dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Jaké zlozvyky škodí vlasům

Přidat na Seznam.cz
Každá toužíme po dokonalých vlasech. Existuje však mnoho maličkostí, které naší kadeři spíše škodí. Podíváme se na ty nejčastější zlozvyky.

Obvykle ráno spěcháme, proto nám nezbývá příliš času, abychom svým vlasům věnovaly potřebnou pozornost. Vzniká tak spousta zbytečných úkonů, které naše vlasy i pokožku hlavy poškozují. Podívejme se na ty nejčastější.  

Fénování horkým vzduchem

Přeci, když pustíte fén na nejvyšší rychlost a ohřejete ho natolik, aby vám vlasy vysušil za pár minut, můžete za chvíli běžet na schůzku. Jenomže právě fénování  horkým vzduchem vysuší vaši pokožku a zbavuje jí přirozených olejů, pak mají vlasy tendenci k třepení a celkovému oslabení. Použijte před fénováním přípravy pro tepelnou ochranu vlasů.

Upravujte vlasy, až jsou úplně suché

Opět je to zlozvyk, který děláme ve spěchu. Vlasy sice ještě nestihly úplně uschnout, avšak my už je potřebujeme zkrotit žehličkou na vlasy nebo naopak vytvořit dokonalé lokny pomocí kulmy. To však přináší jediné, a to je spálení a poničení vlasu. Jestliže nevydržíte čekat do úplného vysušení, máte možnost opět použít přípravky, které aplikujete na vlhké vlasy. I tak ale buďte s žehličkou či kulmou velmi opatrná.

Pozor na pevné gumičky

Z času na čas potřebujeme vlasy zkrotit a sepnout je do úhledného culíku nebo drdolu. Faktem však zůstává, že pevně stažený cop vytrhává jemné vlásky okolo linie obličeje. Pokuste se tedy ohlídat, jak moc gumičku stahujete a raději ji nechejte volněji utaženou, zatímco na vlasy kolem obličeje použijete lehce gelu či vosku.

Tahání a motání vlasů

Kolik dívek jste už viděly, že si při zamyšlení motají prameny vlasů mezi prsty, strkají je do pusy nebo za ně různě tahají? Ani tyto zlozvyky kadeři neprospívají, pokuste se na vlasy sahat co nejméně. Nejenom že je budete udržovat déle v čistotě, ale také je nebudete různým ohýbáním a motáním lámat.

Pravidelné žehlení a barvení

Nejčastěji mezi ně spadá každodenní žehlení vlasů, to však vlasům neprospívá ani trošku. Prohlédněte si po čase své vlasy, jsou bez života, lesku a chřadnou. Vlasová kosmetika na žehlení vlasů je úplným základem, ale občas to jednoduše zkuste bez žehlení úplně. Pokud vám to přijde nezbytně nutné, nepřejíždějte rychle každý pramen vlasů desetkrát za sebou, ale raději ho přejeďte dvakrát pomalu. S barvením, různými přelivy nebo barevnými šampóny je to na stejné vlně. Pamatujete si ještě svoji přírodní barvu? A co kdybyste se k ní postupně vrátila? Přirozenost totiž aktuálně vede první příčky …

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY JAK PEČOVAT O SVÉ VLASY VLASY A ÚČESY PÉČE O VLASY DÁMSKÉ VLASY

Související články

Připravte rty na podzim prostřednictvím přírodních pomocníků

Babí léto se velmi rychle přehoupne do chladných podzimních dní a nejenom naše rty budou potřebovat jinou péči než v posledních měsících. Maximálních účinků lze dosáhnout s čistě přírodními ingrediencemi, které fungují!

Celý článek

Pojďte se s námi zaposlouchat do vaší pleti

Každý den pro vás může být jiný. Každý den můžete vnímat aktuální potřeby své jedinečné pleti. A není k tomu potřeba nic extra složitého, pojďte do toho s námi…

Celý článek
dieNikolai

Biodynamická kosmetika dieNikolai představuje nové veganské fluidy

Biodynamická kosmetická značka dieNikolai přichází na trh s novinkovými fluidy, které dodávají pokožce potřebnou výživu, hydrataci, ale také napomáhají aknózní pleti.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní šampón a kondicionér Faith in Nature

To, že milujeme přírodní kosmetiku, není žádným tajemstvím. Díky našemu letnímu eco-friendly soutěžení navíc seznamujeme i mnohé naše čtenáře s blahodárnými účinky přírodních výrobků. Dnes je na řadě vlasová kosmetika Faith in Nature.

Celý článek

Kadeřník Honza Kořínek představil novou kolekci účesů

Známý pražský kadeřník Honza Kořínek se nechal inspirovat tím nejčistším citem, který na světě je. Mateřskou láskou. Kolekci Pure Love nám ukazuje na čtyřech krásných a úspěšných ženách, které nás seznámí se svými neméně oslňujícími matkami a dcerami.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte rozjasňující pudrový bronzer značky ZUII

Ruční výroba. Bio kvalita. Nula chemických látek. Jedinečná péče o pleť. Jemná vůně květin. To je bio kosmetika značky Zuii, o kterou si s námi můžete dnes zasoutěžit.

Celý článek

Tom Ford vytvořil novou kosmetickou značku Research zaměřující se na péči o pleť

Módní návrhář Tom Ford představil novou luxusní linii pleťové kosmetiky s názvem Research. A již teď je jasné, že se jedná o zcela mimořádnou záležitost.

Celý článek

Zpěvačka Dua Lipa je tváří nejnovější vůně Libre od Yves Saint Laurent

Anglická zpěvačka Dua Lipa, známá písněmi New Rules či One Lie, se stala oficiální tváří nového unisexového parfému Libre od francouzské značky Yves Saint Laurent. Při té příležitosti se objevilo i několik propagujících snímků. 

Celý článek