dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Jako zmrzlina na tripu byla kolekce od Acne Studios na Jaro 2019

Přidat na Seznam.cz
Jemné pastely, inspirace Havají i záře diskotékových nocí v nové konfekční kolekci Acne Studios. 

Člověk mimo společnost

Otevření Acne Studios přehlídky pod vedením kreativního ředitele Jonnyho Johanssona bylo dramaticky zahájeno pozvednutím obrovského plastického závěsu a vstupem modelek oděných v pastelových barvách. Neobvyklý začátek byl později vysvětlen Johanssonem jako myšlenka společensky nezačleněného člověka tzv. outsidera. Sám se považuje za někoho, kdo tak úplně nezapadá do společenského systému i módní branže. A je za to rád. 

  

Psychedelické spojení

Pastelové barvy podobné zmrzlinovému stánku spolu se vzory a střihy ze 70. let působily překvapivě a neokoukaně. Zajímavým detailem byly korálkové třásně na nohavicích, rukávech nebo kapsách. Často se opakovaly odstíny limetkové a peprmintově zelené, ale také zářivě růžová. Celkově by se dala kolekce popsat jako Horečka sobotní noci přenesená do roku 2018. Opravdu nečekané byly havajské košile určené pro ženy, ale v  pánském střihu. Co je činilo luxusním, byl satén, který se prolínal celou kolekcí. Návrhář tak zahrnul své osobní vzpomínky na místo, kde nejraději tráví dovolenou. Celkově působil mix vlivů psychedelicky.

  

Návrat k poctivé práci

Že proužky nemusí být na obleku nuda, předvedl návrhář dokonale. Pruhy dostaly novou podobu pro příští jaro díky metalickým třásním a střihu vhodným jak do kanceláře tak na drink po práci. Acne Studios přepracovávají celý koncept své značky a přemýšlí o svém zákazníkovi, jako o někom, kdo si zaslouží speciální materiály na té nejvyšší úrovni a přizpůsobení se potřebám klienta. Materiály se na jarní sezónu barvily, vzorovaly, znovu přebarvily, pošily tisíci flitry a vyšily a až pak se z nich tvořila kolekce. Acne Studios se nebojí experimentovat s dobou, prostředím i myšlenkami společnosti, což tvoří z jejich kolekce výjimečný zážitek.

  

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI A MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ACNÉ STUDIOS JARO 2019

Související články

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek
Emma Watson

Čarodějný den s Emmou Watson

Krásná, inspirativní, skromná, inteligentní, ale také stylová. Co se naučit od současné módní ikony Emmy Watson?

Celý článek

Kabelkový svět: Kterou si vybrat na jaro?

Kabelky, kterými byste měla být posedlá jsou ty z jarních kolekcí. Jejich prodej je v plném proudu a není na co čekat.. Které kousky jsou aktuálně v kurzu?

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek

Stylová jarní pyžámka

Jarní pyžama pro rok 2019 jsou vrženy, už máte vybrané i vy to své? Pokud ne, nechte se inspirovat stylovými kousky na spaní.

Celý článek

Kůže z ananasových slupek či pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně ano!

Kůže z ananasových slupek nebo pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně najdete více než dva materiály z udržitelných zdrojů. H&M jde vstříc budoucnosti naší planety.

Celý článek