dnes je 16.01.2022 a svátek má Ctirad

Jak vzít život do vlastních rukou

Přidat na Seznam.cz
Líbí se nám přísloví, které říká, že každý jsme strůjce svého štěstí, tak proč je tolik lidí nešťastných? Máte pocit, že vám život utíká mezi prsty a vy jste nic nestihli? Tak to změňte.

zdroj: pexels.com

To nejcennější, co v životě máme je čas. Jak s ním naložíte je na každém z vás, teď je otázka, jak správně ho využít. Každý zná ten pocit, když nemá dobrý den, nic mu nejde od ruky a do života přijdou nevítané situace. Jak vzít život do vlastních rukou?

Zažehněte jiskru

I když je jednoduché přečíst pár vět, tak obsah mluví o opaku. Pokud chcete být šťastní a mít pod kontrolou svůj život, pak mu musíte dát důvod. Ten pocit, který vás nakopne vstávat do práce a užít si, pokud možno, každý den. Najít tu jiskru, která u vás zažehne oheň a vy budete šťastní a spokojení.

zdroj: pexels.com

Jak postupovat

Napište si na papír všechny svá přání, sny a cíle. Vše, co vás jen napadne. Jaká je vaše vášeň? Co chcete od života? Mít jinou práci, založit rodinu, zkusit podnikat, chodit více do přírody, začít cvičit, procestovat exotické země, přestěhovat se? Všechno si to napište a hned vedle toho důvody, proč jste se do toho ještě nepustili. Co vás zastavilo? Nedostatek času, peněz nebo strach?

zdroj: pexels.com

Chce to změnu

Každá nová věc nebo situace je ve vašem životě vystoupení z komfortní zóny, takže je jasné, že to zpočátku bude velmi těžké. Ale pokud neseberete odvahu a něco nezměníte, tak budete stále v té stejné situaci. Nic není hned! Nezapomínejte, že žádné skvělé věci se nestanou přes noc. Proto to chce hodně odvahy, píle a především trpělivosti. Obklopte se pozitivním myšlením a pokud máte svého partnera, tak se mu svěřte se svými myšlenkami, plány a sny. Více hlav víc ví a také pomůže. Začněte pomalými krůčky, než se naučíte chodit. Změna je vždy děsivá, ale to, co může přijít po ní, už opravdu stojí za to. Vezměte svůj život pevně do svých rukou a už jej nepouštějte. Pochlubte se, jaké jsou vaše sny?

zdroj: pexels.com

Přidat na Seznam.cz
ŽIVOT DO VLASTNÍCH RUKOU SPOKOJENÝ ŽIVOT STYL ŽIVOTA RADOST PLÁNY SNY JAK SI PLNIT SNY CÍLE

Související články

Mají novoroční předsevzetí smysl, nebo nás čeká neúspěch

Rok se s rokem sešel a opět tu máme první lednové dny, kdy většina lidí plánuje a sní o novém roce. Buď patříte do skupiny plánovačů nebo skeptiků. Mají novoroční předsevzetí vůbec smysl?

Celý článek

10 důvodů, proč je dobré mít diář

Vstupte do nového roku 2021 pravou nohou a zároveň stylově. Snad se nadcházející rok vydaří lépe, ten předchozí a se správným diářem to jen podpoříte.

Celý článek

Vánoce ve znamení pomoci

Vánoce jsou ideálním obdobím na to, abychom se alespoň na chvilku zastavili a věnovali svůj čas sobě a rodině. Ovšem je mezi námi spousta těch, kteří by si to moc přáli, ale buď už rodinu nemají nebo s ní bohužel nemohou být.

Celý článek

Vánoční dárky na poslední chvíli aneb když chybí inspirace

Pokud hledáte inspiraci na dárky, tak je ten nejvyšší čas. Začíná kolotoč nákupního šílenství a slev. Vymýšlení toho správného dárku není snadné, proto jsme vám sepsali některé základní body.

Celý článek