dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Jaký dopad bude mít Brexit na módu?

Přidat na Seznam.cz
Brexit byl definitivně odhlasován. A Teresa Mayová prohlásila, že to myslí opravdu vážně. Velká Británie tudíž odchází s plnou parádou. Jaký vliv to bude mít na módní průmysl?

Odborníci se shodli - zatím není jisté, jaký dopad Brexit na módní průmysl uvalí. Společnosti jako Burberry či Mulberry se prozatím rozhodli dění nekomentovat, protože kolem odchodu Velké Británie ze společenství Evropské Unie je stále rouška tajemství a nejistoty. Zatím všechmy strany prohlašovaly, že se bude bojovat za udržení volného trhu mezi Velkou Británií a zbytkem Evropy, stejně tak jako volného pohybu studentů a lidí, kteří ve Velké Británii pracují. Zatím jsou na stole dva druhy odchodu; tvrdý a měkký. Kterou cestou se rozhodne evropská velmoc jít, zatím nikdo neví. 

Konkrétně pro Velkou Británii se také nerýsují zrovna pozitivní zprávy - s velkou pravděpodobností spadne hodnota libry a z toho důvodu bude k udržitelnosti muset podražit mimo jiné i oblečení a doplňky. Zasáhne to obchodníky, stejně tak jako jejich zákazníky. Britské módní školy ztratí dotace Evropské Unie, které mnohdy hrály velkou roli. Zároveň kvůli ztíženému pobytu pro cizí studenty, jich dost možná ubyde, tudíž se může stát, že škola nebude produkovat už tak dobré absolventy, protože prvotně se na ní budou hlásit jen ti, pro které je možné v Británii studovat.  

businessoffashion.com ; fashionunited.uk

Přidat na Seznam.cz
MÓDA VELKÁ BRITÁNIE BREXIT EVROPSKÁ UNIE MÓDNÍ PRUMYSL

Související články

Jak v zimě nosit a kombinovat sukně

Žádnou milovnici sukní nemůže zastavit mrazivé počasí. Naopak - dlouhá sukně byla jedním z hlavních prvků, které byly k vidění na módních přehlídkách pro letošní sezónu. A jak je nosit i v těchto mrazivých dnech? 

Celý článek

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

Sarah Jessica Parker oznámila návrat Sexu ve městě

Bude pokračování! Dlouho očekávaný návrat oznámila Sarah J. Parker na svém Instagramu. Nová série ponese název And Just Like That. Dámy se mají na co těšit.

Celý článek

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek