dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Jaká bude sezóna 2018-2019 návrhářky Ivety Paulerové?

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Iveta Paulerová dělá svoji práci srdcem a snaží se do svých modelů předat ze sebe co nejvíce. 

Spolu s propojením individualismu každého modelu a klientky vznikne pak právě jedinečný oděv, který poslouží k dané příležitosti. 

S Ivetou Paulerovu jsem se nedávno sešly, pořídily pár fotek a povídaly jsme si o tom, co chystá na nadcházející období. Byl to jeden z těch horkých dnů, kdy teploměr ukazoval neúprosných 35°C. Areál hradu Zvíkov nám poskytl atraktivní prostředí pro pořízení snímků a na závěr jsme svá těla zchladily v zátoce přehrady. Užily jsme si s Ivetou skvělý letní den, během kterého nám Iveta poskytla i krátký rozhovor.   

Iveto, se svými klienty pracuješ hodně individuálně. Popiš nám, jak postupuješ? 
Vždy je to trošku jiné, ale dodržuji určité body. Vždy je důležité si s klientkou sednout a poslouchat, co očekává, její přání a tužby. Teprve potom se můžeme odpíchnout a já mohu začít tvořit a vymýšlet. Nejde udělat něco konkrétního, když nevíte pro koho. Potom už se tvoří návrh, vybírá materiál, probíhají zkoušky, dokud vše není perfektní. Celá práce je hodně o komunikaci s klientem.

My víme, že teď momentálně pracuješ na kolekci společenských šatů 2018-2019. Na co se mohou dámy i pánové těšit?  
Celá kolekce bude pouze dámská, ale myslím, že pánové si na své přijdou vizuálně:-) Bude se jednat především o velké společenské, ale součástí kolekce budou také kabátky a saka. Barevně bude kolekce vystihovat spíše přirozené odstíny odehrávající se mezi nude a černou barvou.

 

Je vidět, že nezahálíš, a pracuješ na plné obrátky. Chystáš i menší společenský projekt. Prozradíš nám pár střípků? 
Na tuto sezónu chystám dva menší projekty. Jeden je spojen se zlatnicí Martinou Benediktovou, se kterou už nějakou chvilku spolupracuji. Máme ho už v hlavě dlouho a letos jsme se konečně k němu dopracovaly. Druhý projekt se týká právě nově připravované kolekce na plesovou sezónu. A vznikl vlastně úplně spontánně. Potkala jsem velice nadanou fotografku, s kterou se bude právě nová kolekce fotit. 

 

Na projektu budeš spolupracovat s fotografkou Gabrielou Homolovou. Proč právě s ní? 
Na tento projekt se velice těším a jsem z toho našeho propojení nadšená. Nebudu prozrazovat vše, ale na výsledných fotografiích nové kolekce bude zřejmé to, co je pro nás obě dvě to nejdůležitější. Uvidíte tam právě, čím jsme a kdo jsme. Obě dvě máme již spoustu věcí za sebou a myslím, že nám je jasné, jakým směrem se chceme ubírat, a co naopak už nikdy ne. Naše práce je pro nás naplněním a přenášíme tam kus sebe. A to se pokusíme co nejvíce do výsledných uměleckých fotografií jednotlivých modelů dostat. Takže z mého pohledu se máte určitě na co těšit.

ZDE MALÁ UKÁZKA

 

 

Co pro tebe znamená navrhování, šití společenských šatů, svatebních šatů? 
Pro mě je to veliká vášeň a neskutečně mě moje práce nabíjí. Mám dvě malé děti a často slýchám otázky typu "Proč to děláš? Jak to stíháš?". Ale je to o tom, že mě práce naplňuje a taky občas ji beru jako útěk od běžných povinností od mateřství. 

 

Říkáš, že máš za sebou zlomový rok, co se u tebe změnilo? 
Jak jsem již říkala, tak si musí člověk něčím projít, aby si uvědomil spoustu věcí a zjistil vlastně to, co chce. Ať už je to v pracovním životě, tak ale i v soukromém. A to ovlivnilo i mě. Proto ty změny. V mé práci se to týká především samotného prodeje modelů. Momentálně se snažím najít takový prostor, kde by mé modely byly vidět a lidé si je mohli prohlédnout a zakoupit. Myslím teď především moji společenskou tvorbu. Zatím nepřipadá v úvahu žádný vlastní ateliér v Praze, protože mám již zmiňovanou rodinu a dětem chci být co nejlepší maminkou. Pokukuji tedy po butiku designerů apod.

ivetadesign

Přidat na Seznam.cz
Iveta Paulerová ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA SPOLEČENSKÉ ŠATY PLESOVÉ ŠATU BACKSTAGE PLESOVÁ SEZÓNA

Související články

Dubnové must have v pohodlí domova

Jestli jste s tím ještě nezačali, je nejvyšší čas alespoň část „nouzového stavu“ věnovat sami sobě. Nevíte odkud začít? Udělejte si pohodlí, jdeme na to!

Celý článek

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Celý článek

Plesové rukavičky hlásí comeback v novém hávu

Milovala je princezna Diana i herečka Audrey Hepburn. Postupem doby se však začaly vytrácet jak z hollywoodských šatníků, tak z haute couture kolekcí plesových šatů předních módních domů. Jsou tu ale po čase zpět - plesové rukavičky.

Celý článek
Plesové šaty

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

Celý článek

Je to tady! Plesová sezóna v plném proudu

Plesová sezóna je opět za dveřmi a začíná období oslnivých rób, třpytivých lodiček, elegantních smokingů, krásných účesů, ale především kvalitní zábavy a tance. Co si obléct na tento slavnostní večer?

Celý článek

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Modely české značky LEEDA si nyní můžete na pár dní zapůjčit

Česká značka LEEDA posouvá své mantinely. A možná tím inspiruje i nejednu další značku, která vnímá udržitelnost módy jako ten správný krok kupředu…

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek