dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Jana Minaříková objevuje skrytou krásu

Přidat na Seznam.cz
Svou letošní podzimní kolekci česká návrhářka sice oficiálně představí až za několik týdnů, ale s námi do ní můžete nahlédnout již nyní.

Vydejte se s námi na cestu objevů, kterou pro nás nachystala česká módní návrhářka Jana Minaříková. Zanedlouho totiž oficiálně představí svou podzimní kolekci s názvem “Objevení skryté krásy“.

Kolekci, jež se v žádném případě nepokouší ženu jakkoliv přetvářet a přizpůsobovat aktuálním směrům, ba naopak naslouchajíc jejím skutečným potřebám. Jelikož při návrhu kolekce Jana úzce spolupracovala se svými skutečnými zákaznicemi, ženami různého věku a postav, kolekce vyhovuje různým věkovým skupinám jak po stránce střihu, tak s ohledem na nositelnost.

Základem kolekce, jež ve všech směrech odpovídá principům etické módy, je měkká pletenina, která je velice příjemná a navíc lichotí ženské postavě. Jde o ověřený materiál, speciálně pro tuto kolekci barvený v Portugalsku, avšak náplety z čisté vlny, které modely doplňují a zvýrazňují, vznikají přímo v Janině dílně na ručním pletacím stroji.

Puncem kvalitní práce české designérky je i ke každému modelu náležící rodný list, obsahující rozpis všech materiálů včetně zemí původu, datu a místu ušití modelu.

 

 

A kde se vzala inspirace pro vznik podzimní kolekce? Tou, jak nám sama autorka prozradila, jí byly prostory starého zámku. „Představovala jsem si skupinu žen, která je prochází, objevuje je a baví se tím, co nachází. Inspirovala mě jejich barevnost, noblesa, která trvá napříč časem, ale zároveň zcela praktická potřeba návštěvnic udržet se v teple“.

 

Zdroj: Jana Minaříková

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI ČESKÉ NÁVRHÁŘKY JANA MINAŘÍKOVÁ PODZIMNÍ KOLEKCE PLETENINA

Související články

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Celý článek

Kolekce Max Mara Pre-fall 2020 inspirovaná průkopnicí rocku Debbie Harry

Debbie Harry, zpěvačka, která změnila americký rock, se stala inspirací pro novou kolekci Max Mara pre-fall. Inspiroval se jí návrhář a kreativní ředitel značky Ian Griffith.

Celý článek

Košice Fashion Week s Jitkou Klett

Už 5. rokem se konala Košice Fashion Week, která tímto potvrzuje status mimořádně úspěšné události. Zúčastnila se jí i nadaná módní návrhářka Jitka Klett. Košice Fashion Week představuje aktuální kolekce špičkových návrhářů i mladých talentů.

Celý článek

Zajímavosti o značce: Gucci

Když míníme vysokou módu, značka Gucci je jednou z neodmyslitelných částí tohoto nablyštěného světa. Jak se taková legendární ikona zrodila? Kdo stojí za jejím úspěchem?

Celý článek

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek

Zalando přislíbilo velké změny a přichází s novou sezónní kolekcí

Pokud neznáte Zalando, jako byste nežili. Je to největší platforma s výběrem módy a trendů v Evropě. Představují svoji novou image pod jasným poselstvím. Blýská se na lepší časy, počínaje uhlíkovou stopou přes jednorázové plasty po marketingovou kampaň.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová představila další šetrnou kolekci White Sage

Láska k přírodě, touha po oblečení, které má duši, schopnost kombinovat, vrstvit a upravovat, než oblečení nahradíme novým, to vše je jejím motorem pro vytváření smysluplného a nadčasového oblečení.

Celý článek

Skvostná kolekce kožených kabelek Alexander McQueen

Kolekce kožených kabelek, které budete chtít nosit každý den. Originální zpracování i klasické prvky. The Myth - mýtus - z módního domu Alexander McQueen.

Celý článek