dnes je 22.05.2018 a svátek má Emil

Jaké trendy vládly světu v uplynulých měsících?

Jaké lifestylové trendy ovládly loňskou sezónu? Na prvních příčkách se umístil wellness ale také denim.

Ten kdo si myslí, že všechny trendy vznikají spontánně a neorganizovaně, je na velkém omylu. Vedle těch mikrotrendů, které vládnou pár týdnů Instagramu a vzápětí jsou nahrazeny jinými, existují trendy, které předpovídají trendové agentury. Netýká se to jen oblečení a módních doplňků. Trendová předpověď vzniká i na technologie, restaurace, hotely - zkrátka téměř na vše, na co si vzpomenete. Report, který vytvořila výzkumná firma Jane Hali & Associates LLC, přinesl shrnutí nejpopulárnějších trendů loňské sezóny.

WELLNESS A AKTIVNÍ ŽIVOTNÍ STYL

Absolutním šampionem se stal wellness a aktivní životní styl, který se i nadále těší velkému zájmu spotřebitelů. Není proto divu, že se ho každý snaží uchopit po svém a při vývoji svých produktů a kolekcí na tento aspekt myslí. Mnoho značek prohlásilo, že sportovní oblečení a tenisky jsou jejich nejvýnosnější okruhy. Mnoho firem se také více začíná zaměřovat na ženy. Tohoto trendu se drží značky jako Urban Outfitters, J.C. Penney, Macy’s nebo Nike.

DENIM A OBLEČENÍ NA VEN

Na vzestupu je také denim, ať už se to týká popularity nebo tržeb. Jane Hali hlásí vyšší denní tržby, a čím dál tím větší zájem maloobchodníků a značek. V minulé sezóně byly nejpopulárnější světlé, seprané džíny, surové, nezačištěné konce, volnější střihy a proříznuté díry v oblasti kolen. Tuto kategorii ovládly značky jako Gap Inc., American Eagle Outfitters a Abercrombie & Fitch. V kategorii venkovního oblečení hraje počasí velkou roli, právě to chladnější letos pozitivně ovlivnilo prodeje. Z kousků na ven se staly "must have" a "it" věci a tak jsme mohli na ulicích potkávat spoustu lidí v objemných péřových bundách a mohutných botách. Například značka Couch se proto vyjádřila, že se chce v příštích sezónách ubírat také tímto směrem.

Dalšími významnými hybateli jsou domácí spotřebiče, někteří maloobchodníci tak byli kvůli vyšším prodejům nuceni rozšířit svůj sortiment. Významnou kategorií je také kosmetika a vůně. Velkým trendem jsou také spolupráce velkých značek s významnými influencery, pro módní svět se tak Instagram stává platformou číslo jedna. V USA a Velké Británii již přes Instagram funguje i prodej - najedete na produkty, které jsou doplněny o cenovky. Mnoho firem a společností také investuje do vývoje vlastních mobilních aplikací.

pinterest.com, esquire.com

LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI TRENDY ZAJÍMAVOSTI

Související články

První oficiální portréty královské rodiny po svatbě Harryho a Meghan

Vítejte v královské rodině. Tady jsou první snímky novomanželů Meghan Markle a prince Harryho.

Celý článek

Královská svatba: Jak se oblékla na svatbu Harryho a Meghan Kate Middleton?

Svatba roku 2018 proběhla v nejlepším pořádku. Zúčastnila se jí také Harryho švagrová, Kate Middleton. A to pouhé čtyři týdny po narození svého třetího potomka.

Celý článek

Zajímavosti z královské svatby Harryho a Meghan

Princ Harry, vnuk královny Alžběty II. se ve svých 33 letech oženil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markle. Jaké zajímavosti svatbu provázely?

Celý článek

Jak se oblékli svatebčané na svatbu Meghan a Harryho?

Královská svatba je nejskloňovanější událostí posledních dnů. Jaké outfity svatebčanů nás nejvíce zaujaly?

Celý článek

Nový tým časopisu Elle? Kdo zastává pozici šéfredaktora a koho si s sebou přivedl?

Časopis Elle provází od počátku roku mnoho personálních změn. Kdo je od 1. května novým šéfredaktorem a kdo jsou další členové týmu?

Celý článek

Vzdělávají se, hubnou, užívají wellness - čím vším si prochází finalistky České Miss?

Finále České Miss se blíží čím dál tím víc. Jak se připravují finalistky?

Celý článek

Heidi Klum i Kate Moss oslavují 90. narozeniny postavy Mickey Mouse

Kniha, která vznikla za podpory mnoha celebrit, má větší úkol, než jen připomenout, že je tu Mickey Mouse již téměř sto let. Její výtěžek jde na dobrou věc.

Celý článek

Dresscode: Semiformal

Už jste někdy otevřeli pozvánku, ve které stálo Semi formal? Co si přesně představit pod tímto matoucím názvem?

Celý článek