dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Přidat na Seznam.cz
Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Jaro je tady, tak se jdeme opřít do pořádného třídění šatníku. Nevíte jak na to? Tady je snadný návod pro vše, co potřebujete znát.

Jak začít

Na třídění oblečení potřebujete čas, takové věci se opravdu nestihnou za hodinu. Je třeba si také uvědomit, jaký je váš osobitý styl a co vám nejvíce sluší. Za ty roky se mnohé může změnit a už se například ve vysokých jehlách nemusíte cítit dobře.

Co následuje

Jako první vyndejte všechny své kousky ze skříně, tak jak nám radí Marie Kondo. Uvidíte vše pěkně pohromadě. Kolik a čeho vlastníte, v jakém stavu se oblečení nachází, a to nejdůležitější, zdali vám stále přináší radost. Vezměte každý kousek do ruky a zeptejte se sama sebe, jestli jej ještě budete nosit. Sedí mi tyhle džíny? Mám ráda tento svetr? Dělá mi tato kabelka radost? Pokud je vaše odpověď záporná, pak nemilosrdně věci vyřaďte.

Pomocná ruka

Takto pokračujte s každým kouskem oblečení, kabelek, ale i bot. Pokud se na to necítíte, tak si na pomoc přizvěte kamarádky, které vám rády pomůžou. Dejte si sklenku vína, vyměňte si nějaké kousky a uspořádejte vlastní domácí přehlídku. Buďte k sobě upřímné a zhodnoťte, co komu sluší, a co naopak ne. Většina lidí má skutečný emociální vztah ke svému oblečení a není se čemu divit, když jsou to například kousky za těžce vydělané peníze.

Co s vyřazenými kusy

Pokud máte vše rozděleno, pak oblečení darujte přátelům nebo na charitu. To, že se nehodí vám, ještě neznamená, že jiného nepotěší. Právě naopak! Udělejte dobrý skutek nejen pro váš lepší pocit. Jakmile máte prostor a přehled, tak naskládejte vytříděné oblečení, boty a kabelky zpět do skříně. Nově přeskládaná skříň vám hned zlepší náladu a zalahodí oku i duši. Co vy na to?

Zdroj foto: Pixbay.com, Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
OBLEČENÍ JAK TŘÍDIT OBLEČENÍ DETOX ŠATNÍKU NOVÝ ŠATNÍK JAK SE ZBAVIT VĚCÍ JAK SE LIFESTYLE

Související články

Typologie barev, které barvy vám sednout nejvíce

Vyznáte se v typologii barev? Není to nic složitého, a pokud pochopíte základní princip, tak zjistíte, jaké barvy vám nejvíce sluší a proč. Jak už řekla Coco Chanel: „Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů, pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí.“

Celý článek

Jak si najít svůj styl oblékání?

Znáte své tělo dobře? Co vám nejvíce sluší a co lichotí vaší postavě? Vybírejte si oblečení podle typu vašich proporcí i dobrého pocitu. Je jedno, jestli máte velikost XS nebo XL, žena může být krásná v jakékoliv velikosti.

Celý článek

Pozitivní přístup k životu

Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Jarní smoothie recepty

Vitaminová bomba v podobě smoothie je oblíbenou svačinkou v teplých měsících. Přinášíme vám 6 nejlepších zdravých receptů, které si může udělat každý. Na co se můžete těšit? Nastartují imunitu, a navíc skvěle chutnají!

Celý článek

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek