dnes je 28.10.2020

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Přidat na Seznam.cz
Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Jaro je tady, tak se jdeme opřít do pořádného třídění šatníku. Nevíte jak na to? Tady je snadný návod pro vše, co potřebujete znát.

Jak začít

Na třídění oblečení potřebujete čas, takové věci se opravdu nestihnou za hodinu. Je třeba si také uvědomit, jaký je váš osobitý styl a co vám nejvíce sluší. Za ty roky se mnohé může změnit a už se například ve vysokých jehlách nemusíte cítit dobře.

Co následuje

Jako první vyndejte všechny své kousky ze skříně, tak jak nám radí Marie Kondo. Uvidíte vše pěkně pohromadě. Kolik a čeho vlastníte, v jakém stavu se oblečení nachází, a to nejdůležitější, zdali vám stále přináší radost. Vezměte každý kousek do ruky a zeptejte se sama sebe, jestli jej ještě budete nosit. Sedí mi tyhle džíny? Mám ráda tento svetr? Dělá mi tato kabelka radost? Pokud je vaše odpověď záporná, pak nemilosrdně věci vyřaďte.

Pomocná ruka

Takto pokračujte s každým kouskem oblečení, kabelek, ale i bot. Pokud se na to necítíte, tak si na pomoc přizvěte kamarádky, které vám rády pomůžou. Dejte si sklenku vína, vyměňte si nějaké kousky a uspořádejte vlastní domácí přehlídku. Buďte k sobě upřímné a zhodnoťte, co komu sluší, a co naopak ne. Většina lidí má skutečný emociální vztah ke svému oblečení a není se čemu divit, když jsou to například kousky za těžce vydělané peníze.

Co s vyřazenými kusy

Pokud máte vše rozděleno, pak oblečení darujte přátelům nebo na charitu. To, že se nehodí vám, ještě neznamená, že jiného nepotěší. Právě naopak! Udělejte dobrý skutek nejen pro váš lepší pocit. Jakmile máte prostor a přehled, tak naskládejte vytříděné oblečení, boty a kabelky zpět do skříně. Nově přeskládaná skříň vám hned zlepší náladu a zalahodí oku i duši. Co vy na to?

Zdroj foto: Pixbay.com, Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ JAK TŘÍDIT OBLEČENÍ DETOX ŠATNÍKU NOVÝ ŠATNÍK JAK SE ZBAVIT VĚCÍ JAK SE LIFESTYLE

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Nejhorší módní přešlapy

Řekli jsme si o tom, jaké oblečení nám nejvíce sluší a že skrze módu také ukazujeme svoji osobnost. Jak to je, když někdo přestřelí? Na to se můžete podívat v dnešním článku.

Celý článek

Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

Hliněná Bašta se těší na babí léto. Prostorná terasa u rybníčku obklopeného kolem dokola vzrostlými stromy, lehký větřík i zurčení vody z potůčku umocňují dokonalé kulinární zážitky, kterými je Hliněná Bašta pověstná.

Celý článek

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

Romantika nad pražskými střechami. Večeře v oblacích se vrací

Nejkrásnější zážitek léta! Večeře pořádané až padesát metrů nad zemí, v nichž se dokonale snoubí romantika s adrenalinem a špičkovou gastronomií, opět ozdobí pražskou nabídku netradičních zážitků. A přestože se mnoho zákazníků vrací na Dinner in the Sky opakovaně, nejkrásnější je tento zážitek úplně poprvé.

Celý článek

Podpořte s námi Prahu v týdnu plném architektury

Festival Open House Praha 2020 vypukne za necelý měsíc. Čeká nás otevření 73 budov, které jsou běžně nepřístupné. Prostory některých z nich nabídnou doprovodný program sestávajících se s komentovaných procházek a debat o městské architektuře. Podpořte s námi Prahu a přijďte se podívat.

Celý článek