dnes je 21.11.2018 a svátek má Albert

Jaký módní magazín v Česku prodá nejvíce výtisků?

Jaký módní časopis v České republice měsíčně vytiskne nejvíce? A kolik to je? Kdo má největší čtenost a pro jaké věkové skupiny jsou časopisy určené? 

Harper's Bazaar

Na pátém místě se co do počtu výtisků umístil Harper's Bazaar, jeho prodaný náklad činí necelých dvacet jeden tisíc kusů. Důležité je, neplést si však náklad s čteností. Ta ho může i mnohonásobně převyšovat. U Bazaaru se sledovanost pohybuje lehce přes čtyřicet tisíc. 

Cosmopolitan

Přes dvacet šest tisíc je náklad dalšího známého časopisu Cosmopolitan. Stejně jako Harper's Bazaar, ani Cosmopolitan není ryze módní časopis, oba se zaměřují spíše na lifestyle, vztahy, poradenství a články ze života. Jeho čtenost sahá téměř ke sto třiceti tisícům. Kolik je to vlastně lidí? Například celý Liberec a ještě dvacet tisíc k tomu. Slušné, že?

Marie Claire 

Marie Claire je na českém trhu od roku 2008 a cílí na skupinu žen ve věku mezi dvaceti pěti a třiceti pěti. Měsíčně ji tiskárny vytisknou 40 000 kusů, její čtenost ale sahá přes šedesát tisíc čtenářek. Byť se to může zdát málo, musíme brát v úvahu, že má poměrně úzkou skupinu čtenářek. Oproti Cosmopolitanu třeba vidíme, že se časopisy tolik nepůjčují, ale každá žena si ho spíše koupí sama pro sebe. 

Elle

Někdo by mohl čekat časopis Elle na prvním místě, co do měsíčního počtu výtisků je ale až druhý. Náklad lehce pod 50 000 kusy však měsíčně přečte přes 130 tisíc čtenářek. Cílová skupina začíná už ve dvaceti letech a končí zhruba v pětatřiceti. Na českám trhu najdeme Elle od roku 1994.

Marianne

První místo s nákladem 65 700 kusů obsadil časopis Marianne, který na trh vstoupil v přelomovém roce 2 000 a čte ho měsíčně přes 180 tisíc žen. To jsou třeba všichni obyvatelé Plzně a Kutné Hory dohromady. S heslem Život začíná ve třiceti se ryze český magazín dokázal vyšplhat nad ostatní nadnárodní koncepty a vydobýt si silnou pozici na domácím trhu. Cílí na ženy mezi 30 a 50 lety.

archiv vydavatelství

LIFESTYLE MÓDNÍ MAGAZÍN ČASOPISY MÓDNÍ ČASOPISY ELLE MARIANNE MARIE CLAIRE

Související články

Trendy laky na nehty: Které barvy jsou na zimu IN?

Opět je čas pro změnu manikúry a vy už nevíte, jakou barvu svým nehtíkům dát? Nezoufejte, nejste jediná. Tolik barev, tolik možností… tolik laků. My vám pro tento měsíc volbu ulehčíme.

Celý článek

Nový trend - džíny s perličkami

Nejsme první ani poslední generace, která má slabost pro perly. Mezi novými trendy jsou perličky doslova hvězdou, točí se kolem nich skoro vše. Od sponek do vlasů, přes svetry až k samotným kalhotám. Máte je už doma i vy?

Celý článek

Designové vychytávky do dětských pokojíčků

Milujete designové kousky a neodpustíte si je ani u dětí v pokojíčku? Pak jste ve správný čas na správném místě.

Celý článek

Dřevěný dům zavěšený mezi stromy v kanadském lese vám učaruje

Uvažovali jste někdy nad dřevostavbou zasazenou do čisté přírody? Posazenou mezi stromy nad krásným lesním kobercem? Tady jeden máte…

Celý článek

Karl Lagerfeld uvedl svou první výstavu soch

Mramorové fontány, stoly a zrcadla patří mezi první díla návrhářské legendy Karla Lagerfelda. Designér se tentokrát zaměřil na sochařské umění, které představil v galerii v Paříži.

Celý článek

(Nejen) kosmetické adventní kalendáře 2018

Tvrzení, že adventní kalendáře jsou pro děti už je dávno pasé. Zpříjemněte si advent kalendářem plným kosmetiky i jiných radostí.

Celý článek

Linda Vojtová jako bohyně babího léta v českém Harper's Bazaaru

Topmodelka Linda Vojtová se objevila v módní fashion story české mutace Harper's Bazaaru a vypadá v něm skvostně. 

Celý článek

Tetování má dlouhou historii - ukážeme vám lidi, kteří byli těmi prvními

O tom, že je v poslední době tetování trend, není pochyb. Pro někoho trend, který zůstane na celý život, pro někoho životní styl a pro někoho důvod si o někom vytvořit zkreslený obrázek. 

 

Celý článek