dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Jarní detoxy - do jaké míry mají vlastně smysl?

Přidat na Seznam.cz
Detoxové šílenství propuká přesně ve stejnou dobu jako nabídky na nejlepší dovolené, hubnoucí kurzy, kosmetické procedury a kolekce plavek. Jak mu porozumět, a má smysl se do detoxu pouštět?

Detoxikace s příchodem jarních dnů je už běžnou rutinou. Kromě toho, že si vás získává svými sliby o zázračném hubnutí, lehčím organismu a krásnějším životě, nezapomeňte pohlédnout také na její racionálnější stránku. Nejedná se ani o drastickou dietu ani o revoluční proces. Pokud chcete opravdu nastartovat detox, pak si vybíráte běh na dlouhou trať s pomalými změnami, postupným účinkem a až po chvíli se dostavujícím efektem. Počítáte s tím? Pro detoxikaci je nejpodstatnější odhodlání a vytrvalost. Začněte s přidáváním zeleniny a ovoce do svého jídelníčku, stejně tak jako s navýšením pitného režimu v podobě vody a bylinkových čajů. Časem vynechávejte smažené, tučné a příliš sladké. Pokud se vám bude dařit, dojdete do fáze, kdy se z vás stane zdravě se stravující člověk sám o sobě. A detoxikaci už nebudete potřebovat.

Tohle jste nemysleli? Pokud jste v předchozích řádcích nepoznali detox ve smyslu, jež máte na mysli vy, pak vám pravděpodobně hlavou běhají myšlenky o silné dietě, čistících čajích a dnech hladovky. I to se pod pojmem detoxikace skrývá. S tímto radikálním přístupem si ale dejte pozor. Není vhodný pro dospívající ani nikoho, kdo nemá vyrovnaný životní styl. Také si pamatujte, že vhodnou pomůckou nejsou žádné zázračné tabletky a zaručené spalovací programy za několik set korun. A pro organismus může být až příliš šokující a po skončení se vaše vyhladovělá ztráta kilogramů může projevit jojo efektem.  

Co můžete udělat hned

1. Jednou denně si připravte ovocnou nebo zeleninovou svačinu. Může být v podobně smoothie, freshe nebo talíře plného všeho, co máte ze sekce ovoce-zelenina ráda.

2. Pijte jen opravdové čaje. Nejlépe zelený, bílý nebo bylinkový. Vyřaďte veškeré míchané ovocné směsi v pytlících. Vždyť to ani nejsou čaje!

3. Pusťte se do mírné zátěže. Alespoň více chůze, lehký běh, jóga nebo pilates. Pohyb vám pomůže více rozhýbat organismus zevnitř. 

foto: sufru.net ; slunecnyzivot.cz ; drkatiechiro.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA V KUCHYNI KRÁSA ZDRAVÍ DETOX DETOXIKACE JARO 2016

Související články

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Ženy ženám: kampaň spojující inspirativní ženy

Zpěvačka Olga Lounová, návrhářka Zuzana Lešák Černá i herečka Aneta Kernová jsou součástí projektu, který poukazuje na jedinečné životní příběhy každé ženy.

Celý článek

Séra s vitamínem C dodají vaší pleti zář. Jak vybrat to pravé?

Jak může vitamín C, známý také jako nejvyhledávanější složka péče o pleť všech dob, proměnit naši pleť? Rychle a efektivně, ale jak vybrat ten správný produkt pravě pro vás? 

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

S jarem přináší značka Nobilis Tilia i aromaterapeutické novinky v BIO kvalitě

Jaro už je cítit ve vzduchu a s ním česká přírodní aromaterapeutická značka uvádí na trh tři produkty. Vyberou si dámy, děti i maminky po porodu.

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Fashion must have únor: Zařaďte rychlost, bude to jízda!

Láska k sobě i svým blízkým provází únor naplno. Nezapomeňte využít nejkratší měsíc v roce k tomu, abyste se věnovali své rodině i přátelům, pečovali o sebe a dělali si radost. Nakonec fantazii se meze nekladou...

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek