dnes je 16.08.2022 a svátek má Jáchym

Jak zvládat home-office a stylově si zařídit pracovnu

Přidat na Seznam.cz
Pracovat z domova není snadné, i když se na první pohled zdá, že je to ideální práce. Nemusíte vstávat brzo, oblékat se a představa vypadá asi tak, že v teple sedíte v posteli s notebookem na klíně. Realita je většinou jiná. Je potřeba si domácí prostředí přeměnit na vkusnou pracovnu, kde se budete cítit dobře.

Home-office se čím dál víc rozšiřuje do povědomí a už nezní jako sprosté slovo. Z domova může pracovat prakticky každý, jediné, co k tomu potřebujete, je internet, počítač nebo notebook, a především silná vůle.

Různé profese

Mezi nejčastější home-office povolání patří například asistent, copywriter, programátor, účetní, designér, bloger, spisovatel, správce sociálních sítí nebo jakýkoliv podnikatel či freelancer. Obecně takzvaný „externista“.

Výhody a nevýhody

Práce z domu není tak snadná, jak se může zdát. Jedinec musí mít dostatek pevné vůle, motivace a řádu. Domov je pro nás většinou místo bezpečí a odpočinku, nikoliv práce. Proto je potřeba si doma vytvořit dojem pracoviště. Měli byste také myslet na to, že práce z domova je tak trochu osamělá. Nemáte denně kontakt s kolegy, ale to je občas i výhodou.

Tipy od nás

Většinou se doporučuje vstát v nějakou rozumnou dobu, ale aby vám to zároveň bylo příjemné. Ať už jste muž nebo žena nachystejte se stejně, jako byste šli do práce. Vyčistěte si zuby, najezte se a převlékněte si pyžamo. Vaše tělo se připraví do pracovního procesu a nebudete tolik usínat. Práce z domova má i své výhody. Můžete si dělat, co jen chcete, uvařit si jídlo, dát si další kávu nebo si i na chvíli odpočinout. Celý time management je jen na vás.

Stylová pracovna

A jak si tedy zařídit pracovničku nebo alespoň pracovní prostor? Na stole nesmí chybět počítač, blok, diář, káva a propiska. Ostatní je jen na vás. Máte rádi květiny? Potřebujete nějaké spisy a složky po ruce? Ať už si zařídíte své pracovní místo jakkoliv, tak nejdůležitější je, abyste se tam cítili pohodlně. Využijte dekorace, světlo i různé organizéry. A co barva? Bílá je klasika, která nikdy nezklameme. Modrá a zelená uklidňuje mysl, červená je příliš agresivní, volte raději méně výrazné barvy.

Zdroj foto: Pixbay.com, Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN PRACOVNA PRACOVNÍ PROSTOR stylove HOME OFFICE JAK SI ZAŘÍDIT PRACOVNU STYLOVÁ PRACOVNA

Související články

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Začátek nového roku přináší stylové vychytávky do vaší kanceláře

Jaké zajímavé kousky můžete pořídit do své kanceláře? Pracujete z domu nebo potřebujete vyzdobit pracovní stůl? Pak vás bude zajímat dnešní článek. Není totiž nic horšího než nudná kancelář.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek