dnes je 16.01.2022 a svátek má Ctirad

Jak zvládat home-office a stylově si zařídit pracovnu

Přidat na Seznam.cz
Pracovat z domova není snadné, i když se na první pohled zdá, že je to ideální práce. Nemusíte vstávat brzo, oblékat se a představa vypadá asi tak, že v teple sedíte v posteli s notebookem na klíně. Realita je většinou jiná. Je potřeba si domácí prostředí přeměnit na vkusnou pracovnu, kde se budete cítit dobře.

Home-office se čím dál víc rozšiřuje do povědomí a už nezní jako sprosté slovo. Z domova může pracovat prakticky každý, jediné, co k tomu potřebujete, je internet, počítač nebo notebook, a především silná vůle.

Různé profese

Mezi nejčastější home-office povolání patří například asistent, copywriter, programátor, účetní, designér, bloger, spisovatel, správce sociálních sítí nebo jakýkoliv podnikatel či freelancer. Obecně takzvaný „externista“.

Výhody a nevýhody

Práce z domu není tak snadná, jak se může zdát. Jedinec musí mít dostatek pevné vůle, motivace a řádu. Domov je pro nás většinou místo bezpečí a odpočinku, nikoliv práce. Proto je potřeba si doma vytvořit dojem pracoviště. Měli byste také myslet na to, že práce z domova je tak trochu osamělá. Nemáte denně kontakt s kolegy, ale to je občas i výhodou.

Tipy od nás

Většinou se doporučuje vstát v nějakou rozumnou dobu, ale aby vám to zároveň bylo příjemné. Ať už jste muž nebo žena nachystejte se stejně, jako byste šli do práce. Vyčistěte si zuby, najezte se a převlékněte si pyžamo. Vaše tělo se připraví do pracovního procesu a nebudete tolik usínat. Práce z domova má i své výhody. Můžete si dělat, co jen chcete, uvařit si jídlo, dát si další kávu nebo si i na chvíli odpočinout. Celý time management je jen na vás.

Stylová pracovna

A jak si tedy zařídit pracovničku nebo alespoň pracovní prostor? Na stole nesmí chybět počítač, blok, diář, káva a propiska. Ostatní je jen na vás. Máte rádi květiny? Potřebujete nějaké spisy a složky po ruce? Ať už si zařídíte své pracovní místo jakkoliv, tak nejdůležitější je, abyste se tam cítili pohodlně. Využijte dekorace, světlo i různé organizéry. A co barva? Bílá je klasika, která nikdy nezklameme. Modrá a zelená uklidňuje mysl, červená je příliš agresivní, volte raději méně výrazné barvy.

Zdroj foto: Pixbay.com, Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN PRACOVNA PRACOVNÍ PROSTOR stylove HOME OFFICE JAK SI ZAŘÍDIT PRACOVNU STYLOVÁ PRACOVNA

Související články

Začátek nového roku přináší stylové vychytávky do vaší kanceláře

Jaké zajímavé kousky můžete pořídit do své kanceláře? Pracujete z domu nebo potřebujete vyzdobit pracovní stůl? Pak vás bude zajímat dnešní článek. Není totiž nic horšího než nudná kancelář.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Interiérový design má velký vliv na psychickou pohodu a po období, kdy jsme na delší dobu uvízli ve svých domovech, si to uvědomujeme mnohem intenzivněji. Pokud nás pandemie něco naučila, je to hlubší poznání toho, že náš domov je náš hrad a oáza.

Celý článek

Oslavte sváteční chvíle s novinkami od značek Moët a Hennessy

Šampaňský dům Moët&Chandon a značka prémiového koňaku Hennessy si pro nadcházející oslavy vánočních svátků a nového roku přichystaly hned několik novinek, díky kterým budou letošní Vánoce o něco kouzelnější!

Celý článek

Apartmán Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě si nyní můžete pronajmout za 23 dolarů na noc

První díly ikonického seriálu Sex ve městě byly k vidění před 23 lety. Nyní si můžete na noc pronajmout byt Carrie Bradshaw za symbolickou cenu 23 dolarů na noc.

Celý článek

K podzimním trendům jednoznačně patří tyto klobouky a čepice

Klobouky jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak do šatníku na podzim dostat rozměr a barvu. I přesto, že ve většině zemí jsou tyto pokrývky hlavy součástí běžného šatníku, u nás jsou klobouky z velké části opomíjené. Sladit je však není nic extra náročného.

Celý článek

Kvalita, důraz na detail a odlišnost. To je značka Venduly Šulanové VS

Detail je vše. To je heslo, jímž se řídí oděvní značka VS, která byla před 4 lety založena módní designérkou Vendulou Šulanovou.

Celý článek