dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Jaké zlozvyky škodí vlasům

Přidat na Seznam.cz
Každá toužíme po dokonalých vlasech. Existuje však mnoho maličkostí, které naší kadeři spíše škodí. Podíváme se na ty nejčastější zlozvyky.

Obvykle ráno spěcháme, proto nám nezbývá příliš času, abychom svým vlasům věnovaly potřebnou pozornost. Vzniká tak spousta zbytečných úkonů, které naše vlasy i pokožku hlavy poškozují. Podívejme se na ty nejčastější.  

Fénování horkým vzduchem

Přeci, když pustíte fén na nejvyšší rychlost a ohřejete ho natolik, aby vám vlasy vysušil za pár minut, můžete za chvíli běžet na schůzku. Jenomže právě fénování  horkým vzduchem vysuší vaši pokožku a zbavuje jí přirozených olejů, pak mají vlasy tendenci k třepení a celkovému oslabení. Použijte před fénováním přípravy pro tepelnou ochranu vlasů.

Upravujte vlasy, až jsou úplně suché

Opět je to zlozvyk, který děláme ve spěchu. Vlasy sice ještě nestihly úplně uschnout, avšak my už je potřebujeme zkrotit žehličkou na vlasy nebo naopak vytvořit dokonalé lokny pomocí kulmy. To však přináší jediné, a to je spálení a poničení vlasu. Jestliže nevydržíte čekat do úplného vysušení, máte možnost opět použít přípravky, které aplikujete na vlhké vlasy. I tak ale buďte s žehličkou či kulmou velmi opatrná.

Pozor na pevné gumičky

Z času na čas potřebujeme vlasy zkrotit a sepnout je do úhledného culíku nebo drdolu. Faktem však zůstává, že pevně stažený cop vytrhává jemné vlásky okolo linie obličeje. Pokuste se tedy ohlídat, jak moc gumičku stahujete a raději ji nechejte volněji utaženou, zatímco na vlasy kolem obličeje použijete lehce gelu či vosku.

Tahání a motání vlasů

Kolik dívek jste už viděly, že si při zamyšlení motají prameny vlasů mezi prsty, strkají je do pusy nebo za ně různě tahají? Ani tyto zlozvyky kadeři neprospívají, pokuste se na vlasy sahat co nejméně. Nejenom že je budete udržovat déle v čistotě, ale také je nebudete různým ohýbáním a motáním lámat.

Pravidelné žehlení a barvení

Nejčastěji mezi ně spadá každodenní žehlení vlasů, to však vlasům neprospívá ani trošku. Prohlédněte si po čase své vlasy, jsou bez života, lesku a chřadnou. Vlasová kosmetika na žehlení vlasů je úplným základem, ale občas to jednoduše zkuste bez žehlení úplně. Pokud vám to přijde nezbytně nutné, nepřejíždějte rychle každý pramen vlasů desetkrát za sebou, ale raději ho přejeďte dvakrát pomalu. S barvením, různými přelivy nebo barevnými šampóny je to na stejné vlně. Pamatujete si ještě svoji přírodní barvu? A co kdybyste se k ní postupně vrátila? Přirozenost totiž aktuálně vede první příčky …

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY JAK PEČOVAT O SVÉ VLASY VLASY A ÚČESY PÉČE O VLASY DÁMSKÉ VLASY

Související články

Pihy všude kam se podíváš aneb proč jsou rusovlasí lidé výjimeční

Zrzavým lidem byla vždy věnovaná větší pozornost. Dříve se na ně nahlíželo jako na osoby s ďáblem v těle, dnes už víme, že jsou to pouze lidé s jinou barvou vlasů.

Celý článek

Trendy a jednoduché účesy na jakoukoliv příležitost

Čeká vás rodinná oslava, večírek nebo dokonce svatba? Plesová sezóna už začala a vy si lámete hlavu nad tím, jak vytvořit elegantní a krásný účes. Podívejte se na naše jednoduché tipy a návody.

Celý článek

Někdo to rád blond

Blond se zkrátka musí umět, o tom není třeba vést dlouhé diskuze. Když některý kadeřník ovládá kouzla, která stojí za vytvořením dokonalé blond pro její nositelku, stojí se na něj fronty. Doslova. Jednou z těchto kouzelníků je kadeřnice celebrit Lussi Bugnerová, která se s námi podělila hned o několik rad, jak být správná blondýnka.

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Dopřejte svému tělu tu správnou výživu

Rok odstartoval a sním i mnohá předsevzetí o změně životního stylu. Ať už jste si nějaká předsevzala či naopak, zkuste rok 2020 začít se správnou péči o své tělo. Zaměřte se na složení a boj s vašimi nedostatky bude minulostí.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Když kosmetika vzniká s láskou, je to znát!

Přesně takto pojal Dr. Frank Crandall svou značku PHYSICIANS FORMULA, kterou založil v roce 1937, aby pomohl své manželce Edith překonat autoimunitní onemocnění. Dnes je tato kosmetická značka jednou z nejuznávanějších na světě.

Celý článek