dnes je 20.09.2018 a svátek má Oleg

Jako zmrzlina na tripu byla kolekce od Acne Studios na Jaro 2019

Jemné pastely, inspirace Havají i záře diskotékových nocí v nové konfekční kolekci Acne Studios. 

Člověk mimo společnost

Otevření Acne Studios přehlídky pod vedením kreativního ředitele Jonnyho Johanssona bylo dramaticky zahájeno pozvednutím obrovského plastického závěsu a vstupem modelek oděných v pastelových barvách. Neobvyklý začátek byl později vysvětlen Johanssonem jako myšlenka společensky nezačleněného člověka tzv. outsidera. Sám se považuje za někoho, kdo tak úplně nezapadá do společenského systému i módní branže. A je za to rád. 

  

Psychedelické spojení

Pastelové barvy podobné zmrzlinovému stánku spolu se vzory a střihy ze 70. let působily překvapivě a neokoukaně. Zajímavým detailem byly korálkové třásně na nohavicích, rukávech nebo kapsách. Často se opakovaly odstíny limetkové a peprmintově zelené, ale také zářivě růžová. Celkově by se dala kolekce popsat jako Horečka sobotní noci přenesená do roku 2018. Opravdu nečekané byly havajské košile určené pro ženy, ale v  pánském střihu. Co je činilo luxusním, byl satén, který se prolínal celou kolekcí. Návrhář tak zahrnul své osobní vzpomínky na místo, kde nejraději tráví dovolenou. Celkově působil mix vlivů psychedelicky.

  

Návrat k poctivé práci

Že proužky nemusí být na obleku nuda, předvedl návrhář dokonale. Pruhy dostaly novou podobu pro příští jaro díky metalickým třásním a střihu vhodným jak do kanceláře tak na drink po práci. Acne Studios přepracovávají celý koncept své značky a přemýšlí o svém zákazníkovi, jako o někom, kdo si zaslouží speciální materiály na té nejvyšší úrovni a přizpůsobení se potřebám klienta. Materiály se na jarní sezónu barvily, vzorovaly, znovu přebarvily, pošily tisíci flitry a vyšily a až pak se z nich tvořila kolekce. Acne Studios se nebojí experimentovat s dobou, prostředím i myšlenkami společnosti, což tvoří z jejich kolekce výjimečný zážitek.

  

vogue.com

NÁVRHÁŘI A MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVOBRA ACNÉ STUDIOS JARO 2019

Související články

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek

Longchamp stvořil kolekci pro rockovou bohémku na Jaro 2019

Luxusní značka se nebála vrátit v čase, ale přesto přijít s něčím novým.

Celý článek

Rozkvetlé vlasy u Rodarte pro Jaro 2019

Modelky se po mole procházely v romantických účesech s čerstvých květin ve stylu Art Deco.

Celý článek

Nicky Zimmermann přinesla do jarní kolekce sexy a smyslné modely

Návrhářka Nicky Zimmermann se nechala pro jarní kolekci roku 2019 ovlivnit australským hitem „Number 96“ ze sedmdesátých let.

Celý článek

Co nás čeká na Londýnském Fashion Weeku?

To nejdůležitější, na co byste se měla zaměřit na letošním ročníku London Fashion Week. 

Celý článek

Jarní Oscar de la Renta v praktičtějších střizích

Jsou to dva roky, kdy do společnosti vstoupili kreativní návrháři Laura Kim a Fernando Garcia. Od té doby je značka Oscar de la Renta jiná, než si ji můžeme pamatovat.

Celý článek

Sestry Hadid i téma rozdílných kultur v jarní kolekci Prabal Gurung

Jarní kolekce Prabal Gurung je obklopena přírodou a barvami. Rovněž také láskou vůči různým kulturám a snahou vymazat hranice, které nás rozdělují.

Celý článek