dnes je 13.06.2021 a svátek má Antonín

Jaké úpravy obočí existují a co je dobré vědět?

Přidat na Seznam.cz
Většina žen touží po souměrném a hustém obočí. V posledních letech se ukázalo pár nejnovějších trendů, díky kterým můžete krásného obočí dosáhnout. Existuje několik možností, jak si obočí upravit. Tak se na to pojďme společně podívat.

zdroj foto: canva.cz

Obočí nám rámuje obličej, proto je velmi důležité mít ten správný tvar. Po krásně upraveném obočí touží každá žena. Můžete zajít do kosmetického salonu nebo si některé metody zkusit doma. Jaké metody existují a které mohou být vhodné právě pro vás?

1. Laminace obočí

Laminace obočí neboli fixace vašeho přírodního obočí je nyní jednou z nejoblíbenějších úprav. Funguje tak, že se obočí zafixuje, zvýrazní i obarví, a tím vykouzlíte opticky hustější obočí. Laminace vydrží 4 až 6 týdnů. Vychází kolem 500 Kč - 1500 Kč, podle ceníku kosmetického salonu.

zdroj foto: canva.cz

Laminace obočí je pro vás vhodná:

  • pokud chcete mít dokonale upravené obočí
  • máte chloupky obočí, které se vám často kroutí
  • v případě, že se vám líbí hustější a načechranější vzhled obočí
  • chcete si obočí upravit, ale bojíte se permanentní úpravy

Pozor

Laminace obočí pro vás není vhodná v případě, že máte alergii na kolagen nebo máte zrovna poraněné okolí očí. Také se nedoporučuje v kombinaci s antibiotiky.

2. Barvení obočí

Barvení obočí jistě každá žena zná. Jde o nejlevnější a nejrychlejší variantu. Podobně jako u laminace obočí i barvení můžete zkusit doma. Stačí jen vybrat ten správný odstín barvy a pro jistotu si udělat test na alergickou reakci.

zdroj foto: canva.cz

Pro koho je to vhodné

Barvení obočí nejvíce ocení blondýnky nebo ženy se světlejšími chloupky. Barva vám hezky zvýrazní i ty nejmenší chloupky a díky tomu ušetříte spoustu času při ranní rutině. Nevýhodou je, že nevydrží tak dlouho jako jiné metody, ale je poměrně snadná i levná.

K barvení obočí potřebujete barvu na obočí, oxidant, aplikační štěteček a mističku, kde budete barvu míchat. Pokud navštívíte salon, tak vás barvení vyjde od 200 Kč do 1000 Kč.

3. Metody tetování obočí

Další variantou je permanentní obočí, které se dnes aplikuje několika způsoby. Můžete si vybrat podle vašich preferencí. Existují hned 3 techniky:

-       microblading neboli tzv. vláskování

-       pudrové obočí

-       kombinace obojího

  • Microblading – vláskování obočí

Vláskování patří mezi permanentní tetování obočí, které si získalo na velké popularitě. Jde o metodu, která působí velmi přirozeně. Tetování dokáže zakrýt malé nedokonalosti, jizvy nebo zahustit celkový tvar obočí.

zdroj foto: canva.cz

I když se při tetování používá znecitlivující mast, tak je tetování trochu bolestivé. Obočí pak několik dní může krvácet nebo svědit, ale při dobré péči bude vše v pořádku. Tato metoda vydrží 2 až 5 let. Metoda je vhodná v případě, že vám nějaké chloupky nebo kousek obočí chybí. Naopak není vhodná, pokud nějaké tetování na obočí už máte.

  • Pudrové obočí

Pudrové obočí je na rozdíl od vláskování tvořeno mikrotečkami. Nevytváří chloupky, ale obočí spíše zbarvuje. Vypadá to podobně, jako když obočí obtáhnete tužkou nebo stínem, což vlastně i vychází z názvu. Permanentní obočí se rychle uzdravuje a při správné péči vám vydrží 2 až 3 roky.

zdroj foto: canva.cz

Aplikace není vhodná, pokud máte suchou nebo citlivou pleť. Uvítají to ženy, které mají už nějaké permanentní tetování, které se nevydařilo nebo vám na nějakých místech obočí chybí.

  • Kombinované (kombinace microbladingu a pudrového obočí)

Poslední variantou je kombinace vláskování a pudrového obočí. Říká se mu také kombinované 3D tetování. Základem je stínování, do kterého se přidávají chloupky pomocí microbladingu. Takové obočí působí výrazně, takže je většinou volí ženy, které jsou zvyklé na výraznější make-up. Touto metodou se dá vytvořit úplně nové obočí i v případě, že vám chybí. Tetování je opět trochu bolestivé.

zdroj foto: canva.cz

Ceny permanentního tetování obočí

Ceny se liší v závislosti od metody. Všeobecně se ceny pohybují od 3000 Kč do 7000 Kč. Ve většině případů je nutné po pár týdnech korekce. Některé salony to nabízejí v ceně, jiné chtějí příplatek. Procedury celkově trvají 1 až 2 hodiny v závislosti vybrané metody a požadovaného výsledku. Po aplikaci permanentního make-upu se obočí hojí pár dní až týdnů. Je potřeba jej natírat speciální mastí a neodlupovat stroupky.

zdroj foto: canva.cz

Jakou metodu zvolíte vy? Máte s úpravou obočí nějaké zkušenosti? Podělte se s námi.

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA PERMANENTNÍ OBOČÍ LAMINACE LAMINACE OBOČÍ ÚPRAVA OBOČÍ TETOVÁNÍ METODY ÚPRAVY OBOČÍ

Související články

5 tipů na letní pedikúru

Lehký krok a krásná chodidla, tak i o tom je pedikúra. Jak připravit naše nohy na letní obuv, abychom se cítily sebevědomě? Jak pravidelně pečovat o chodidla a jaké barvy jsou letos trendy?

Celý článek

Novou globální ambasadorkou L’Oréal Paris je herečka Kate Winslet

Držitelka Oscara chce inspirovat ostatní ženy, aby se i v podobném věku cítily dobře. Prostřednictvím spolupráce s L’Oréal Paris k tomu má perfektně našlápnuto.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

Celý článek

PŘIROZENĚ KRÁSNÁ BEZ CHEMIE

Lidí, kteří se zajímají nejen o kvalitu jídla, ale zároveň kladou důraz na složení přípravků určených k péči o tělo, je stále více. Více lidí začíná číst etikety a zajímá se o potenciálně škodlivé látky, které se vyskytují v krémech, šamponech, mýdlech či v zubních pastách.

Celý článek

Připravte svou pleť na léto, začít můžete s těmito kosmetickými tipy

Léto je za rohem a všechno nasvědčuje tomu, že si ho budeme moct užít plnými doušky. Připravte svou pleť na pořádnou dávku vitamínů, hydratace a ochrany, bez které se v létě rozhodně neobejde.

Celý článek

Videohovor na poslední chvíli? Máme pro vás SOS líčení, na které stačí 5 minut a 5 produktů

Poslední měsíce způsobují, že své pleti dáváme více volnosti. Jsou však chvíle, kdy potřebujeme vypadat perfektně, s čímž nám pomůže krátký beauty tutoriál od vizážistky Dermacol Silvie Sieger spolu se známou influencerkou Nikol Trojanovou.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Nezapomínejte dýchat!

Druhá část našeho miniseriálu na téma obličejové jógy vám přinese další poznání v tomto oblíbeném a velmi užitečném životním stylu. Říkáme životní styl, protože tím jóga, a to i ta obličejová, ve své podstatě opravdu je.

Celý článek