dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Jako zmrzlina na tripu byla kolekce od Acne Studios na Jaro 2019

Jemné pastely, inspirace Havají i záře diskotékových nocí v nové konfekční kolekci Acne Studios. 

Člověk mimo společnost

Otevření Acne Studios přehlídky pod vedením kreativního ředitele Jonnyho Johanssona bylo dramaticky zahájeno pozvednutím obrovského plastického závěsu a vstupem modelek oděných v pastelových barvách. Neobvyklý začátek byl později vysvětlen Johanssonem jako myšlenka společensky nezačleněného člověka tzv. outsidera. Sám se považuje za někoho, kdo tak úplně nezapadá do společenského systému i módní branže. A je za to rád. 

  

Psychedelické spojení

Pastelové barvy podobné zmrzlinovému stánku spolu se vzory a střihy ze 70. let působily překvapivě a neokoukaně. Zajímavým detailem byly korálkové třásně na nohavicích, rukávech nebo kapsách. Často se opakovaly odstíny limetkové a peprmintově zelené, ale také zářivě růžová. Celkově by se dala kolekce popsat jako Horečka sobotní noci přenesená do roku 2018. Opravdu nečekané byly havajské košile určené pro ženy, ale v  pánském střihu. Co je činilo luxusním, byl satén, který se prolínal celou kolekcí. Návrhář tak zahrnul své osobní vzpomínky na místo, kde nejraději tráví dovolenou. Celkově působil mix vlivů psychedelicky.

  

Návrat k poctivé práci

Že proužky nemusí být na obleku nuda, předvedl návrhář dokonale. Pruhy dostaly novou podobu pro příští jaro díky metalickým třásním a střihu vhodným jak do kanceláře tak na drink po práci. Acne Studios přepracovávají celý koncept své značky a přemýšlí o svém zákazníkovi, jako o někom, kdo si zaslouží speciální materiály na té nejvyšší úrovni a přizpůsobení se potřebám klienta. Materiály se na jarní sezónu barvily, vzorovaly, znovu přebarvily, pošily tisíci flitry a vyšily a až pak se z nich tvořila kolekce. Acne Studios se nebojí experimentovat s dobou, prostředím i myšlenkami společnosti, což tvoří z jejich kolekce výjimečný zážitek.

  

vogue.com

NÁVRHÁŘI A MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ACNÉ STUDIOS JARO 2019

Související články

Jason Wu představil novou kolekci bez přehlídky

Návrhář z New Yorku přiznal svou únavu a tím i ustoupení od pořádání přehlídky. Konfekční jarní kolekce je však plná rozmanitosti!

Celý článek

Alexander Wang oslavuje nový Lunární rok s kampaní Drop 3

Nový čínský rok ve znamení zemského prasete právě začíná. Návrhář Alexander Wang mu svou kampaní vzdává hold.

Celý článek

Anna Ewers vzývá první jarní dny u značky Marc O'Polo

Modelka Anna Ewers v nové kampani značky Marc O'Polo ukazuje chladné jarní dny a s nimi ideální módní kousky.

Celý článek

Sarkastické poselství v princeznovských šatech od značky Viktor & Rolf

Do jaké míry lze prostřednictvím oblečení sdělit okolí, co si myslíte? V podání holandského dua je možné informovat veřejnost díky smělým sloganům.

Celý článek

Panenská příroda podmořského světa od Zuhair Murad v Haute Couture kolekci

Libanonský návrhář je optimistickým vizionářem. Vidí oceány a moře jako neposkvrněné a lidmi nedotčené místo. Šaty z Haute Couture kolekce jsou krásným snem.

Celý článek

18.století inspirovalo jarní Haute Couture Chanel přehlídku

Karl Lagerfeld zamířil pro nápady do minulosti. V čele s Madam Popmadour zasazenou ve slunné Itálii vytvořil moderní kolekci v luxusním zpracování s ohledem na časy dávno minulé.

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

TOP 26 nejkrásnějších plesových šatů od návrhářských špiček

Blíží se plesová sezóna. Večerní róba je klíčovým vyjádřením sebe samé. Co nabízí nejluxusnější značky a mistři v oboru? Výběr toho nejlepšího zde… 

Celý článek