, takže koupelna je pro jeho využití jako stvořená.

Konferenční stolky

Mramorový konferenční stolek je skvělou volbou pro váš dům, protože není potřeba žádných tácků ani prostírání. Pokud ho polijete, není problém ho utřít vlhkým hadříkem. Můžete na něj dát například zlaté nebo černé dekorace, jako jsou třeba svícny, protože takové barvy na mramoru krásně vyniknou.

Krby

Mramorový krb dodává interiéru mnohem víc než jen útulné místo, u kterého se můžete uvelebit. Dává vašemu domovu sofistikovanost a váš dům bude vypadat velice elegantně. Navíc je mramor schopen odolat žáru ohně.

pinterest.com, contemporist.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN MRAMOR TIP BYDLENÍ DEKORACE KUCHYŇ KOUPELNA LUXUS DUM BYT MRAMOROVÉ DOPLŇKY

Související články

40 let kýče a elegance připravila galerie Vitra Design

Výstava „Memphis: 40 let kýče a elegance" přinese jeden z nejzvláštnějších úkazů, které se v posledních desetiletích ve světě designu objevily.

Celý článek

Kabelky LIBERTA návrhářky Jitky Klett skrývají krásný příběh

To, co začalo před šesti lety v New Yorku, pokračuje dnes v Česku. Propracovaný design a prvotřídní materiál jsou spojením, které najdete v kabelkách LIBERTA značky Jitka Klett.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Bytové doplňky: Jak jednoduše a levně oživit váš domov

Posledních pár měsíců jsme trávili doma mnohem více času než kdykoli předtím, a tak spousta z nás začala o svůj domov mnohem více pečovat. Zvelebovat a upravovat.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

Značka, která jejími slovy vznikla z lásky k tvoření, již funguje třetím rokem a nabízí na svém e-shopu nejen půvabné hrací kolotoče nad postýlku, ale také dřevěné hrazdičky s hračkami, barevné variace kousátek či originální dekorativní dřevěná světla.

Celý článek